Piłkarki Checzy bliżej I ligi

Marta
30 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Piłkarki Checzy Gdynia skutecznie goniły w minionej kolejce rywalki. Piłkarki Checzy Gdynia skutecznie goniły w minionej kolejce rywalki.

Piłkarki Checzy pokonały rezerwy KKP Bydgoszcz 2:1 (0:0). To niezwykle ważne rozstrzygniecie ze względu na walkę do awans do I ligi. Gdynianki od 51. minuty musiały gonić wynik po niefortunnej bramce samobójczej. W nagrodę za udany pościg zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Gorzej powiodło się występującemu aktualnie w I lidze Sztormowi Gdynia, który przegrał w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem 1:4 (0:2) i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Zańko 64, Bartosik 79 - Mnich (51 - samob.)

CHECZ: Ciesielska - Pobłocka, Kopka, Zegan - Bartosik, Mnich, Bańkowska, Bruska (75 Murawiecka), Zańk - Orłowska, Siemińska (46 Misior).

KKP: Palińska - Łuczak (46 Domagalska), Zakrzewska, Sobczak, Stachowiak, Grzesik, Tomczak (46. Bukowska) Abruz, Krychowiak, Ałtyn, Siekierska.

Zwycięstwo nad bydgoszczankami dało ekipie Checzy pozycję lidera drugoligowej tabeli. Spotkanie w Gdyni stało na dobrym poziomie, było w nim sporo walki ale na pierwszą bramkę kibice musieli czekać aż do 51 minuty. Wówczas to, w zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej siatki skierowała Iwona Mnich.

Mimo prowadzenia gości z każda minuta przewaga gdynianek rosła. Ponadto w chwilę po stracie gola boisko z czerwona kartką, opuściła Paulina Sobczak (KKP Bydgoszcz). W 64 minucie było już 1:1 po trafieniu Martyny Zańko. Gospodynie nie spoczęły na laurach, ale rozpoczęły pogoń za pełna pulą punktową. Zwycięstwo zapewniła im w 79. minucie Magdalena Bartosik.

W pozostałych meczach II Ligi: Victoria Sianów - Błękitni Stargard Szczeciński 3:3 (1:1), Tucholanka Tuchola - GOSRiT Luzino 2:3 (1:2).

9. Pogoń II Women Szczecin 16 2 0 13 16:45 6

Porażki w Gorzowie Wlkp. doznał I-ligowy Sztorm Gdynia. Podopieczne trenera Roberta Chałaszczyka przegrały 1:4 (0:2) ze Stilonem. Gdynianki pozostają tym samym bez punktów zdobytych wiosną na boisku. Ich jedyny dorobek to ten, który zapisały na swoim koncie za walkowera w meczu z Ceramiką Opoczno.