Futsaliści zakończyli rok zwycięstwami

14 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Gracze AZS UG na ligowe zwycięstwo czekali od kwietnia. Gdy już udało im się wygrać, zrobili to w efektownym stylu. Na zdjęciu Tomasz Poźniak. Gracze AZS UG na ligowe zwycięstwo czekali od kwietnia. Gdy już udało im się wygrać, zrobili to w efektownym stylu. Na zdjęciu Tomasz Poźniak.

Futsaliści AZS UG rozgromili we własnej hali KGHM Euromaster Chrobry Głogów 9:1 (6:0). Tak efektowne zwycięstwo było dla akademików pierwszym triumfem w ekstraklasie od blisko ośmiu miesięcy! Wygraną zapisali na swoim koncie także gracze I-ligowej Politechniki Gdańskiej, która w Warszawie pokonała AZS UW 3:1 (1:1). Dla gdańskich zespołów były to ostatnie mecze w tym roku. Do gry wrócą w połowie stycznia.

AZS UG Gdańsk - KGHM Euromaster Chrobry Głogów 9:1 (6:0)
9:1 Poźniak 39:26

AZS UG: Kartuszyński, Gonda - Widzicki, Musik, Osłowski, Friszkemut, Poźniak, Broner, Madani, Wesserling, Pawicki, Depta

CHROBRY: Długosz - Plewko, Urbaniak, Pieczyńśki, Lebiedziński, Trznadel, Niedzwiedź, Szala, Kaczmar, Łużny

Zawodnicy AZS UG od początku sezonu zmagali się z ogromną nieskutecznością i przegrywali mecz za meczem. Dwa poprzednie spotkania zakończyli jednak remisami i jak się okazało, był to zwiastun pierwszej wygranej w obecnych rozgrywkach. Nikt nie przypuszczał jednak, że będzie ona aż tak efektowna jak miało to miejsce w przypadku starcia z KGHM Euromaster Chrobry Głogów.

Goście do Gdańska przyjechali wprawdzie w osłabionym składzie, ale rozmiary wygranej gdańszczan robią wrażenie. W 4. minucie pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Maciej Osłowski. Mogło się wydawać, że pierwszy gol dla AZS UG obudzi rywali, jednak nic bardziej mylnego. Pomiędzy 6. a 8. minutą gdańszczanie urządzili sobie prawdziwą kanonadę zdobywając kolejne cztery gole! Wynik 6:0 do przerwy ustalił Osłowski.

Po zmianie stron goście zdołali zapisać na swoim koncie honorowe trafienie, ale było to wszystko, na co mogli sobie pozwolić. Wynik 6:1 nie zaspokoił podopiecznych Szymona Hartmana, którzy bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali przy grze w przewadze i zdołali zdobyć jeszcze trzy bramki. Na 7:1 trafił Wesserling, a później hat-tricki skompletowali Osłowski i Poźniak.

Mimo fatalnej rundy, takie zakończenie roku może niewątpliwie sprawić, że święta w domach gdańskich futsalistów będą spokojniejsze. Daje też nadzieję, że występy w 2015 roku będą dla nich dużo bardziej udane. Przypomnijmy, że na wygraną w ekstraklasie akademicy czekali od kwietnia, czyli od ostatniego meczu poprzedniego sezonu.

12. AZS UG GDAŃSK 11 1 3 7 31:40 6

AZS UW Warszawa - Politechnika Gdańska 1:3 (1:1)
PG: Ciesielski, Pytka - Pawlicki, Osiński, Urtnowski, Wardowski, Nowicki, Grącki, Iwosa, Kozakiewicz, Mikucziński, Horbacz

1:0 Piwowarczyk 4
1:1 Osiński 20
1:2 Nowicki 26
1:3 Kozakiewicz 27

Zwycięstwem w zaległym meczu 8. kolejki rok pożegnali także zawodnicy I-ligowej Politechniki Gdańskiej. Podopieczni Michała Janiaka w Warszawie zdominowali zespół AZS UW już od pierwszych minut, choć to gospodarze jako pierwsi umieścili piłkę w bramce. Mimo wielu sytuacji strzeleckich gdańszczanie obijali jednak słupek i poprzeczkę, a dopiero przed przerwą wyrównał Mateusz Osiński.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale paradoksalnie gdańszczanie mieli mniej problemów ze zdobywaniem bramek. Po golach Aleksandra NowickiegoMarka Kozakiewicza mogli skupić się na obronie wyniku. Na 5 minut do końca gry gospodarze wycofali bramkarza, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Politechnika rok kończy na 3. miejscu w tabeli i stratą 8 pkt do niepokonanego FC Toruń, które jest najbliżej awansu do ekstraklasy. Przypomnijmy, że PG za cel postawiło sobie w tym roku znalezienie się tam w ciągu dwóch najbliższych sezonów.

I liga rozgrywki wznowi 17 stycznia, zaś 23 stycznia do gry wrócą zespoły z ekstraklasy.

• Brawo! (1)

Brawo brawo brawo w końcu AZS UG odpalił 9:1 to naprawne efektowne zwycięstwo! Politechnika też cenne zwycięstwo!

• 10 0

• Trochę szkoda, że to koniec rundy

Szkoda, że się chłopaki rozegrali a tu przerwa , oby jej nie zmarnować. Miejmy nadzieje , że trener Hartman zmontywuje zespół do II rundy. Będę trzymać kciuki

• 0 0

• AZS odpalił

Przed ostatni mecz też niczego sobie i ten ostatni z wynikiem 9:1, szkoda że teraz przerwa jak zaczynało to wszystko się kleić.

• 7 0

• Wiosna nasza

Wiedziałem, że w końcu wygrana teraz tylko nie zmarnować przerwy i wiosna nasza! AZS UG!

• 5 0

• Demolka

Ale ich zdemolowali 9:1 grubo!

• 4 0

• I tak trzymać

Oby taka wiosna, ogólnie ostanie mecze były już pozytywne brakowało tylko skuteczności, która była w sobotę. Trzeba przyznać, że rozmiary zwycięstwa AZS UG zaskakujące