IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta

kac. , mip.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
Opinie (44)
aktualizacja: godz. 18:55 (21 kwietnia 2024)
IV Liga. Energa Bałtyk Gdynia zanotowała drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Igor Jankowski (na zdjęciu) zakończył mecz ze Startem Miastko z dwoma golami na koncie. IV Liga. Energa Bałtyk Gdynia zanotowała drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Igor Jankowski (na zdjęciu) zakończył mecz ze Startem Miastko z dwoma golami na koncie.

Energa Bałtyk Gdynia z drugim zwycięstwem z rzędu w IV Lidze. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka w niedzielne popołudnie pokonali na wyjeździe Start Miastko 7:1 (3:0) w meczu 25. kolejki rozgrywek. Po dwa gole w tym starciu strzeliło aż trzech zawodników: Igor Jankowski, Szymon Rychłowski i Radosław Stępień. Z kolei w derbach rezerw Arki Gdynia i Gedanii 1922 Gdańsk padł remis 2:2 (0:1). Obie ekipy zagrały wzmocnione piłkarzami z pierwszych zespołów. Dubletem popisał się Marcel Predenkiewicz.

Przeczytaj relację, sprawdź tabelę z sobotnich meczów niektórych trójmiejskich drużyn od III ligi po B Klasę Przeczytaj relację, sprawdź tabelę z sobotnich meczów niektórych trójmiejskich drużyn od III ligi po B Klasę

Aktualizacja, godz. 18:55

Start Miastko - Energa Bałtyk Gdynia 1:7 (0:3)

Bramki dla Bałtyku:
Jankowski 4, 39, Stępień 16, 88, Rychłowski 52, 59, Lupa 62

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Lupa (64 Kaliszewski), Iwanowski, Skrzecz (46 Ossowski), Pikiel (60 Hirsz), Rychłowski, Waszczuk (76 Kryszewski), Jankowski, Siekierski (71 Sochacki), Stępień

W porównaniu z ubiegłotygodniowym meczem z MKS Solar Władysławowo (3:2) w zespole Bałtyku doszło do dwóch zmian w pierwszej jedenastce. Trener Robert Jędrzejczak desygnował do gry od pierwszej minuty Macieja KaźmierczakaDominika Pikiela w miejsce Mateusza DługołęckiegoMikołaja Kośnika.

Sprawdź, ile pieniędzy na sezon 2023/24 otrzymał Bałtyk od miasta Gdynia Sprawdź, ile pieniędzy na sezon 2023/24 otrzymał Bałtyk od miasta Gdynia

Goście narzucili swoje warunki gry rywalom od pierwszych minut rywalizacji. Już w 4. minucie spotkania prowadzenie zespołowi z Gdyni zapewnił Igor Jankowski. Nieco ponad dziesięć minut później podwyższył je z kolei Radosław Stępień, który zapisał się na liście strzelców w drugim ligowym meczu z rzędu. Natomiast tuż przed przerwą drugiego gola na swoim koncie zapisał Jankowski.

W drugiej połowie gdynianie tylko potwierdzili swoją dominację w tym spotkaniu. W czasie pierwszego kwadransa drugiej części gry dwie bramki dla gości zdobył Szymon Rychłowski. Następnie w 62. minucie szóstego gola dla gdynian w tym meczu strzelił Bartosz Lupa.

Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Jędrzejczakowi na większą rotację składem. Z tego względu w zespole Bałtyku niedzielne popołudnie zadebiutował Jakub Sochacki, który zmienił w 71. minucie Jakuba Siekierskiego. W tej samej minucie gdynianie stracili swojego jedynego gola w tym meczu. Bramkę z rzutu karnego dla gospodarzy zdobył Pedro Dias.

Ostatecznie wynik spotkania na 1:7 w 88. minucie rywalizacji ustalił Stępień. Energa Bałtyk Gdynia tym samym zanotowała drugie ligowe zwycięstwo z rzędu i wciąż traci cztery punkty do drugiego w tabeli Jaguara Gdańsk.

Arka II Gdynia - Gedania 1922 II Gdańsk 2:2 (0:1)

Predenkiewicz 56, 65 - Chętnik 13, Waliszewski 52

ARKA II: Chudy - Wereszczak, Rymaniak, Lipkowski, Predenkiewicz, Szymański, Zacharewicz, Kukuruza, Brodnicki, Szwajcer, Abramowicz oraz Kowalski, Gohlike, Stenka, Maczkowski

GEDANIA II: Wawrowski - Jeżowski, Flis (72 Bogdański), Witkowski, Bławat, Michalewski (62 Wróblewski), Gorwa, Waliszewski, Łazarski, Stawikowski (72 Panic), Chętnik (46 Paliwoda)

Remis 2:2 padł w derbowym pojedynku rezerw, w którym Arka Gdynia podejmowała Gedanię 1922 Gdańsk. Obie ekipy zagrały wzmocnione piłkarzami z pierwszych zespołów. Wśród żółto-niebieskich zagrali choćby: Martin Chudy, Kasjan Lipkowski, Marcel Szymański czy Marcel Predenkiewicz, a u gości m.in. Paweł Flis, Artur Stawikowski, Maciej Gorwa oraz Konrad Waliszewski.

Arka Gdynia - Wisła Płock 2:0. Kartki i kontuzje nie przeszkodziły Arka Gdynia - Wisła Płock 2:0. Kartki i kontuzje nie przeszkodziły

Choć lepiej mecz ułożył się dla podopiecznych Pawła Szajrycha, którzy już od 13. minuty prowadzili, a po rozpoczęciu drugiej części powiększyli swoje prowadzenie do dwóch goli to przebłysk Predenkiewicza, który w odstępie 9 minut dwukrotnie znalazł sposób na Szymona Wawrowskiego doprowadził do tego, że podopieczni Macieja Cieślika wyrwali w tym meczu punkt.

Przypomnijmy, że młodzieżowiec kilka godzin wcześniej był rezerwowym w I-ligowym spotkaniu Arka Gdynia - Wisła Płock (2:0). Podobnie zresztą jak bramkarz Chudy, a Lipkowski zagrał w IV lidze, bo w pierwszej drużynie nie mógł wystąpić z powodu pauzy za kartki.

Remis i podział punktów nie zmienił nic w pozycji obu trójmiejskich ekip w tabeli. Gdynianie pozostali na 16. pozycji, a "oczko" wyżej plasuje się Gedania.