Bałtyk tylko zremisował z Górnikiem

12 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Zamiast 4. zwycięstwa z rzędu piłkarze Bałtyku Gdynia z trudem uratowali remis. Hasło do odrabiania strat dał golem Tomasz Bejuk (na zdjęciu).  Zamiast 4. zwycięstwa z rzędu piłkarze Bałtyku Gdynia z trudem uratowali remis. Hasło do odrabiania strat dał golem Tomasz Bejuk (na zdjęciu).

Piłkarze Bałtyku Gdynia poddali się trendowi 23. kolejki grupy drugiej III ligi. Na ogół wyżej notowane drużyny traciły w niej punkty. Przydarzyło się to także biało-niebieskim. Zremisowali u siebie 2:2 (0:1). Tym samym podopiecznych Dariusza Mierzejewskiego nie udało się wygrać czwartego meczu z rzędu, ale i jakakolwiek zdobycz musi cieszyć, gdy przegrywało się już 0:2.

Bejuk 62, Ruszkul 83 - Sieradzki 29, Adamczewski 50

BAŁTYK: Matysiak - Szopiński, Karasiński, Sadowski, Wypij - Rzepa (60 Wesołowski), Atanacković, Sosnowski (75 Sosnowski), Poręba (60 Klecha) - Bejuk - Kuzimski(76 Ruszkul)

Przed meczem i w trakcie gry do Gdyni dochodziły informacje o korzystnych dla biało-niebieskich wynikach na innych stadionach. Przegrywały na wyjazdach drużyny będące w tabeli tuż za Bałtykiem, czyli KS Przodkowo i Sokół Kleczew, a Elana Toruń zremisowała zaledwie u siebie z outsiderem.

Jako że lider z Koszalina mecz 23. kolejki zaplanował w Chwaszczynie na piątek, tego wieczora była szansa na zbliżenie się do Gwardii na odległość 3 punktów i utrzymanie się razem z Lechem II Poznań, który tego dnia wygrał. Tym bardziej zadanie wydawało się realne, gdyż Górnik w tym sezonie to przedostania drużyna grupy, jeśli chodzi o zdobycze bramowe. Do wizyty przy ul. Górskiego strzelił ich zaledwie 8.

Nie wiadomo czy ta świadomość, czy brak pauzującego za kartki przywódcy drugiej linii gospodarzy, Wojciecha Zyski, a może jedno i drugie sparaliżowało poczynania miejscowych. Co prawda starali się atakować, ale czynili to bez wyrazu.

Goście przez blisko pół godziny byli schowani za podwójną gardą. Gdy jednak wyprowadzili pierwszy atak i zakończył się on uderzeniem w boczną siatkę, po chwili spróbowali znów. Na indywidualną akcję zdecydował się Aleks Sieradzki i to 20-latek otworzył wynik spotkania.

Od razu próbował odpowiedzieć Marcin Poręba, ale skończyło się tylko na rogu. Natomiast goście coraz śmielej atakowali. Przycisnęli już pod koniec pierwszej połowy, a w inauguracyjnym kwadransie poprawili prowadzenie, a mogli dołożyć nawet 2 gole. Na listę strzelców wpisał się Maciej Adamczewski, rehabilitując się za mecz z września ubiegłego roku. Wówczas Górnik przegrał u siebie z Bałtykiem 0:3, pomocnik z Konina nie wykorzystał karnego.

To zwycięstwo biało-niebiescy odnieśli pod wodzą Marcina MartyniukaFilipa Żemojtela. Tym szkoleniowcom prezes klubu uroczyście podziękował za pracę przed meczem z Górnikiem.

Natomiast obecny trener, Dariusz Mierzejewski próbował poderwać podopiecznych do walki zmianami. Podwójna nastąpiła po pół godzinie gry. Na boisko wszedł m.in. Dominik Klecha, który zimą zesłany został do rezerw.

Efekt był natychmiastowy. W 62. minucie kontaktowego gola strzelił Tomasz Bejuk. Przed ostatnim kwadransem gry szkoleniowiec znów wymienił jednocześnie dwóch graczy. I znów udało się zmienił wynik. Wyrównał właśnie rezerwowy Piotr Ruszkul. Natomiast drugi zmiennik - Alan Wesołowski wyróżnił się w... przepychance, do której doszło pod koniec meczu. Dostał żółtą kartkę.

Jeszcze w doliczonym czasie obie drużyny miały okazje, by strzelić zwycięskiego gola, ale skończyło się remisem, który nikogo nie cieszy. Bałtyk był faworytek, a goście z przebiegu gry uwierzyli, że mogą tutaj wygrać.

Wyniki 23 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Górnik Konin 2:2 (0:1)
  • Elana Toruń - Leśnik Manowo 2:2 (0:1)
  • Pogoń II Szczecin - GKS Przodkowo 1:0 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Świt Skolwin 0:5 (0:3)
  • Lech II Poznań - Wda Świecie 1:0 (0:0)
  • Chemik Bydgoszcz - Pogoń Lębork 0:1 (0:0)
  • Vineta Wolin - KKS 1925 Kalisz 1:2 (1:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Sokół Kleczew 2:0 (1:0)
  • KS Chwaszczyno - Gwardia Koszalin 0:0

Opinie (67) ponad 10 zablokowanych

• Jak się nie da wygrać to trzeba zremisować.Do boju Bałtyk

• 39 17

• TBG (6)

• 25 17

• Nic sie nie stalo!! Gramy dalej baltyku!!! Jazdaaaaa (3)

• 3 4

• przyszli starzy trenerzy i znów nie ma wyniku (1)

• (1)

1 polowa slaba 2 juz OK . Trafione zmiany , gramy dalej .

• 25 1

• Grajcie ,grajcie fajna zabawa takie "podwórkowe " granie

• 5 3

• Ty chyba nie masz pojecia o pilce i podpisuj sie jak komentujesz

• 7 0

• Walka

Nie zawsze będzie można wygrać, piłka jest nieprzewidywalna. Dobrze, że była walka do końca i chociaż jeden punkt został. Przodkowo, Kleczew czy Elana też się potknely. Takie uroki futbolu. Niech będzie walka w każdym meczu , wszystko się jeszcze może zdarzyć.

• 26 6

• (2)

Klecha tragedia, Poreba tragedia, Mlynarczyk tragedia. A Ruszkul kolejny mecz super 10 min gra.

• 11 13

• Kto Ty kurka jestes
      +pseudo kibic zeby tak pisac na mlodych zawodnikach takich jak Poreba Klecha i Mlynarczyk Ty czlowieku ktory to napisalesbo sie nie podpisales . Pamitaj ta mlodziez to nasz sukces . A Ty czlowieku juz sie nie udzielaj .

• 2 2

• mlodzież kontra...

po pierwsze - Z podania Klechy Wesołowki mial otwartą drogę do strzalu i byc moze wygrania meczu!!!! po drugie - mocy strzał Klechy na bramkę z prawej strony bramkarz wybija na róg, po trzecie - Młynarczyk i Ruszkul - obaj ożywili grę choć Rusek mógł wejściu troche szybciej, po czwarte - na 4 mecze pod wodzą nowych trenerów srednia 2,5 pkt, po piąte - Poręba rozegrał bardzo dobre zawody. Chyba nie ma dramatu!!!!! Wesołych Świąt

• 6 1

• Ważne że walczyli do końca

I uratowali może ten 1 warty potem do ew.Awansu punkt.drazni jedynie nieporadnosc w 1 polowie.oby nie więcej .vivaSKS.

• 25 8

• Moze napisz ze cała drużyna tragedia jesteś załosny . Sam wejdz na boisko i pokaż jaki jesteś wspaniały z 0 2 zrobić 2 2 w drugiej połowie jest to wynik Ok

• 15 3

• Napiszę tak: pierwsza połowa dno, druga połowa fart. Kolega Sosnowski z nr 4 to wielka pomyłka - antytalent piłki nożnej. Nie wiem, kto i co go pcha na boisko.Po jego błędzie bramka na 0-1, zagrać nie potrafi, powalczyć nie umie, jedynie potrafi się kłaść na ziemię. Bejuk słabo, na stojąco ( tyle, że na plus, że bramka ). Granie z tyłu, na swojej połowie bez sensu, zero ruchu. W drugiej połowie dopiero Wesołowski dał trochę szybkości. Klecha za dużo nie pograł, cięzko coś napisać. Ruszkul na 15 minut - nie rozumiem - dlaczego tylko na 15 minut. Szkoda, że nie gra Jadanowski ( kontuzja ) oraz Zyska ( kartki ), byłoby lepiej. Sędziowie też z dolnej półki...Punkty znowu uciekły.. Z takim graniem trudno o optymizm.