• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wybrzeże Gdańsk dopina skład. Marcin Lijewski odmówił Wiśle

Rafał Sumowski
19 czerwca 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 

Energa Wybrzeże Gdańsk

Przemysław Witkowski to jeden z trzech nabytków Wybrzeża przed nowym sezonem. Zespół z Gdańska w większości będzie jednak oparty na dotychczasowych zawodnikach. Przemysław Witkowski to jeden z trzech nabytków Wybrzeża przed nowym sezonem. Zespół z Gdańska w większości będzie jednak oparty na dotychczasowych zawodnikach.

Przemysław Witkowski, Ksawery GajekKonrad Ciołak wzmocnili Wybrzeże Gdańsk, a aż dziewięciu zawodników z dotychczasowego składu przedłużyło kontrakty o dwa kolejne lata. Szczypiornistów nadal prowadził będzie Marcin Lijewski, który odrzucił propozycję z Orlenu Wisły Płock.WYBRZEŻE STRACIŁO WAŻNYCH ZAWODNIKÓW. PRZECZYTAJ DLACZEGO NIE ZASTĄPIĄ ICH GRACZE Z SMS?

Kibice gdańskich szczypiornistów nareszcie doczekali się dobrych informacji. Po tym jak Wybrzeże opuścili: Łukasz RogulskiHubert Kornecki, a wcześniej Maciej Pieńczewski, klub zaczął w końcu budować zespół na nowy sezon.

Najważniejsza informacja to pozostanie na stanowisku trenera Marcina Lijewskiego. Szkoleniowiec przedłużył umowę, choć kusiła go Orlen Wisła Płock. "Lijek", który w Gdańsku samodzielnie pracuje od 2017 roku, podpisał roczny kontrakt. W Wybrzeżu liczą na to, że udanie będzie kontynuował pracę z młodymi, ambitnymi zawodnikami.

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, na środku rozegrania drużynę wzmocnił Konrad Ciołak, którego nad morzem testowano od połowy kwietnia. 21-latek mierzy 188 cm, jest wychowankiem Vive Kielce, a ostatni sezon kończył na wypożyczeniu w AZS UW Warszawa. W 13 grach dla tego ostatniego klubu zdobył 10 bramek.

- Moja rola w Wybrzeżu w tym momencie jest dosyć prosta: chcę czerpać wiedzę od trenerów, doświadczonych kolegów i poprawiać swoje umiejętności. W jaki sposób mogę pomóc drużynie, to już wymyśli trener. Jacek SulejAdrian Kondratiuk to na pewno najbardziej doświadczeni zawodnicy, z jakimi przyszło mi do tej pory walczyć o minuty na boisku, ale mam nadzieję, że w odpowiednim czasie trochę im ich urwę - mówi Ciołak.
Jego rówieśnik Ksawery Gajek trafił natomiast do Wybrzeża z Fortuny SV Neubrandenburg, klubu piątej ligi niemieckiej.

Po odejściu Macieja Pieńczewskiego do Spójni Gdynia działacze gdańskiego klubu zadbali także o zawodnika, który wesprze w bramce Artura Chmielińskiego. Postawili na Przemysława Witkowskiego z Górnika Zabrze. Rolę szkoleniowca bramkarzy nadal będzie pełnił Sebastian Suchowicz.

SPÓJNIA ZATRUDNIŁA JUŻ 5 NOWYCH PIŁKARZY RĘCZNYCH. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O GDYŃSKICH NABYTKACH

- Zdecydowałem się zmienić klub, chociaż miałem jeszcze kontrakt ważny przez rok. W tym sezonie w Górniku nie dostawałem od trenera szansy na grę, w związku z czym nie miałem okazji pokazać swoich umiejętności na parkiecie, a nie należę do osób, którym odpowiadałaby taka sytuacja. Dostałem oferty z różnych klubów, ale gra w Wybrzeżu wydawała mi się najlepszą opcją - przyznaje 25-letni Witkowski.
Ksawery Gajek to 21 - letni wychowanek KPR - u Ostrovia Ostrów. Trafi do Wybrzeża z Fortuny SV Neubrandenburg, klubu piątej ligi niemieckiej. To lewy rozgrywający, który będzie zmiennikiem dla Mateusza WróblaMichała Bednarka.

- Zdecydowałem się na dołączenie do Wybrzeża, ponieważ chcę się przede wszystkim rozwijać jako sportowiec i podnosić swoje umiejętności. W Gdańsku będę miał się od kogo uczyć Będę ciężko trenował i robił wszystko, żeby dostać jak najwięcej minut na boisku. W tym sezonie chcę przede wszystkim zebrać doświadczenie i pokazać się z jak najlepszej strony - zapewnia Gajek.
Kadra gdańskiego zespołu ekspresowo składa się w całość, bo aż dziewięciu zawodników z dotychczasowego składu przedłużyło kontrakty i to o kolejne dwa lata. Trwają negocjacje z wypożyczonym dotychczas z Orlenu Wisły Krystianem WołowcemDamianem Kostrzewą. Wybrzeże będzie chciało jeszcze pozyskać przynajmniej jednego zawodnika, na pozycję obrotowego.

RUCHY KADROWE W WYBRZEŻU GDAŃSK PRZED SEZONEM 2018/19
Przyszli: Przemysław Witkowski (pozycja: bramkarz, ostatni klub: Górnik Zabrze), Ksawery Gajek (rozgrywający, Fortuna SV Neubrandenburg (Niemcy), Konrad Ciołak (rozgrywający, AZS UW Warszawa)

Odeszli: Hubert Kornecki (pozycja rozgrywający, nowy klub Górnik Zabrze), Łukasz Rogulski (obrotowy, Azoty Puławy), Maciej Pieńczewski (bramkarz, Spójnia Gdynia), Marek Podobas (obrotowy), Marek Marciniak (skrzydłowy, Zagłębie Lubin)

Przedłużyli kontrakty: Mateusz Wróbel (rozgrywający), Michał Bednarek (rozgrywający), Ramon Oliveira (rozgrywający), Paweł Salacz (obrotowy), Jacek Sulej (rozgrywający), Piotr Papaj (skrzydłowy), Artur Chmieliński (bramkarz), Wojciech Prymlewicz (skrzydłowy), Adrian Kondratiuk (rozgrywający, wszyscy do końca sezonu 2019/20), Marcin Lijewski (trener, do końca sezonu 2018/19)

Kluby sportowe

Opinie (10)

 • (1)

  A co się stało ze Skwierawskim?

  • 7 1

  • w sezonie jeszcze do Pomezanii poszedl

   • 7 0

 • (1)

  Lijek,obyś nie żałował! Drugi raz tobie nie zaproponują.

  • 5 11

  • Odmówił,ale Wiśle Tczew! :) ,a co do składu to ............wzmocnienia jak rok temu Męczykowski w Spójni. a Skwierawski do Spójni niech idzie-szkoda go w I lidze!

   • 13 4

 • I bardzo dobrze. Bez gwiazdorskich transferów za mln-y EUR na jeden - dwa sezony.
  Niech wchodzi młoda krew - w ten sposób, przez kilka ładnych sezonów, jeśli chłopcy się rozwiną,
  będą merytorycznie prowadzeni, nie strzeli im sodowa do głowy, będzie można pomyśleć o walce medalowej.
  Miło by było, gdyby rodzina sponsorska nieco się rozrosła.

  • 14 2

 • Ja jestem za tym, aby stawiać na wychowanków albo graczy związanych od dawna z Wybrzeżem: młodych, silnych, bitnych i ambitnych, którzy będą walczyli jak za starych czasów, jak w derbach ze Spójnią czy twardych meczach z Petrochemią Płock, Warszawianką czy Anilaną.

  • 13 0

 • Trzeba się szanować :)

  Bardzo dobra wiadomość dla Wybrzeża i Gdańska (o ile zostanie :) )

  • 7 3

 • (1)

  bajery rowery w wiselce vujowic panowie lijek wraca do ostrowa wlkp

  • 1 5

  • Co ty gadasz, do Żukowa ponoć ...!

   • 4 0

 • Eee tam bzdury. Do Borowiaka Czersk! Przestancie juz sie osmieszac, znawcy.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojteks 23 35 75 82.9%
2 Renata Koczyńska 35 73 82.9%
3 Wojciech Koczyński 35 72 80%
4 PIOTR MATYSIAK 33 71 84.8%
5 Ada Bert 35 71 80%

Tabela końcowa

Piłka ręczna - Orlen Superliga mężczyzn
M Z Rz Rp P Bramki Pkt
1 Orlen Wisła Płock
2 Industria Kielce
3 Górnik Zabrze
4 KGHM Chrobry Głogów
5 Azoty Puławy
6 Energa Kalisz
7 Arged Rebud Ostrovia
8 MMTS Kwidzyn
9 Gwardia Opole
10 Grupa Azoty Unia Tarnów
11 Energa Wybrzeże Gdańsk
12 Piotrkowianin
13 Zagłębie Lubin
14 Zepter
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
 • spadek do Ligi Centralnej: Zepter Legionowo
 • awans z Ligi Centralnej: Śląsk Wrocław

Playoff

Ćwierćfinały

Industria Kielce 2
MMTS Kwidzyn 0
KGHM Chrobry Głogów 2
Azoty Puławy 0
Orlen Wisła Płock 2
Arged Rebud Ostrovia 0
Górnik Zabrze 2
Energa Kalisz 0

Półfinały

Industria Kielce 2
KGHM Chrobry Głogów 0
Orlen Wisła Płock 2
Górnik Zabrze 0

Finał

Industria Kielce 0
Orlen Wisła Płock 2

Ostatnie wyniki Wybrzeża

100% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
0% Zepter Legionowo
4 maja 2024, godz. 18:30
Kalisz
mecz pucharowy
97% Industria Kielce
0% REMIS
3% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane