Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor Lublin 43:47. Sami Duńczycy to za mało

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zobacz wyścig siódmy, w którym defektował motocykl Patricka Hougaarda.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża przegrali u siebie z Speed Car Motorem Lublin 43:47. To druga porażka w tym sezonie i pierwsza na własnym torze. Choć kapitalnie dysponowani byli Mikkel BechMikkel Michelsen, Duńczycy nie wystarczyli na pokonanie jednego z głównych kandydatów do awansu do PGE Ekstraligi. Trenera Lecha Kędziorę kompletnie zawiedli polscy seniorzy.ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Oskar Fajfer 3+1 (2*,1,0,0,-)
10. Patrick Hougaard 8 (3,d,1,3,1)
11. Michał Szczepaniak 3+1 (0,w,2*,1)
12. Mikkel Bech 12 (2,3,3,1,3)
13. Mikkel Michelsen 11+2 (3,3,2*,2*,1)
14. Marcin Turowski 1 (1,0,0)
15. Dominik Kossakowski 5 (2,0,3,0)
43:47
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Grodzki (Opole)
Widzów:
4500

Speed Car Motor Lublin

1. Robert Lambert 1 (0,1,0,-,-)
2. Sam Masters 4 (1,2,1,0)
3. Daniel Jeleniewski 5+2 (1,1*,-,1,2*)
4. Dawid Lampart 9+2 (3,2,2*,2*,0)
5. Andreas Jonsson 11+2 (2,2*,w, 2*,3,2)
6. Wiktor Lampart 12 (w,3,3,3,3)
7. Oskar Bober 5+1 (3,1*,1)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

W gdańskim zespole zadebiutuje dziś Patrick Hougaard (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk). Duńczyk w składzie zastąpił rodaka Andreasa Thomsena, który odczuwa skutki upadku z poprzedniego meczu w Pile. W piątek obaj razem z Bechem i Michelsenem walczyli w duńskich eliminacjach do Grand Prix. Najlepiej wypadł Michelsen, a Thomsen wycofał się po czwartej serii startów. Liczył, że wytrzyma mimo urazu i odzyska miejsce w składzie Wybrzeża. Musi jednak odpocząć.

SPRAWDŹ, JAK WYPADLI DUŃCZYCY NA TURNIEJU W HOLSTED
Obydwie drużyny są już po obchodzie toru
[ICO]
Licznie przyjechali do Gdańska kibice z Lublina. W sektorze gości jest ich ok. 150. Warto pochwalić ich zachowanie. Gdy gdański zespół przechodził po torze obok ich sektora, powitali go brawami.
[ICO]
Przypomnijmy, że jeśli frekwencja na dzisiejszym meczu będzie wyższa niż na poprzednim (5850 widzów), gdański klub obniży o 5 zł ceny wejściówek na kolejny mecz z Orłem Łódź.

CZYTAJ WIĘCEJ O INICJATYWIE GDAŃSKIEGO KLUBU
Trwa próba toru. Goście posłali na nią: Bobera i Wiktora Lamparta
Ze strony gospodarzy na próbne okrążenia wyjechali: Bech i Hougaard
Za chwilę rozpocznie się tradycyjna prezentacja zespołów
Start spotkania przedłuża się, tor cały czas jet roszony wodą. Słońce i wiatr mocno wysuszają nawierzchnię
[ICO]
Na dokładne dane dot. frekwencji jeszcze poczekamy. "Na oko" na trybunach zasiada w tej chwili ok. 4,5-5 tys. widzów.
Rozpoczyna się prezentacja. Kibice ewidentnie w dobrych nastrojach, zarówno miejscowi, jak i goście.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Robert Lambert,
  Oskar Fajfer,
  Sam Masters,
  Patrick Hougaard.
[ICO]
Gromkie "GKS!" z trybun zagrzewa żużlowców do walki
Trwa jeszcze roszenie toru. Zajął się tym osobiście trener Kędziora, który wsiadł za kierownicę polewaczki
Za chwilę start pierwszego wyścigu. Dziś ściganie wg II zestawu torów. Gdańszczanie zaczną z pól A i C, goście z B i D.
1'
Fajfer w pośpiechu zmienia motocykl przed startem
[ICO]
I
Wyścig przerwany. Na wyjściu z pierwszego łuku gdańszczanie jechali już na 5:1. Sędzia dopatrzył się jednak nieprawidłowości na starcie. Lambert otrzymał ostrzeżenie od arbitra. Kolejne oznaczać będzie wykluczenie.
[ICO]
I
To samo zrobił Fajfer, który "wstrzelił" się równo z taśmą. Powtórka w czterech. Sędzia Grodzki jest ewidentnie wyczulony na "złodzieji" startów. Upomnienie dla kapitana Wybrzeża.
[ICO]
I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Patrick Hougaard (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Sam Masters (1 pkt), Robert Lambert (0 pkt).

Świetnie ze startu Hougaard, w łuku dołączył do niego Fajfer, który na wyjściu musiał odpierać atak Mastersa. Wygrał próbę nerwów na prostej i gdański duet pomknął po podwójną wygraną.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Wiktor Lampart,
  Dominik Kossakowski,
  Oskar Bober,
  Marcin Turowski.
[ICO]
II
Wyścig przerwany. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) drgnął tuż zanim taśma poszła w górę. Sędzia upomina zawodnika Motoru za utrudnianie startu.
[ICO]
Dane prosto z klubu: na stadionie 4500 widzów. To znaczy, że obniżki cen na mecz z Orłem nie będzie. Przypomnijmy, że dzisiejszy mecz transmitowany jest w telewizji
[ICO]
Wyścig przerwany. Ponownie start utrudniał Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin). Kolejne upomnienie i wykluczenie z powtórki.
[ICO]
II
[8:4] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oskar Bober (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Marcin Turowski (1 pkt), Wiktor Lampart (w/0 pkt).

Na starcie został Turowski. Wyglądało to jakby miał nieodkręcony kranik w motocyklu. Zaczął więc wyścig z dużą stratą. Pewnie wygrał Bober.
Na tor wyjeżdża polewaczka. Za sterami ponownie trener Kędziora
Szkoleniowiec Wybrzeża nie szczędzi wody. Widać, że dokładnie wie, co zamierza osiągnąć jeśli chodzi o przygotowanie toru
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Daniel Jeleniewski,
  Michał Szczepaniak,
  Dawid Lampart,
  Mikkel Bech.
[ICO]
III
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku upadli Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin) i Szczepaniak
3'
Powtórka w pełnym składzie, zadziałała zasada pierwszego łuku, która dopuszcza możliwość, aby nie wykluczać żadnego zawodnika.
[ICO]
III
[10:8] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Dawid Lampart (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Daniel Jeleniewski (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Goście wygrali start. Bech na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia wyprzedził Lamparta, ale ten szybko odbił pozycję. Duńczyk cały wyścig "siedział mu na kole", ale nie zdołał minąć rywala. Szkoda, bo było widać, że jest szybszy. Szczepaniak nie nawiązał walki
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Andreas Jonsson,
  Mikkel Michelsen,
  Oskar Bober.
[ICO]
IV
[13:11] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Andreas Jonsson (2 pkt), Oskar Bober (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Kapitalnie na wyjściu z łuku pojechał Michelsen. Walczył z Jonssonem, gdy zaczął go naciskać Bober. Duńczyk na prostej błyskawicznie obrał optymalną ścieżkę, obronił się przed Boberem i uciekł Jonssonowi. Niestety, Kossakowski nie nawiązał walki
[ICO]
Minęła niespełna godzina od pierwszego wyścigu, a za nami tylko seria startów. Złożyło się na to częste roszenie toru oraz powtórki wyścigów. Sędzia aż czterokrotnie karał zawodników za utrudnianie startu.
Przerwa na równanie i roszenie toru
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Robert Lambert,
  Mikkel Bech,
  Sam Masters,
  Michał Szczepaniak.
[ICO]
V
Wyścig przerwany. W ostatnim łuku upadł Szczepaniak atakując Mastersa. Sędzia może wykluczyć jednego lub drugiego i zaliczyć wynik
[ICO]
V
[16:14] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Sam Masters (2 pkt), Robert Lambert (1 pkt), Michał Szczepaniak (w/0 pkt).

Arbiter wykluczył Szczepaniaka, gdyż nie dopatrzył się kontaktu z rywalem. Pewnie wygrał Bech, Szczepaniak bronił się przed Lambertem, ale ostatecznie minął Mastersa, który popełnił błąd. Ten odbił jednak pozycję i właśnie wtedy upadł zawodnik Wybrzeża
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Mikkel Michelsen,
  Daniel Jeleniewski,
  Marcin Turowski,
  Dawid Lampart.
[ICO]
VI
[19:17] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Dawid Lampart (2 pkt), Daniel Jeleniewski (1 pkt), Marcin Turowski (0 pkt).

Michelsen wygrał walkę w pierwszym łuku, ale całe pierwsze okrążenie naciskał go Lampart. Duńczyk obronił się po profesorsku pilnując optymalnej ścieżki. Na metę wjechał na jednym kole przy wiwacie z trybun
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Andreas Jonsson,
  Oskar Fajfer,
  Wiktor Lampart,
  Patrick Hougaard.
[ICO]
VII
[20:22] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Lampart (3 pkt), Andreas Jonsson (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Patrick Hougaard (d1/0 pkt).

Świetnie założył się w łuku na rywali Hougaard z zewnętrznego pola. Duńczyk pomknął do przodu, ale na drugim łuku zdefektował mu motocykl. Fajfer do mety ścigał Jonssona, ale kapitan Wybrzeża był po prostu za wolny. Motor odbija prowadzenie w meczu
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Sam Masters,
  Mikkel Michelsen,
  Robert Lambert,
  Dominik Kossakowski.
8'
Lambert zmienia motocykl przed startem
[ICO]
VIII
[25:23] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Mikkel Michelsen (2 pkt), Sam Masters (1 pkt), Robert Lambert (0 pkt).

Fenomenalny wyścig w wykonaniu Michelsena. Kossakowski wygrał start, Duńczyk był ostatni. Dominik odparł atak Mastersa, a Mikkel wziął się za rywali i kapitalnym atakiem na wyjściu z łuku minął najpierw Lamberta, a na kolejnym łuku wszedł przy kredzie pod Mastersa. Po takim wyścigu gdańszczanie odjechali rundę honorową, a Michelsen pokazywał kibicom na Kossakowskiego chwaląc go za jazdę

[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Patrick Hougaard,
  Dawid Lampart,
  Oskar Fajfer,
  Wiktor Lampart.
Wiktor Lampart jako rezerwa zwykła za Jeleniewskiego
[ICO]
IX
[26:28] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Lampart (3 pkt), Dawid Lampart (2 pkt), Patrick Hougaard (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Fatalny start gdańszczan. Ich jazdę w tym wyścigu lepiej przemilczeć. Wiktor Lampart wygrał z przewagą połowy prostej.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Michał Szczepaniak,
  Oskar Bober,
  Mikkel Bech,
  Andreas Jonsson.
[ICO]
X
Wyscig przerwany. Na drugim okrążeniu prowadził Bech przed Jonssonem i Szczepaniakiem. Na drugim łuku Jonsson napędzał się po zewnętrznej, ale Szwed przeszarżował - obkręciło go i uderzył plecami w bandę. Zostaje wykluczony z powtórki.
[ICO]
X
[31:29] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Michał Szczepaniak (2 pkt), Oskar Bober (1 pkt), Andreas Jonsson (w/0 pkt).

Gdańszczanie wygrali start w powtórce i uciekli. Bober cały czas naciskał na wolnego Szczepaniaka, ale ten dowiózł 5:1
Przerwa na równanie toru
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Sam Masters,
  Patrick Hougaard,
  Daniel Jeleniewski,
  Mikkel Michelsen.
[ICO]
XI
[36:30] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Patrick Hougaard (3 pkt), Mikkel Michelsen (2 pkt), Daniel Jeleniewski (1 pkt), Sam Masters (0 pkt).

Hougaard wygrał start, Michelsen wyszedł spod taśmy ostatni, ale kapitalnym manewrem w pierwszym łuku wysforował się między rywalami na drugą pozycję. Następnie znakomicie asekurował kolegę z pary
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Marcin Turowski,
  Wiktor Lampart,
  Michał Szczepaniak,
  Andreas Jonsson.
Jonsson jako rezerwa taktyczna za Lamberta
[ICO]
XII
[37:35] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Lampart (3 pkt), Andreas Jonsson (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Marcin Turowski (0 pkt).

Wyścig bez historii. Lublinianie uciekli ze startu. Szczepaniak jest dziś absolutnie bezsilny.
12'
Przerwa dla Jonssona, który pojedzie wyścig po wyścigu
12'
Przypomnijmy, że przed sezonem Wybrzeże było zainteresowane pakietem braci Lampartów. Ci z Rzeszowa przenieśli się jednak do Lublina i dziś psują sporo krwi gdańszczanom.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Dawid Lampart,
  Mikkel Bech,
  Andreas Jonsson,
  Oskar Fajfer.
[ICO]
XIII
[38:40] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Dawid Lampart (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Bech cały wyścig siedział na kole Lampartowi. Niestety, lublinianie, którzy wygrali pewnie start, przywieźli podwójną wygraną.
[ICO]
Siedem ostatnich wyścigów kończyło się wynikiem 5:1. Cztery z nich wygrali goście, trzy gospodarze.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Patrick Hougaard,
  Wiktor Lampart,
  Dominik Kossakowski,
  Daniel Jeleniewski.
Lampart jako rezerwa zwykła za Lamberta
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Fajfera
[ICO]
XIV
[39:45] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Lampart (3 pkt), Daniel Jeleniewski (2 pkt), Patrick Hougaard (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Od startu prowadzili goście. Gdańszczanie bez szans. Trzecia z rzędu wygrana 5:1 dla Motoru. Zapewnia im zwycięstwo w meczu.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Dawid Lampart,
  Mikkel Bech,
  Andreas Jonsson,
  Mikkel Michelsen.
[ICO]
XV
[43:47] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Andreas Jonsson (2 pkt), Mikkel Michelsen (1 pkt), Dawid Lampart (0 pkt).

Bech wygrał w pierwszym łuku i odparł ataki Jonssona. Michelsen po słabszym starcie wyszedł na trzecią pozycję, ale do końca musiał uważać na Lamparta.
15'
Koniec meczu. Zdunek Wybrzeże przegrało z Motorem Lublin 43:47

opinie kibiców w trakcie relacji (283)


Typowanie wyników

mecz ligowy
21.04.2018 godz.16:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

96%

348 typowań

x

0%

2 typowania

2

4%

13 typowań


Tabela po 3 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin 3 2 1 0 146:123 5
2 Car Gwarant Start Gniezno 3 2 0 1 150:119 4
3 ROW Rybnik 3 2 0 1 147:122 4
4 Lokomotiv Daugavpils 3 2 0 1 136:133 4
5 Orzeł Łódź 3 1 1 1 147:123 3
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 3 1 0 2 149:121 2
7 Euro Finannce Polonia Piła 3 1 0 2 133:157 2
8 Arge Speedway Wanda Kraków 3 0 0 3 90:180 0

Tabela wprowadzona: 2018-04-22

aktualna tabela »

Wyniki 3 kolejki:

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Speed Car Motor Lublin 43:47
  • Lokomotiv Daugavpils - Arge Speedway Wanda Kraków 56:34
  • Car Gwarant Start Gniezno - Euro Finannce Polonia Piła 58:32
  • ROW Rybnik ROW Rybnik - Orzeł Łódź Orzeł Łódź 48:42

Opinie (254) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 11.07.2020 godz. 16:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

91%

136 typowań

x

0%

0 typowań

2

9%

13 typowań

TYPUJ!

Terminarz

11.07 (sob) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów LIVE!
18.07 (sob) Lokomotiv Daugavpils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
25.07 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Start Gniezno
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane