• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zetterstroem: Przegrał sport

Krzysztof Klinkosz
8 maja 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Kuriozalny przebieg miało spotkanie w Gdańsku żużlowców Lotosu Wybrzeża z PSŻ Lechmą Poznań. Goście, którzy od pierwszych biegów mieli zastrzeżenia do stanu toru, w pewnym momencie postanowili ...zastrajkować. Nie stawali na starcie, zrywali taśmy, ostentacyjnie nie dojeżdżali do mety. Wobec "kabaretowej" postawy "Skorpionów" skończyło się 69:16. Z meczu przeprowadziliśmy bezpośrednią relację na żywo.Lechma Poznań Lechma Poznań
9. Thomas Jonasson 13+1 (3, 2, 3, 2*, 3)
10. Dawid Stachyra 10+2 (2*, 3, 2*, 1, 2)
11. Mikael Max 10+1 (3, 3, 1*, 3)
12. Paweł Hlib 10+2 (2*, 2, 2, 3, 1*)
13. Magnus Zetterstroem 11 (3, 3, 2, 3, -)
14. Marcel Szymko 5+1 (2, 1, -, -, 2*)
15. Darcy Ward 10+1 (3, 2, 3, 2*)
Sędziowie: Grzegorz Sokołowski (Ostrów Wlkp.)
Widzów: 4000
Składy
1. Norbert Kościuch 0 (w, w, d, 0, -)
2. Adrian Szewczykowski 1 (1, w, u, w)
3. Peter Ljung 4 (w, w, 1, 2, 1)
4. Frank Facher 1 (1, w, d, 0, 0)
5. Robert Miśkowiak 9 (2, w, 3, 1, 3, 0)
6. Maciej Fajfer 1 (w, d, t, 0, 1)
7. Ilja Czałow 0 (w)

