• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Będzie nowa akademia żużla

dak.
24 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Energa Wybrzeże - żużel

Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Akademia Sportu Wybrzeże łączą siły. Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Akademia Sportu Wybrzeże łączą siły.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Akademia Sportu Wybrzeże łączą siły, by zająć się szkoleniem adeptów miniżużla, startujących na motocyklach o pojemności 125 cc. Nabory i informacje o treningach ruszą wkrótce.Terminarz 1. ligi żużlowej. Z kim pojedzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk?Wybrzeże Gdańsk i Akademia Sportu Wybrzeże łączą siły. W ramach wspólnej inicjatywy Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Akademii Sportu Wybrzeża, prowadzona przez Krystiana Plecha Akademia zajmie się szkoleniem adeptów miniżużla, startujących na motocyklach o pojemości do 125 cc.

- Inicjatywę Krystiana przyjęliśmy z radością. Każda para rąk na pokładzie jest bezcenna, a to że chcemy budować wspólnie przyszłość gdańskiego żużla pokazuje, że wbrew wielu opiniom środowisko jest zjednoczone i potrafi współpracować. Będziemy wspierać działania akademii i trzymać kciuki za jej powodzenie. Młodzi zawodnicy trenujący na mini torze zostaną bezpłatnie wypożyczeni do akademii, która jako klub partnerski, będzie prowadziła również bieżące nabory. Z kolei po przejściu do klasy 250 cc, adepci automatycznie będą zawodnikami naszego klubu i zaczną szkolenie ukierunkowane na "dorosły" żużel - mówi Tadeusz Zdunek, prezes GKŻ Wybrzeże.

Przeczytaj, dlaczego Zdunek Wybrzeże otrzymało licencje nadzorowaną?- Ostatni czas nie jest łatwy dla gdańskiego żużla. Można się biernie przyglądać i komentować, a można zakasać rękawy i dołożyć cegiełkę do jego rozwoju. W wielu kwestiach mamy różne opinie, ale mamy też wspólny cel. Inicjatywa ma na celu odciążenie klubu, aby mógł skupić się na prowadzeniu pierwszej drużyny i szkoleniu zawodników w klasach 250 i 500 cc. Nasze stowarzysznie wspomoże klub szkoleniem na minitorze. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że takie rozwiązanie będzie najbardziej efektywne. Od kilku lat z powodzeniem organizuję wydarzenia na mini torze, mój śp. tata Zenon prowadził wcześniej szkółkę oraz fundację. To sprawia, że w tej dziedzinie czuję się pewnie - mówi Krystian Plech, prezes Akademii Sportu Wybrzeże, który jest także członkiem stowarzyszenia GKŻ.

Miasto nie zostawi Wybrzeża. Przeczytaj o współpracy żużlowców z miastem Gdańsk- Dziękuję zarządowi GKŻ Wybrzeże za zaufanie i chęć współpracy. Liczę, że nasza działalnośc da klubowi oddech i wspólnie doczekamy się nowych wychowanków. To żmudna i ciężka praca, aby znaleźć chłopców chcących uprawiać żużel i stworzyć im do tego odpowiednie warunki. Najważniejszym celem w pierwszym roku będzie systematyczność treningów i pozyskiwanie nowych adeptów. Mamy na to swój pomysł i liczę, że przy licznym wsparciu osób nam przychylnych, za kilka lat doczekamy się nowych, obiecujących zawodników w Wybrzeżu. Nie wyobrażam sobie, aby mieli zasilić barwy innego klubu - dodaje Plech.
Nabory i informacje o treningach ruszą wkrótce.
dak.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (118)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane