Futsaliści AZS UG wydarli remis Red Dragons

1 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Wojciech Pawicki zdobywając gola na 25 sekund przed końcem meczu zapewnił gdańszczanom drugi punkt w tym sezonie. Wojciech Pawicki zdobywając gola na 25 sekund przed końcem meczu zapewnił gdańszczanom drugi punkt w tym sezonie.

Futsaliści AZS UG Gdańsk zremisowali we własnej hali z Red Dragons Pniewy 3:3 (0:1). Akademicy w starciu z beniaminkiem futsal ekstraklasy liczyli na pierwsze zwycięstwo w sezonie, ale musieli zadowolić się podziałem punktów. Remis na 25 sekund przed końcem gry uratował Wojciech Pawicki.

Bramki: Osłowski 30, Depta 33, Pawicki 40 - Solecki 8, Zdankiewicz 39, Frajtag 40

AZS UG: Kartuszyński, Gonda - Widzicki, Musik, Osłowski, Friszkemut, Poźniak, Kostuch, Broner, Madani, Wesserling, Pawicki, Depta

Mecz lepiej rozpoczęli gości, którzy zdobyli prowadzenie po błędzie gdańszczan. Źle akcję wyprowadził Wojciech Pawicki, któremu rywal wyłuskał piłkę i podał do dobrze ustawionego Dominika Soleckiego. Reprezentant Polski z łatwością skierował piłkę do siatki. Ta bramka była jednym z niewielu emocjonujących momentów podczas topornej pierwszej połowy.

Znacznie ciekawiej w hali AWFiS było po przerwie. Chwilę po zmianie stron akcję wracającego po kontuzji Macieja Osłowskiego faulem taktycznym zatrzymał bramkarz Michał Roj, którego arbiter ukarał czerwoną kartką. Ani rzut wolny, ani dwuminutowa gra w przewadze nie spowodowały jednak zmiany wyniku.

Do remisu gdańszczanie doprowadzili dopiero w 30. minucie meczu, gdy znakomitą indywidualną akcją popisał się Osłowski. Chwilę później po podaniu Pawickiego gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Dominik Depta, wydawało się, że gdańszczanie mają już mecz pod kontrolą.

Mecz trzymał jednak w napięciu do ostatnich sekund. Najpierw gdy zawyła syrena oznajmiająca piąty faul AZS-u, gdańszczanie stanęli zdezorientowani, a zawodnicy z Pniew spokojnie przedarli się pod bramkę i zdobyli wyrównującego gola. Później szósty faul popełnił Pawicki, a z przedłużonego rzutu karnego uderzył grający trener gości Łukasz Frajtag.

Piłka kopnięta przez grającego trenera odbiła się od poprzeczki, następnie od parkietu i wyszła w boisko. Arbiter uznał, że futbolówka całym obwodem przekroczyła linię bramkową i zaliczył trzeciego gola dla Red Dragons. AZS UG w ostatniej minucie wycofał bramkarza, jednak zdołał zdobyć już tylko jedną bramkę. Trafienie na wagę drugiego punktu w sezonie zdobył Pawicki rehabilitując się za błąd przy pierwszym straconym golu.

• Emocje!

To jest sport i emocje nie to co ta pseudo Ekstraklasa na trawie! Szkoda punktów dla AZS-u, ale życzę powodzenia chłopakom!

• 3 2

• Mało

Trochę mało jeden punkt w tym meczu, ale w takich okolicznościach to trzeba się chyba cieszyć.