Zgodnie z planem

9 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Siatkarki Energi Gedania zgodnie z planem ograły na własnym parkiecie Stal Mielec bez straty seta. W meczu otwierającym 15. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet gdańszczanki triumfowały po pięciu kwadransach gry 25:20, 25:13, 25:21. Tym samym nad strefą spadkową podopieczne Leszka Milewskiego mają już siedem punktów przewagi.

ENERGA GEDANIA: Kuczyńska (zdobyła 14 punktów), Szczygielska (10), Reimus (6), Ślusarz (4), Tomsia (7), Niemczyk (17), Siwka (libero) oraz Sołodkowicz (2).

STAL: Waligóra, Olczyk, Łukaszewska, Dązbłaż, A.Wilk, Skorupa, Ząbek (libero) oraz Turban, Pylypjuk, D.Wilk, Peret.

Sędziowali: Broński (Poznań) i Maciejewski (Szczecin). Widzów: 400.

Mielczanki rozpoczęły z takim impetem jakby po Gwardii i AZS Białystok zamierzamy wygrać trzeci mecz z rzędu. Na pierwszą przerwę techniczną przyjezdne zeszły z prowadzeniem 8:6. Jednak wystarczyło, że Iwona Waligóra dwa razy pomyliła się w ataku, do głosu doszła Energa Gedania. Przy 13:10 na korzyść miejscowych o przerwę poprosił Jacek Wiśniewski. Szkoleniowiec Stali na tyle zmobilizował zmobilizował podopieczne, że wyrównały na 17:17. To był ostatni remis w tym secie. Rywalki skapitulowały przed blokami i atakiem Dominiki Kuczyńskiej, które dały gedanistkom przewagę 20:18. Potem pomyliła się Ewelina Dązbłaż, a Małgorzata Niemczyk poprawiła na 22:18. Punkty na wagę wygranej zdobyły zaś Emilia Reimus i Berenika Tomsia.

Druga partia była jednostronna. Już przy wyniku 11:3 trener Stali miał wykorzystane obie przerwy na żądanie, ale nic to nie dało. Energa Gedania nieco odpuściła przy wyniku 14:4. Ale trener Leszek Milewski był czujny. Wystarczyło, że mielczanki zdobyły trzy punkty z rzędu i zrobiło się 16:10, a był "czas" dla gdańszczanek. Gdy zespoły wróciły na parkiet, gedanistki ponownie pokazały klasę. Zdobywały punkty na totalnym luzie. Dość powiedzieć, że grę skończyła kiwka Ewy Ślusarz.

Mielczanki spróbowały jeszcze dwukrotnie powalczyć w trzecim secie. Tę część rozpoczęły od prowadzenia 4:2.Potem zerwały się przy wyniku 7:10 i wyszły na prowadzenie 17:16. Wyrównała Tomsia, kolejny punkt dołożyła Marta Szczygielska, a na 19:17 w ataku pomyliła się Waligóra. Jeszcze dwa punkty Kuczyńskiej i była przerwa dla mielczanek. Nic już to nie zmieniło. Po 75 minutach mecz zakończył atak Niemczyk.

Powiedzieli po meczu na konferencji prasowej:
Berenika Tomsia: (środkowa Energi Gedania) - Dopiero przed meczem dowiedziałem się, że zaraz po grze muszę jechać do Łodzi na mistrzostwa Polski juniorek. Myślałam o tym i w pierwszym secie nie mogłam skoncetrować się na tym co dzieje się na parkiecie. Potem wszystko było już w porządku.

Karolina Olczyk (rozgrywająca Stali): - Przyjechałyśmy tutaj co najmniej po jeden punkt. Przykro nam, że wracamy z pustymi rękami. Słaba była przede wszystkim zagrywka oraz jej przyjęcie.

Leszek Milewski(trener Energi Gedania): - Dziękuję dziewczynom za realizację założeń taktycznych. Staraliśmy się unikać błędów, konsekwentnie graliśmy zagrywką i na rozegraniu. Dlatego cieszymy się z wygranej za trzy punkty.

Jacek Wiśniewski (trener Stali): - Nie poznawałem zespołu. Po bardzo dobrych meczach z Gwardią i w Białymstoku ogarnął go dzisiaj jakiś maraz. Tylko Marta Łukaszewska szarpała, inne nie podjęły rękawicy. Jestem wściekły na siebie i na drużynę, że w Gdańsku nie zaistnieliśmy. Teraz znów mamy zawrót głowy, bo nie jesteśmy pewni miejsca w play off.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Winiary Kalisz - Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:1 (16:25, 25:21, 27:25, 25:17), Nafta Piła - Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 25:23), AZS AWF Poznań - AZS Białystok 1:3 (23:25, 25:20, 24:26, 20:25), Muszynianka Muszyna Dialog Gwardia Wrocław 3:2 (20:25, 23:25, 25:23, 25:18, 15:11). Zaległy: Aluprof - Nafta 3:2 (23:25, 18:25, 27:25, 25:23, 15:13).

• MAMY MEDAL W JUNIORKACH

Juniorki zagrają o ZŁOTO! W Półfinale pokonały Naftę 3-0 (21,11,25)! Wielkie gratulacje!

• 0 0

• W sezonie 2005/2006 Arka Gdynia mogła sobie kupić utrzymanie w I lidze. W barażach zagrali z Jagiellonią Białystok.

Niewykluczone, że mecz był ustawiony za... 300 tysięcy złotych.

• 0 0

• Groźny wyjazd do Łodzi

Ach ta Berenika i to wspaniałe miasto Łódź. Gdyby dziecko dowiedziało się minutkę później to nie mogłoby się skoncentrować również w drugim a może i w trzecim secie. Dobrze, że to tylko pierwszy set i GEDANIA wygrała.

• 0 0

• Off top:
    Znamy juz rywali GTSu i Trefla, o czym nikt nie raczy tu napisać, mimo że to ważna wiadomość dla kogoś, kto interesuje się siatkówka. GTS zagra z Morzem Bałtyk Szczecin, a Trefl z Legią Warszawa. Oba mecze będą rozgrywane w Gdańsku w dniach 24 i 25.03. - ewentualne piąte spotkanie również odbędzie się w Gdańsku).
    Mam tylko nadzieję, że klub ułożą godziny spotkań tak, by można było być i tu i tu.