Atom Trefl na spacerku w Belgii?

10 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Leys wybrała się na chwilę z Atomem Treflem do ojczyzny. Siatkarka zapewnia jednak, że w Belgii nie zamierza odpuścić rodaczkom i chce wrócić do Polski ze zwycięstwem. Leys wybrała się na chwilę z Atomem Treflem do ojczyzny. Siatkarka zapewnia jednak, że w Belgii nie zamierza odpuścić rodaczkom i chce wrócić do Polski ze zwycięstwem.

Atom Trefl łapie oddech pomiędzy trudnymi meczami, tak w Orlen Lidze, jak i Lidze Mistrzyń. W środę sopocianki zmierzą się na wyjeździe z Gent Dames, a najcięższe, co może czekać je podczas tego wyjazdu, to... podróż. Mecz nie powinien trwać dłużej niż trzy sety. Jeśli ten scenariusz się zrealizuje, sopocianki znacząco przybliżą się do fazy play-off Ligi Mistrzyń. Początek gry o godz. 20:30.

Po meczach z Vakifbankiem Stambuł (0:3) i Chemikiem Police (3:2), czyli odpowiednio najlepszą drużyną świata i liderem Orlen Ligi, siatkarki Atomu Trefla czeka mecz miły, przyjemny i - jak liczą wszyscy w sopockim klubie - bez historii. Atomówki, które były w stanie postawić się w dwóch setach drużynie ze Stambułu oraz jako pierwsze w sezonie pokonać na polskich parkietach Chemika zagrają w środę z zespołem, który dopiero uczy się wielkiej siatkówki.

ATOM TREFL WYGRAŁ MECZ NA SZCZYCIE ORLEN LIGI

- Mamy bardzo młody skład. Dziewczyny dopiero wchodzą do poważnej, seniorskiej siatkówki. Realizujemy plan rozwoju, który może przynieść efekty za dwa-trzy lata. Obecnie nie mamy szans nawiązać wyrównanej walki z takim zespołem jak Atom - uważa szkoleniowiec belgijskiej drużyny Stijn Morand.

Jego słowa doskonale odzwierciedla pierwszy set, który drużyny rozegrały przeciwko sobie w obecnej edycji Ligi Mistrzyń. Atomówki wygrały go w nieco ponad kwadrans.

Zespół Moranda stara się grać nowoczesną, szybką siatkówkę, którą, pomimo łatwego zwycięstwa, chwaliły siatkarki z Sopotu. Mocna, dokładna zagrywka w zbyt łatwy sposób rozbija im jednak plany ofensywne. Do tego Atomówki mają bardzo skuteczny blok. Zaprezentowały go chociażby w ostatnim starciu z Chemikiem. Zdobyły w nim 17 pkt blokiem, z czego 5 w tie-breaku, który zadecydował o ich zwycięstwie.

Po tym starciu pierwszy raz w sezonie zdarzyło się tak, że rozgrywająca Atomu Trefla Izabela Bełcik doceniła 10-minutową przerwę pomiędzy drugim a trzecim setem.

- Po przerwie udało się nam lepiej skoncentrować i wrócić do prezentowanego w poprzednich meczach stylu gry. Zaczęła funkcjonować zagrywka, ja sama miałam więcej komfortu w rozegraniu, a dziewczyny super dołożyły swoje ataki - twierdzi Bełcik, która od nowego roku będzie miała poważną konkurentkę na rozegraniu. Klub zatrudnił Serbkę Bojanę Radulović.

ATOM TREFL Z NOWĄ ROZGRYWAJĄCĄ

W Lidze Mistrzyń co prawda takiej przerwy brakuje, ale w Belgii nie powinna być ona potrzebna. Jeżeli sopocianki utrzymają koncentrację z poprzednich meczów, co przy klasie przeciwnika może być nieco trudne, to po trzech setach będą się pakować do domu.

Zaangażowania nie powinno zabraknąć Charlotte Leys, która dzięki meczowi w Gent może na chwilę powrócić do ojczyzny.

- Cieszę się, że trafiłyśmy właśnie na ten zespół. Nie zamierzam jednak odpuszczać rodaczkom. Mało tego, bardzo zależy mi na zwycięstwie. Nie wyobrażam sobie, abym mogła przegrać w Belgii - twierdzi Leys.

Starcie w Gent powinno dać sopociankom komfort przed ostatnim meczem grupowym z Dinamem Romprest Bukareszt. To spotkanie zadecyduje o tym, czy mistrzynie Polski awansują do fazy play-off Ligi Mistrzyń.

W przypadku zwycięstwa w Belgii 3:0 i porażki Rumunek z Vakifbankiem 0:3, do awansu Atomówkom będzie potrzebny jeden wygrany set w ostatnim meczu grupowym. Przy równej liczbie punktów o wyższej pozycji zdecyduje bowiem stosunek setów wygranych do przegranych.

O godz. 18 czasu polskiego rozpocznie się w środę drugi mecz grupy C, w którym Dinamo podejmie Vakifbank.

Opinie (6)

• Chyba nie będzie problemów, choć jak znam nasze panie to jednego seta mogą przegrać :)

fun

• 1 6

• (2)

Nie ma co się bawić , trzeba szanować przeciwników i dwa razy po 3:0 bo Dinamo też liczy na awans .I taka drobna sugestia żeby popatrzeć na profil Atomu na Cev , bo np. w składzie jest dalej Julia Piotrowska , zdiecie profilowe też mogło by być nowe a nie w strojach treningowych, a na stronie Atomu np. w zapowiedziach najnowsze newsy pochodzą z września.