• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żużlowe Grand Prix na Polsat Plus Arenie Gdańsk najwcześniej w 2025 roku

mip
7 listopada 2023, godz. 10:45 
Opinie (36)
Polsat Plus Arena Gdańsk zawody z cyklu żużlowego Grand Prix zorganizuje najwcześniej w 2025 roku. Polsat Plus Arena Gdańsk zawody z cyklu żużlowego Grand Prix zorganizuje najwcześniej w 2025 roku.

Nie w 2024 roku, a najwcześniej w 2025 ma dojść do organizacji rundy cyklu żużlowego Grand Prix na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Choć gdański obiekt był gotowy zorganizować zawody do spółki ze Stalą Gorzów, negocjacje ostatecznie skończyły się fiaskiem. - Byliśmy gotowi zarówno organizacyjnie w tym z kwestiami toru, jak i finansowo, by zorganizować Grand Prix w 2024 w terminie 29 czerwca - mówi Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator, który dodaje, że trwają starania, by obiekt pod kątem imprez żużlowych sprawdzić jeszcze w 2024 roku.Żużlowe Grand Prix nie zawita do Gdańska w 2024 roku. Fiaskiem zakończyły się negocjacje spółki Arena Gdańsk Operator, zarządzającej Polsat Plus Areną Gdańsk z przedstawicielami Stali Gorzów i polskiego żużla, dotyczące rozegrania nad morzem zawodów, na które licencje ma gorzowski klub. Na przeszkodzie stanął terminarz dużych, sportowych imprez.

Przypomnij sobie, jak informowaliśmy o możliwości rozegrania rundy Grand Prix w w 2024 roku w Gdańsku Przypomnij sobie, jak informowaliśmy o możliwości rozegrania rundy Grand Prix w w 2024 roku w Gdańsku

Jak przyznają przedstawiciele Polsat Plus Areny Gdańsk, byli oni gotowi pod wszelkimi aspektami do organizacji tych zawodów. Pomiary i obliczenia wykazały, że obiekt jest w stanie zorganizować imprezy żużlowe. Władze stadionu nie składają jednak broni i liczą, że cykl mistrzostw świata uda się przyciągnąć do Gdańska w 2025 roku.

- Byliśmy gotowi zarówno organizacyjnie w tym z kwestiami toru, jak i finansowo, by zorganizować Grand Prix w 2024 w terminie 29 czerwca. Jednak środowisko żużlowe uznało, że jeszcze nie czas na Gdańsk. Były pewne obawy z uwagi na termin, gdyż w przyszłym roku nakłada się na siebie kilka dużych imprez w tym igrzyska olimpijskie. Nie składamy jednak broni i rozważamy uzyskanie licencji już bezpośrednio od organizatora cyklu na rok 2025 lub 2026 - mówi nam Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator.


Brak Grand Prix nie oznacza, że w 2024 roku na Polsat Plus Arenę Gdańsk nie zawitają zawody żużlowe. Jak słyszymy od prezesa Buczyńskiego, trwają poszukiwania alternatywnego rozwiązania, które pozwoli sprawdzić stadion pod kątem imprez żużlowych.

Dodajmy, że żużlowy tor na "Bursztynku" ma być krótszy niż zakładają to przepisy FIM. Mówią one o długości 260-415 m, liczone metr od krawężnika. Na takie odstępstwo ma być jednak wydana zgoda. Dla porównania dodajmy, że tor na Stadionie Narodowym miał długość 278 m, a warszawski obiekt ma większą powierzchnię płyty stadionu.

- Pomysł z żużlem w naszej opinii jest warty kontynuacji. Próbujemy znaleźć partnera, z którym moglibyśmy sprawdzić nasz obiekt. Może już w 2024 roku uda się wyjść z propozycją dla kibiców żużla, których z naszych szacunków w Gdańsku jest około 20 tys. Nasz tor będzie krótszy, ale nie wpływa to na możliwość organizacji zawodów, bo już takie odstępstwa były akceptowane - dodaje.
Kogo wymieni Zdunek Wybrzeże Gdańsk po zmianach w regulaminie 1. Ligi Żużlowej Kogo wymieni Zdunek Wybrzeże Gdańsk po zmianach w regulaminie 1. Ligi Żużlowej
mip

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

 • Odra Opole Odra Opole
  Początek meczu: 30 maja 2024, godz. 20:30
 • King Szczecin King Szczecin
  Początek meczu: 31 maja 2024, godz. 20:00
 • Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
  TREFL Sopot TREFL Sopot
  27 maja 2024, godz. 20:00

Najczęściej czytane