• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa Ostrów. Mecz prawdy dla żużlowców

Rafał Sumowski
30 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Partnerki żużlowców. Zobacz zdjęcia
Zdunek Wybrzeże musi przełamać się po trzech porażkach z rzędu i to najlepiej zgarniając od razu punkt bonusowy za dwumecz. Aby tak się stało, żużlowcy muszą wygrać różnicą minimum 9 pkt. Zdunek Wybrzeże musi przełamać się po trzech porażkach z rzędu i to najlepiej zgarniając od razu punkt bonusowy za dwumecz. Aby tak się stało, żużlowcy muszą wygrać różnicą minimum 9 pkt.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w poniedziałek o godz. 18 zmierzy się na własnym torze z Arged Malesą Ostrów. Po raz pierwszy w tym sezonie, stawką będzie punkt bonusowy za dwumecz. Dla gdańszczan to będzie meczu prawdy w kontekście walki o playoff eWinner 1. Ligi Żużlowej. W razie porażki zostaną na przedostatnim miejscu w tabeli, a odpowiednio wysokie zwycięstwo może ich wywindować nawet na pozycję wicelidera, choć tylko tymczasowo.Relacja LIVE


Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów

Jak typowano

94% 229 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 0 typowań REMIS
6% 14 typowań Arged Malesa Ostrów

Twoje daneZdunek Wybrzeże Gdańsk jest w trudnej sytuacji. Faworyt do awansu do PGE Ekstraligi przegrał trzy kolejne spotkania, a próba wzmocnienia drużyny przez wypożyczenie Mateusza Tondera lub Jana Kvecha z Falubazu napotkała na sprzeciw zielonogórzan.

Falubaz nie wypożyczy żużlowca do Zdunek WybrzeżeW poniedziałek Wybrzeże zmierzy się na własnym torze z Arged Malesą Ostrów. Pierwszy raz w tym sezonie stawką spotkania będą nie 2 a 3 punkty. Aby sięgnąć po bonus za dwumecz, gdańszczanie muszą wygrać przynajmniej różnicą 9 pkt.

Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41. Przeczytaj relację, wystaw oceny żużlowcom i menedżerowiDla podopiecznych menedżera Eryka Jóźwiaka to będzie mecz prawdy w kontekście walki o pierwszą czwórkę dającą start w playoff eWinner 1. Ligi Żużlowej. W razie porażki zostaną na przedostatnim miejscu w tabeli i to mając o jeden mecz rozegrany więcej niż rywale z miejsc 2-6.

Awizowane składy na poniedziałkowy mecz w Gdańsku:
Arged Malesa:
1. Oliver Berntzon, 2. Daniel Kaczmarek, 3. Grzegorz Walasek, 4. Tomasz Gapiński, 5. Nicolai Klindt, 6. Sebastian Szostak, 7. Kacper Grzelak, 8. zawodnik U-23

WYBRZEŻE: 9. Krystian Pieszczek, 10. Rasmus Jensen, 11. zawodnik U-24, 12. Jakub Jamróg, 13. Wiktor Kułakow, 14. Amadeusz Szulist, 15. Alan Szczotka, 16. zawodnik U-23.


Co ciekawe, odpowiednio wysoka wygrana z Arged Malesą, a konkretnie różnicą przynajmniej 28 pkt (by zrównać się bilansem z ROW Rybnik), może tymczasowo wywindować gdański zespół nawet na... pozycję wicelidera tabeli.

To dlatego, że za wyjątkiem przewodzących stawce Cellfast Wilków Krosno, w lidze nie ma już zespołu, który przegrał mniej niż dwa spotkania. Jeśli Wybrzeże wygra w poniedziałek, walka o miejsce w czwórce powinna być zacięta do końca rundy.

Jedynym outsiderem jest Unia Tarnów, Wilki pewnie zmierzają do playoff a cała reszta pozostaje w grze o czwórkę. Runda rewanżowa za sprawą bonusów będzie sprzyjała powiększaniu różnic. Jeśli Wybrzeże przegra z Arged Malesą, trzeba będzie się oswajać z tym, że gdańszczan może zabraknąć w rundzie finałowej.

- Chcemy wygrać za 3 punkty. Po to walczyliśmy w Ostrowie do samego końca, aby strata była jak najmniejsza. 9 punktów jest do odrobienia. Oczywiście byłbym spokojniejszy, gdyby nie to, że nasz wynik ciągnie przede wszystkim dwóch zawodników czyli Wiktor KułakowJakub Jamróg a pozostali jeżdżą w kratkę. Mocno popracowaliśmy przez ten weekend, zarówno z torem i ze sprzętem. Jesteśmy przygotowani na 200 procent. Pytanie, ile da nam to przyniesie punktów - mówi Eryk Jóźwiak.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (142)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane