• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy wyjechali na tor, sparingi odwołane

Rafał Sumowski
16 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk przeprasza po blamażu. Tom Brennan dwa mecze w jeden dzień

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozpoczęli treningi na torze. W zajęciach zamkniętych dla mediów i publiczności wzięło udział dziewięciu zawodników. Zabrakło Rasmusa Jensena, Drew Kempa i Wiktora Kułakowa, którzy mają dołączyć w piątek. Ze względów sanitarnych, klub odwołał najbliższe sparingi z Motorem Lublin, ale rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej mają wystartować zgodnie z planem, 3 kwietnia. Na ten moment, bez udziału publiczności.Jakub Jamróg gościem w Betard Sparta Wrocław. Żużlowiec Wybrzeża do ekstraligiWe wtorek na tor przy stadionie im. Zbigniewa Podleckiego po raz pierwszy w tym roku wyjechali żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W trwających 2 godziny zajęciach wzięli udział: Krystian Pieszczek, Jakub Jamróg, Michał Gruchalski, Lukas Fienhage, Alan Szczotka, Piotr Gryszpiński, Amadeusz Szulist, Alekandr KajbuszewKevin Juhl Pedersen.

- Cieszymy się, że w końcu pogoda nam dopisała. Przez dwa tygodnie nasze prace nad torem torpedował śnieg. Nawierzchnia po jesiennych zabiegach zachowuje się bardzo fajnie, a zawodnicy mieli okazję rozprostować kości na motocyklach. W środę chętni zaczną ścigać się spod taśmy - mówi nam menedżer drużyny Eryk Jóźwiak.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Lukas Fienhage ucieka przed zimą do FrancjiBardzo dobrze prezentował się Fienhage, po którym było widać, że dzięki wyjazdowi do Francji, zdołał się wcześniej "rozjeździć". Dosyć pechowo trening zakończył natomiast Kajbuszew, który dwukrotnie upadł na tor. Na szczęście Rosjanin jedynie się poobijał. Wybrzeże trenować będzie także w środę oraz w weekend. W najbliższych dniach do zespołu dołączyć mają Wiktor Kułakow, Rasmus JensenDrew Kemp, którzy czekali na sygnał, czy rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej nie zostaną opóźnione.

Pierwszy trening w Gdańsku był pechowy dla Aleksandra Kajbuszewa. Na szczęście Rosjanin po upadku wstał o własnych siłach. Pierwszy trening w Gdańsku był pechowy dla Aleksandra Kajbuszewa. Na szczęście Rosjanin po upadku wstał o własnych siłach.
We wtorek Główna Komisja Sportu Żużlowej poinformowała, że sezon ruszy zgodnie z planem, 3 kwietnia. Mecze odbywać się będą w reżimie sanitarnym i na ten moment, bez udziału publiczności.

Zgodnie z zapowiedziami klubu, ci którzy kupili karnety na mecze Wybrzeża, za każde spotkanie bez możliwości wstępu, otrzymają 5 proc. zniżki na abonament w kolejnym sezonie.

Żużlowe turnieje ku pamięci Zenona Plecha i Henryka Żyto. Inauguracja 28 marcaZdunek Wybrzeże sezon zainauguruje wyjazdowym meczem w Tarnowie (3-5 kwietnia). Na razie gdańszczanie ze względów sanitarnych, odwołali sparingi z Motorem Lublin, które miały odbyć się 18 i 21 marca w Gdańsku.

Lublinianie przyjadą jednak do Gdańska i na miejscowym torze będą trenowali w czwartek. Wciąż nie zapadła decyzja, co z planowanym na 24 marca wyjazdowym sparingiem Wybrzeża przeciwko SpecHouse PSŻ Poznań. 28 marca w Gdańsku odbędzie się natomiast III Memoriał Henryka Żyto w formie turnieju parowego.

Terminarz eWinner 1. Ligi Żużlowej 2021- Pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Musimy się odnaleźć w rzeczywistości jaka jest. Mała liczba sparingów lub ich całkowity brak będzie utrudnieniem, ale mamy na tyle klasowy zespół, że powinniśmy sobie z tym poradzić. Od piątku będę miał do dyspozycji komplet zawodników, którzy zostaną na miejscu do inauguracji. W międzyczasie przeprowadzimy testy wymazowe na koronawirusa i spróbujemy zintegrować drużynę - wyjaśnia Jóźwiak.

Zobacz pierwsze jazdy żużlowców Wybrzeża w 2021 roku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

1 czerwca 2024, godz. 16:30
95% Innpro ROW Rybnik
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 5 5 0 0 +60 10
2 Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 2 +12 8
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 3 0 1 +37 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 +12 6
5 Texom Stal Rzeszów 5 2 0 3 +7 4
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 4 1 1 2 -19 3
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 1 0 4 -52 2
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 6 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49
  • Cellfast Wilki Krosno - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 41:49
  • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów (09.06)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik (09.06)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane