• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wybrzeże Gdańsk sprzedaje bilety na inaugurację. Memoriał H. Żyto odwołany

dak., mip
5 kwietnia 2024, godz. 12:00 
Opinie (273)
aktualizacja: godz. 12:58 (7 kwietnia 2024)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk przeprasza po blamażu. Tom Brennan: Nie ma żadnej wymówki
Znamy ceny biletów na mecz Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno, który odbędzie się 14 kwietnia, o godz. 14. Znamy ceny biletów na mecz Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno, który odbędzie się 14 kwietnia, o godz. 14.

Nie odbędzie się zaplanowany na niedzielę, 7 kwietnia VI Memoriał Henryka Żyto. Wystartowała już sprzedaż biletów już na sezon ligowy 2024. Ceny wynoszą 30-40 zł (ulgowy) i 40-50 (normalny), czyli są takie same, jak rok temu, ale tylko w przypadku, jeśli zakupicie je najpóźniej 7 dni przed danym meczem. Później częściowo wzrosną o 5-10 zł.Aktualizacja, 07.04.24, godz. 12:58

Kup bilety na mecz Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno

VI Memoriał Henryka Żyto odwołanyNie odbędzie się VI Memoriał Henryka Żyto. Zawody, które zostały przełożone z soboty, 6 kwietnia na 7 kwietnia zostały odwołane ze względu na zły stan nawierzchni na 1. łuku. Choć od soboty pogoda dopisywała i wydawało się, że uda się przygotować tor do bezpiecznej jazdy, Energa Wybrzeże Gdańsk poinformowała, że ściganie uniemożliwiła błotnista maź, która pojawiła się na pierwszym wirażu.

W związku z tym przed inauguracyjnym meczem z Cellfast Wilkami Krosno konieczne będą gruntowne prace na wspomnianym łuku, włącznie z wymianą nawierzchni.

- Zaplanowany na dziś Memoriał Henryka Żyto nie odbędzie się z powodu problemu z nawierzchnią na pierwszym łuku. W wyniku prowadzonych wczoraj prac tor został wieczorem doprowadzony do stanu regulaminowego. Niestety dziś rano,mimo braku opadów, po raz kolejny na pierwszym wirażu pojawiła się błotnista maź. W pozostałej części toru nawierzchnia pozostaje w stanie regulaminowym.
Wszystko wskazuje na to, że ten fragment toru ucierpiał najbardziej podczas budowy odwodnienia liniowego. Wszelkie dalsze prace takie jak m.in wymiana nawierzchni na pierwszym wirażu muszą odbywać się w konsultacji z Główną Komisją Sportu Żużlowego i takie konsultacje już się rozpoczęły. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Jest ona niezależna od klubu - poinformował klub na swoich mediach społecznościowych.

 • Stan 1. łuku na gdańskim torze o godz. 12:40.
 • Stan 1. łuku na gdańskim torze o godz. 12:40.

Przeczytaj, dlaczego Memoriał H. Żyto początkowo przełożono z soboty na niedzielęEnerga Wybrzeże Gdańsk nie ma w tym roku szczęścia do pogody. Tym razem opady deszczu storpedowały plany rozegrania Memoriału Henryka Żyto. Po piątkowej ulewie, w sobotę od wczesnych godzin porannych trwała walka o doprowadzenie toru do stanu pozwalającego na bezpieczną jazdę. Jednak chwilę przed godziną 11 zapadła decyzja o przełożeniu zawodów na niedzielę, 7 kwietnia na godz. 14.

- Ciągły opad w nocy z piątku na sobotę pomiędzy godziną 23:15 a 01:30 sprawił, że tor, a w szczególności pierwszy łuk, pod żadnym warunkiem nie nadawał się do jazdy. Piątkowe prace związane z ubijaniem toru trwały do godziny 22, a najbardziej problematyczne fragmenty toru zostały przykryte. Prace kontynuowaliśmy w sobotę od 7 rano, ale osuszenie nawierzchni w tak krótkim czasie nie było możliwe. Chcemy zaserwować kibicom jak najciekawsze zawody, a zawodnikom możliwość bezpiecznego ścigania, stąd decyzja o przełożeniu turnieju. Prognozy na niedzielę są sprzyjające, serdecznie zapraszamy na stadion im. Zbigniewa Podleckiego - wyjaśnia rzecznik prasowy Energi Wybrzeża Rafał Sumowski.
W związku z przełożeniem zawodów, doszło do zmiany w obsadzie zawodów, gdyż część zawodników miała już zobowiązania na niedzielę. Pierwszą z nich jest zastąpienie Timo Lahtiego przez Krzysztofa Buczkowskiego. Z kolei za Jakuba Jamroga pojedzie Benjamin Basso.

Memoriał Henryka Żyto. Pełna obsada:
1. Krzysztof Kasprzak (Polska / Energa Wybrzeże Gdańsk)
2. Tom Brennan (Wielka Brytania / Energa Wybrzeże Gdańsk)

3. Mathias Pollestad (Norwegia / Stal Gorzów Wlkp.)
4. Adrian Gała (Polska / Energa Wybrzeże Gdańsk)

5. Nicolai Klindt (Dania / Energa Wybrzeże Gdańsk)
6. Niels-Kristian Iversen (Dania/ Energa Wybrzeże Gdańsk)

7. Krzysztof Buczkowski (Polska / Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
8. Matias Nielsen (Dania / PSŻ Poznań)

9. Mateusz Tonder (Polska / Energa Wybrzeże Gdańsk)
10. Daniel Kaczmarek (Polska / H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)

11. Benjamin Basso (Dania / H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)
12. Krystian Pieszczek (Polska / Texom Stal Rzeszów)

RT1. Rune Thorst (Dania / Falubaz Zielona Góra)
RT2. Miłosz Wysocki (Polska / Energa Wybrzeże Gdańsk)

Energa Wybrzeże Gdańsk wystartowała ze sprzedażą biletówWystartowała sprzedaż biletów na pierwszy mecz sezonu 2023/24 w Metalkas 2. Ekstralidze, w którym Energa Wybrzeże Gdańsk podejmie Cellfast Wilki Krosno.

Co ciekawe, ceny biletów nie wzrosły w porównaniu ze spotkaniami z sezonu 2023, ale tylko w przypadku, gdy kupimy je najpóźniej siedem dni przed danym meczem. Wówczas wejściówki kupimy za 30 i 40 zł na sektory: niebieski i zielony oraz 40 i 50 zł na trybunę czerwoną.Później ceny częściowo wzrosną. W tygodniu poprzedzającym spotkanie, będą wynosić: 35 i 45 zł, ale tylko na sektorze niebieskim. Z kolei na trybunie zielonej pozostaną bez zmian.

Warto kupować bilety internetowo, bo w dniu meczu, w kasie, cena biletu normalnego na sektorze niebieskim wzrośnie do 50 zł. Ulgowy pozostanie bez zmian.

Przedsprzedaż w biurze klubu i online na Eventim.pl do siedmiu dniu przed meczem:
 • sektory niebieskie: 40 zł/30 (normalny/ulgowy)
 • sektor zielony: 40/30 (normalny/ ulgowy)
 • sektor czerwony (im. Mirosława Berlińskiego) 50/40 (normalny/ulgowy)
 • sektor S23, bilet VIP z cateringiem (spożywanym wyłącznie na sektorze): 100 zł


Przedsprzedaż w biurze klubu i online na Eventim.pl:
 • sektory niebieskie: 45 zł/35 (normalny/ulgowy)
 • sektor żółty (gości): 45/35 (normalny/ulgowy)
 • sektor zielony: 40/30 (normalny/ ulgowy)
 • sektor czerwony (im. Mirosława Berlińskiego) 55/45 (normalny/ulgowy)
 • sektor S23, bilet VIP z cateringiem (spożywanym wyłącznie na sektorze): 100 zł
Dzień meczowy online na Eventim.pl:
 • sektory niebieskie: 45 zł/35 (normalny/ulgowy)
 • sektor żółty (gości): 45/35 (normalny/ulgowy)
 • sektor zielony: 40/30 (normalny/ ulgowy)
 • sektor czerwony (im. Mirosława Berlińskiego) 55/45 (normalny/ulgowy)
 • sektor S23, bilet VIP z cateringiem (spożywanym wyłącznie na sektorze): 100 zł


Dzień meczowy w kasach stadionu:
 • sektory niebieskie: 50 zł/35 (normalny/ulgowy)
 • sektor żółty (gości): 50 /35 (normalny/ulgowy)
 • sektor zielony: 40/30 (normalny/ ulgowy)
 • sektor czerwony (im. Mirosława Berlińskiego) 60/45 (normalny/ulgowy)
 • sektor S23, bilet VIP z cateringiem (spożywanym wyłącznie na sektorze): 100 zł


Kolejną zmianą jest przywrócenie ulgi dla uczniów i studentów do 25. roku życia. Ta sama obowiązuje dla mężczyzn i kobiet powyżej 65. roku życia. Z kolei do 7. roku życia wstęp wolny na wszystkie sektory, bez gwarancji miejsca siedzącego

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
HIT
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

Jak typowano

79% 296 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 6 typowań REMIS
20% 75 typowań Cellfast Wilki Krosno

Twoje daneKarnety można kupować od dawnaPrzypomnijmy, że od grudnia można nabywać także vouvhery na karnety. Ich ceny wynoszą 280 oraz 210 zł na trybunach: niebieskich i zielonej, a na czerwonej: 350 i 280 zł. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej.

Energa Wybrzeże Gdańsk - vouchery na karnety w sezonie 2024 Energa Wybrzeże Gdańsk - vouchery na karnety w sezonie 2024

VI Memoriał Henryka Żyto na razie niezagrożonyJednym z etapów przygotowań do inauguracji sezonu ma być VI Memoriał Henryka Żyto, który zaplanowany jest na sobotę, 6 kwietnia, godz. 14:30. W momencie publikacji tego artykułu wszystko ma odbyć się zgodnie z planem, choć według prognoz niewykluczone są opady deszczu w nocy poprzedzającej imprezę.

Energa Wybrzeże Gdańsk w tyle za ligowymi rywalami. Więcej o VI Memoriale Henryka Żyto Energa Wybrzeże Gdańsk w tyle za ligowymi rywalami. Więcej o VI Memoriale Henryka Żyto

Gdyby jednak w sobotę uznano, że memoriał się nie odbędzie, to nie ma możliwości przełożenia terminu na niedzielę.

- Na razie nie ma mowy o przekładaniu zawodów, jedziemy w sobotę. Trwają pracę nad torem. Liczymy, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów. Gdyby jednak sprawdził się najgorszy scenariusz, to nie będzie możliwości przełożenia terminu Memoriału Henryka Żyto na niedzielę, gdyż część startujących zawodników tego dnia będzie uczestniczyć w innych zawodach - mówi nam Rafał Sumowski, rzecznik prasowy Energi Wybrzeże.
Memoriał Henryka Żyto - pełna obsada Memoriał Henryka Żyto - pełna obsada
dak., mip

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (273)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

1 czerwca 2024, godz. 16:30
95% Innpro ROW Rybnik
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 5 5 0 0 +60 10
2 Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 2 +12 8
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 3 0 1 +37 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 +12 6
5 Texom Stal Rzeszów 5 2 0 3 +7 4
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 4 1 1 2 -19 3
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 1 0 4 -52 2
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 6 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49
 • Cellfast Wilki Krosno - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 41:49
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów (09.06)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik (09.06)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane