Wyjazdowy egzamin

18 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Dariusz Kubicki ma początku pracy wygrał dwa mecze w Gdańsku. W środę szkoleniowca czeka pierwszy wyjazdowy egzamin. Lechia zagra w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Odkąd biało-zieloni ponownie grają w II lidze, na tym rywalu zdobyli w czterech meczach aż 10 punktów. Do transmisji spotkania,które rozpocznie się o godzinie 16.00, przymierzał się TVP Sport, ale po ostatnich doświadczenia z telewizją publiczną, nie obiecujemy, że będzie to przekaz bezpośredni.

Lechia po zmianie szkoleniowca wygrała cztery kolejne mecze. Zanim Kubicki zaczął wygrywać przy ul. Traugutta, Tomasz Kafarski, drugi szkoleniowiec poprowadził biało-zielonych do pucharowego zwycięstwa w Jarocinie 4:1 oraz ligowego w Lublinie 1:0. Popularny "Kuba" oba te pojedynki oglądał z trybun, a w tym drugim uczestniczył też w odprawie przed meczowej, zszedł do drużyny w przerwie oraz podczas gry był w kontakcie telefonicznym z trenerem bramkarzy, Dariuszem Gładysiem.

- Zagramy o zwycięstwo, ale każdy wynik jest możliwy. Przed objęciem Lechii obejrzałem wiele meczów II-ligowych. Na tym szczeblu umiejętności drużyn bardzo się wyrównały. Zabieram tych samym 18 piłkarzy, którzy byli w kadrze na ostatni mecz. Nie oznacza to, że nie będzie zmian - ocenia Kubicki. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobną roszadą jest pozostawienie na ławce Piotra Cetnarowicza i wystawienie Pawła Buzały bądź Piotra Wiśniewskiego, których szybkość byłaby przydatna w grze z kontry, którą przynajmniej na początku zaproponują w środę przyjezdni. Przez ostatnie dziesięć minut w meczu z Wartą Kubicki testował też ustawienie w obronie z prawej strony Paweł Pęczak, z lewej Sebastian Fechner, czyli takie, w jakim Lechia grała w trzech pierwszych meczach tego sezonu. Dariusz Łożyński, który wychodził w podstawowym składzie, w obu meczach pod wodzą szkoleniowca był zmieniany w trakcie gry.

W dwóch ostatnich sezonach Lechia potrafiła grać z Podbeskidziem. W Gdańsku wygrywała 1:0 i 3:1, a w Bielsku po remisie w sezonie 2005/06 1:1, wiosną tego roku zwyciężyła 2:0. Teraz może być trudniej, bo i pozycja w tabeli rywala jest myląca. Drużyna jest 13, ale zdobyła o dwa punkty więcej od dziewiątej Lechii. Bielszczanie w ramach restrykcji za aferę korupcyjną nie zostali zdegradowani, ale sezon zaczęli z sześcioma punktami na minusie. Na zero wyszli już po dwóch kolejkach.

Ciekawe ile będzie tym razem trwała transmisja?? Może zróbmy mały quiz ja obstawiam 10 minut bo PIS-owcy rozpoczną kampanię na jakieś wiosce.

• 0 0

• JESTEŚMY Z TOBĄ LECHIJKO JESTEŚMY Z TOBĄ

LECHIJKO TYLKO ZWYCIĘSTWO

• 0 0

• kurski wczoraj w TVN mówił, że to on załatwił... retransmisję z meczu Lechii
    było coś takiego, gdy się o tym dowiedziałem, że przerwaną tramsjisję wkurzyłem się i zadzoniłem gdzie trzeba, no i załatwiłem....

• 0 0

• 3 punkty są nasze 3 punkty do nas należą

podobno z Lechii jedzie 200 osób dobrej bandy - może ktoś potwierdzić?

• 0 0

• to nie Kurski załatwił retransmisję

to JA ją Wam załatwiłem

• 0 0

• Witam,

grupa młodych radnych PO oraz członkowie stowarzyszenia Młodzi Demokraci, którzy byli obecni na przerwanym meczu Lechia-Warta zbieraja podpisy pod protestem. W tej sprawie list do prezesa Urbańskiego wystosował także poseł Sławomir Nowak.