Kibice oceniają


Relacja LIVE

Gdańszczanie przystąpią do meczu z jedną zmianą w porównaniu do ostatniego spotkania. Miejsce Damiana Sperza zajął Marcel Szymko.
start wyścigu
I
W biegu wystartują: Thomas Jonasson  , Adrian Szewczykowski  , Dawid Stachyra  , Norbert Kościuch  .
Bieg pierwszy będzie powtórzony Kościuch zaczepił o tylne koło motocykla Jonassona, przewrócił się, a ponieważ gdańszczanie wyszli na 5:1 nie kwapił się z opuszczeniem toru i bieg został przerwany.
bieg 5:1
I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Dawid Stachyra (2 pkt), Adrian Szewczykowski (1 pkt), Norbert Kościuch (wkl.).
Gdańszczanie prowadzili podwójnie już od startu.
start wyścigu
II
W biegu wystartują: Marcel Szymko  , Ilja Czałow  , Darcy Ward  , Maciej Fajfer  .
Bieg drugi znów powtórzony. Maciej Fajfer na drugim łuku pierwszego okrążenia nie opanował motocykla i upadł, nie opuścił toru i sędzia musiał ponownie przerwać wyscig. Układał sie on an 5:1 dla gdańszczan. Po starcie Fajfer chciał uciec gdańszczanom, jednak został przyblokowany przez Szymkę, później nieco odszedł od krawężnika i "przy kredzie" błyskawicznie minął go Ward.
Bieg kuriozum, przerwany po raz drugi. Czałow tym razem upada nieatakowany na drugim okrążeniu, podobnie jak jego koledzy nie zszedł z toru i sędzia musiał przerwać bieg. Gdańszczanie jechali na 5:1. Czałow zaatakował nieco zbyt brawurowo Szymkę na pierwszym łuku, gdańszczanin przyblokował go przy krawężniku i Rosjanin z ledwością opanował motocykl. Spadł na trzecie miejsce.
bieg 5:0
II
[10:1] Wynik biegu: 5:0. Kolejność: Darcy Ward (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Ilja Czałow (wkl.), Maciej Fajfer (wkl.).
start wyścigu
III
W biegu wystartują: Mikael Max  , Frank Facher  , Paweł Hlib  , Peter Ljung  . Start wyścigu będzie nieco opóźniony gdyż sędzia zarządził równanie toru.
Bieg trzeci po raz kolejny przerwany. Ljung wygrał start i długo jechał na pierwszym miejscu, jednak w pewnym momencie niemal stanął w miejscu, (najprawdopodobniej zerwany łańcuch) i przekoziołkował pod bandę.
bieg 5:1
III
[15:2] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Mikael Max (3 pkt), Paweł Hlib (2 pkt), Frank Facher (1 pkt), Peter Ljung (wkl.). Powtórka bez historii gdańszczanie prowadzili od startu do mety.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują: Magnus Zetterstroem  , Maciej Fajfer  , Marcel Szymko  , Robert Miśkowiak  .
bieg 4:2
IV
[19:4] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Maciej Fajfer (def.). Nieco lepiej ze startu wyszli poznaniacy, jednak Zetterstroem zaatakował udanie już na pierwszym łuku, ponadto Fajfer zanotował defekt i spadł na ostatnią pozycję.
start wyścigu
V
W biegu wystartują: Mikael Max  , Adrian Szewczykowski  , Paweł Hlib  , Norbert Kościuch  . Start biegu opóźni sie po raz kolejny sędzia znow nakazał prace torowe, które przedłużają się. Tymczasem spiker zawodów zaapelował do części widzów o zdjęcie transparentów odwołujących się do decyzji o zamknięciu dla publiczności stadionów piłkarskich w Poznaniu i Warszawie.
Przed piątym wyścigiem doszło do niespotykanej sytuacji. Ekipa gości w trakcie równania toru wyszła na tor i energicznie gestykulując wyrażała swoje niezadowolenie z jego stanu. W efekcie goście najprawdopodobniej zaprotestowali i nie stawili się na starcie biegu piątego.
bieg 5:0
V
[24:4] Wynik biegu: 5:0. Kolejność: Mikael Max (3 pkt), Paweł Hlib (2 pkt), Norbert Kościuch (wkl.), Adrian Szewczykowski (wkl.).n Goście nie wyjechali na tor i gdańszczanie nie mieli z kim walczyć.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują: Magnus Zetterstroem  , Frank Facher  , Darcy Ward  , Peter Ljung  . Jednak znów gości zabrakło na starcie.
bieg 5:0
VI
[29:4] Wynik biegu: 5:0. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Darcy Ward (2 pkt), Peter Ljung (wkl.), Frank Facher (wkl.).
start wyścigu
VII
W biegu wystartują: Thomas Jonasson  , Maciej Fajfer  , Dawid Stachyra  , Robert Miśkowiak   a na torze tylko Fajfer. Miśkowiak dojechał pod taśmę ale już po czasie.
7'
Bieg będzie powtarzany, Fajfer zerwał taśmę, wygląda na to, że z premedytacją, po podjechaniu na przeciwległą prostą popisał się jazdą na jednym kole.
bieg 5:0
VII
[34:4] Wynik biegu: 5:0. Kolejność: Dawid Stachyra (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Maciej Fajfer (t.), Robert Miśkowiak (wkl.).
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują: Magnus Zetterstroem  , Adrian Szewczykowski  , DarcyWard  , Norbert Kościuch  .
W przerwie na równanie toru w parkingu widać ponownie gorącą dyskusję poznańskich działaczy z gospodarzami. Goście nadal kwestionują stan toru. Nie wiadomo czy jeszcze zobaczymy jeźdźcow Lechmy na starcie. Do parkingu na rozmowy z ekipą poznańską udał się sędzia zawodów. Arbiter po wizycie w parkingu nakazał ubijanie toru i kontynuowanie zawodów.
bieg 5:0
VIII
[39:4] Wynik biegu: 5:0. Kolejność: Darcy Ward (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Norbert Kościuch (def.), Adrian Szewczykowski (up.).
start wyścigu
IX
W biegu wystartują: Thomas Jonasson  , Frank Facher  , Dawid Stachyra  , Peter Ljung  .
bieg 5:1
IX
[44:5] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Dawid Stachyra (2 pkt), Peter Ljung (1 pkt), Frank Facher (def.). Gdańszczanie prowadzili od startu podwójnie.
start wyścigu
X
W biegu wystartują: Mikael Max  , Maciej Fajfer  , Paweł Hlib  , Robert Miśkowiak  .
bieg 3:3
X
[47:8] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Paweł Hlib (2 pkt), Mikael Max (1 pkt), fajfer (0 pkt). Na starcie Fajfer stanął tuż przy Maxie, a później próbował sprowokować go do zerwania taśmy. Doświadczony Szwed nie dał się jednak na to nabrać. Po starcie na czoło stawki wyskoczył Miśkowiak udowadniając, że na gdańskim torze jednak można wygrywać. Zdegustowana postawą gości publiczność opuszcza powoli korone stadionu przy Długich Ogrodach.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują: Magnus Zetterstroem  , Adrian Szewczykowski  , Dawid Stachyra  , Peter Ljung  .
Bieg znów będzie powtarzany. Szewczykowski miał uślizg na drugim łuku i nie śpieszył się z opuszczeniem toru.
bieg 4:2
XI
[51:10] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Dawid Stachyra (1 pkt), Adrian Szewczykowski (wkl.). Bieg ułożył się po starcie.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują: Mikael Max  , Maciej Fajfer  , Marcel Szymko  , Norbert Kościuch  .
bieg 5:1
XII
[56:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Mikael Max (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Maciej Fajfer (1 pkt), Norbert Kościuch (0 pkt). Znów bieg rozstrzygnął się na pierwszym łuku.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują: Thomas Jonasson  , Frank Facher  , Paweł Hlib  , Robert Miśkowiak  .
bieg 5:1
XIII
[61:12] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Paweł Hlib (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Robert Miśkowiak (1 pkt), Frank Facher (0 pkt). Na wyjściu z pierwszego łuku gdańszczanie wywieźli w płot Miśkowiaka i wyszli na 5:1
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują: Paweł Hlib  , Frank Facher  , Dawid Stachyra  , Robert Miśkowiak  .
bieg 3:3
XIV
[64:15] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Dawid Stachyra (2 pkt), Paweł Hlib (1 pkt), Frank Facher (0 pkt). Hlib wypchnięty przez Miśkowiaka spadł na ostatnie miejsce ale bardzo szybko pokonał Fachera
start wyścigu
XV
W biegu wystartują: Darcy Ward  , Peter Ljung  , Thomas Jonasson  , Robert Miśkowiak  .
bieg 5:1
XV
[69:16] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Darcy Ward (2 pkt), Peter Ljung (1 pkt), Robert Miśkowiak (0 pkt). Po starcie na pierwsze miejsce wyszedł Ljung ale gdańszczanie szybko wzięli go w kleszcze i wygrali podwójnie.


- Ogromna szkoda, że goście tak się zachowali, powinni się wstydzić swojej postawy, to strata przede wszystkim dla sportu, dla rywalizacji. Jestem bardzo rozczarowany ich postawą, my do każdego przeciwnika, czy to grając u siebie, czy na wyjeździe podchodzimy z szacunkiem. Szkoda kibiców, którzy przyszli na mecz, zapłacili za bilety, chcieli zobaczyć walkę a zobaczyli coś takiego. Tor był dzisiaj trudny ale w żadnym przypadku nie można było mówić, że był niebezpieczny, zresztą po równaniu toru już na początku zawodów nie sprawiał już żadnej trudności. Po raz pierwszy w swojej karierze jestem świadkiem czegoś takiego, w przypadkach gdy zawodnicy mieli zastrzeżenia do toru to rozmawiali z sędzią jeśli ten kazał kontnuować zawody, jechało się dalej, bez dyskusji - powiedział po zawodach kapitan gdańszczan Magnus Zetterstroem.

- Tak nie może być, sami zabijamy żużel takimi działaniami, walczymy z FIM-em, z tłumikami, a na własnym podwórku robimy coś takiego. Nie mogłem zmusić moich zawodników do jazdy na torze, który uznali za niebezpieczny, jesteśmy na początku sezonu i nikt nie chciał ryzykować kontuzji. W pewnym momencie mieliśmy zebranie i zawodnicy odmówili dalszej jazdy na takim torze. Kibice nas później wyzywali ale powinni to zrobić wobec swojego trenera i swojego toromistrza. Moim zdaniem należało przerwać zawody na przykład na pół godziny, doprowadzić tor bezpiecznego stanu i wówczas można byłoby kontynuować zawody. Przyjechaliśmy do Gdańska nastawieni na walkę z silną ekipą jaką jest Wybrzeże, na pewno nikt z nas nie myślał przed meczem o jakimś odpuszczaniu zawodów - powiedział po spotkaniu trener Lechmy Poznań Mirosław Kowalik

Tabela po 5 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny Punkty
1 Polonia Bydgoszcz 5 4 0 1 268:182 8
2 GTŻ Grudziądz 5 4 0 1 235:212 8
3 Lotos Wybrzeże Gdańsk 5 3 0 2 261:183 6
4 Start Gniezno 5 2 0 3 225:223 4
5 Lokomotiv Daugavpils 5 2 0 3 207:246 4
6 Lechma Poznań 4 2 0 2 153:202 4
7 ROW Rybnik 5 1 0 4 211:238 2
8 Orzeł Łódź 4 1 0 3 139:219 2
Tabela wprowadzona: 2011-05-08
W pozostałych meczach 5 kolejki żużlowej 1.Ligi: Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź 66:24, Lokomotiv Daugavpils - ROW Rybnik 47:43, Start Gniezno - GTZ Grudziądz 44:46.

Opinie (101) 7 zablokowanych

 • NO I WYGRALI

  DAWAJCIE ŁAPKI W GÓRĘ!!!

  • 33 8

 • Dziekuje za takie emocje. Oddajcie 30 zł !!! (2)

  • 62 6

  • zgłoś się do prezesa ale klubu z Poznania. pzdr

   • 26 0

  • dlatego nie bylo walkovera

   • 7 0

 • ukarać poznań (3)

  dowalić im 100 tysięcy kary i po zabawie

  • 88 1

  • + walkowery w trzech kolejnych meczach

   • 9 0

  • (1)

   i na piechotę powinni wracać do Pyrrrrlandii a najlepiej na kolanach........

   • 6 0

   • .....na kolanach uderzając w głowę drewnianą deseczka w głowę co dwa kroki.....

    • 0 0

 • Co się dzieje ???

  kabaret na całego.

  • 22 2

 • Po co oni jezdza, skoro i tak w przypadku awansu czeka ich spadek? Tracenie pieniedzy na zabawe dla doroslych chlopcow, totalnie bez sensu.

  • 6 16

 • (10)

  po co pa... piłki kopanej kibole kryminały przynieśli swoje transparenty na nasz stadion
  sp....... z lechii !!!

  • 44 18

  • dokladnie! (4)

   wypitalac z g*%nianymi transparentami z naszego stadionu... co nas obchodzi jakies zamykanie stadionow z winy takich pajacow jak zdarza sie tez widziec na zuzlu raz na jakis czas (szczegolnie jak sektor gosci jest pelny).

   • 24 9

   • (3)

    też średnio mi sie to podoba ale jednak forma protestu dobra....nie może być zgody na odpoweidzialność zbiorową. Dziś piłka, jutro się jakiś 2. idiotów znajdzie na stadionie żużlowym i co?? Też nam pozamykają?? A z przykrością to stwierdzam ale piłkarskich kibiców coraz więcej i na GKSie ;/

    • 17 7

    • A dlaczego kibole pilki przychodza? (2)

     Bo nie maja co robic w domu, przez caly tydzien tez sie opierdzielaja i przychodza sie tutaj powyzywac. szkoda, ze nie kazdy moze byc kulturalny i zachowywac sie jak czlowiek...

     • 17 6

     • (1)

      bo są gdańszczanami, którzy nie chodzą tylko na żużel

      • 5 12

      • no i szkoda, że ta garstka robi nam trzodę na żużlu.

       • 11 8

  • (2)

   siedziałem na wyjściu z pierwszego wirażu i nie widziałem transparentu. Co te łosie tak wypisały znowu? Jeszcze gorzej niż w Grudziądzu ( "WIELKIE WYBRZEZE NA WASZYM MLYNIE - TAK SIE ROBIE DOPING GRUDZIADZKI S......" )?

   • 6 8

   • (1)

    nie, tym razem rydzole fani Yarka z lechii szmacianej krytykowali decyzje o zamknięciu stadionów dla bandyrów=kiboli pilki szmacianej

    • 20 7

    • Dzięki

     • 2 1

  • cale szczescie durniu ze tylko mozesz sobie pofukac na necie (1)

   widac ze nalezysz do pokolenia gamoni-dzieci neo co to za nic maja zasady,prawo i wolnosc
   zebys jeszcze nie plakal przypadkiem jak dobry wujek chyzy roj zamknie ci stadionik i bedziesz mogl tylko sobie na komputerku pograc w twoj ukochany speedway...

   • 4 9

   • no pewnie,bo lepiej wypinać cztery litery dla rydzykowych cwaniaczków

    i klękać przed nimi łykając każda bzdurę,którą która uroi się w zchorowanej łepetynie waszego władcy Jarosława II Smoleńskiego.Jeśli ktoś tu jest durniem to tylko ty,i wie o tym każdy normalny człowiek który od takiego stada paranoików jak wy trzyma się z daleka,albo z politowaniem kiwa głową słuchając waszych bredni.

    PS:z jednym się z toba zgodzę:,,precz z gamoniami!"

    • 3 4

 • przypomina

  mi się Miskolc. Tak samo było z nimi. Chociaż tamci jeździli a ci to nic.

  • 13 1

 • mam nadzieje, że przez kontrowersje nt stanu toru Tusk nie zamknie nam stadionu (5)

  zachowanie poznaniaków skandaliczne... chyba im się balet pomylił z żużlem. To męski sport panienki...

  • 36 8

  • (1)

   no chyba że twój idol Yaro kaczor smoleński drugi coś wymysli to zamkna ti - toie

   • 6 7

   • oglądaj mniej tvnu skoro na słowo tusk odrazu odpowiadasz kaczynskim... manipulacja działa jak widać

    • 5 1

  • no chyba że twój idol Yaro kaczor smoleński drugi coś wymysli to zamkna ti - toie

   • 5 4

  • Jasne, bo Tusk całymi miesiącami siedzi i myśli jakiego psikusa zrobić GKS-owi. Żałosne już są te wypociny dawnych ministrantów.

   • 5 3

  • jak sie pojawi jakis transparent antytuskowy to zamknie wszystko

   nie bedzie niczego

   • 2 3

 • zenada

  gratuluje wygranej ale to co poznan pokazal to poprostu skandal ale grunt ze mamy kolejne punkty a poznan niech skaczy jezdzic niz robic takie rzeczy

  • 8 2

 • Preparowac tor za to ze Poznan tak robi? A gdzie jest kibic ? (3)

  To zeoni jezdzilislaboto fakt mecz do wygrania od poczatku ale tor byl rozkopany jak na motocrossie. Panowie szanujcie nasza kase a nie bawcie sie w jakies idiotyczne rozgrywki. Jak ma byc dobrze w tym kraju jesli takie bzdury sie dzieja. Musze przyznac tu racje Poznaniowi moze z 200 tys kary dla Polnego wykosi takie patologie i ciagniecie meczu dokonca zeby tylko nie oglaszac walkovera (kase trzeba byloby oddac)

  • 10 33

  • Nie spadło ci ostatnio coś ciężkiego na głowę? (1)

   Tor nie był śliski i to wszystko. Twoją kasę mają gdzieś panny z Poznania i do nich się zwracaj po zwrot. Sędzia pewnie dałby się namówić na równanie toru do północy jakby z nim dobrze pogadać. Powinien po 8-mym biegu zakończyć mecz i uznać wynik ale się bał protestu.

   • 13 1

   • nie siedziales w dobrym miejscu

    panowie wlodarze sami sie chwalili przygotowaniem toru w zemscie

    • 2 7

  • tor sliski?

   chłopie gdzie przy takiej pogodzie? był dobrze przygotowany , nasi śmigali i się nie kurzyło.

   • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane