Brąz przegrany po dogrywce

mat.
15 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Nie będzie czwartego meczu o brązowy medal. Piłkarki ręczne Łączpolu przegrały mały finał na rzecz Piotrcovii w stosunku 0-3. Dziś gdynianki na własnym parkiecie poddały się dopiero po dogrywce, przegrywając 26:29 (12:12, 25:25). Czwarte miejsce w ekstraklasie to i tak najlepszy wynik w dziejach szczypiorniaka w Gdyni.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Jurkowska - Sulżycka 2, Andrzejewska 3, Stachowska 6, Musiał 2, Całużyńska, Szott 1, Aleksandrowicz 1, Szwed 4, Koniuszaniec 2, Kulwińska 5, Sabała.

PIOTRCOVIA: Kowalczyk - Mijas 6, Dominiak, Chudzik 1, Kornacka 3, Polenz 5, Lisewska 6, Wypych 6, Krzysztoszek 2, Podrygała, Szafnicka, Dąbrowska.

Początek gry wskazywał, że Łączpol stać będzie na przedłużenie rywalizacji o brąz przynajmniej do soboty. Gospodynie szybko objęły prowadzenie 4:1. Rywalkom udało się wrócić do gry dopiero kwadrans później. W 20, minucie mieliśmy na tablicy remis 9:9. Już do przerwy żadnej ze stron nie udało się zdobyć przewagi.

Pierwsze minuty drugiej były zgoła odmienne niż inauguracyjnej odsłony. Tym razem mocno rozpoczęła Piotrcovia, która zapisała no swoje konto cztery trafienia z rzędy. Nieuchwytna dla miejscowych była w tym okresie zwłaszcza Katarzyna Mijas.

Na kwadrans przed końcem gry przyjezdne miały nawet pięć bramek przewagi (21:16). I wówczas na parkiecie zaczęły dziać się niesamowite rzeczy. Gdyniankom w 57. minucie udało się wyrównać na 23:23. Mało tego. Trafienia Moniki Stachowskiej i Katarzyny Koniuszaniec dały Łączpolowi prowadzenie 25:23.

Jak tego meczu gdynianki nie wygrały, pozostanie słodką tajemnicą Sylwii Lisewskiej. To ta rozgrywająca doprowadziła do dogrywki, a drugi rzut oddała z dobrych 10 metrów! W dogrywce załamane łączpolanki już nie były w stanie powalczyć o sukces.

gratulacje dziewczyny!
    za walkę,za przebojowość, za ciężką pracę, za sezon 2008/2009...

• 10 5

• Mecz był ciekawy. Wiele emocji, tylko sędziowie trochę nie dopisali. Doping też był w miarę dobry, ale na przyszły sezon trzeba stworzyć jakiś klub kibica czy coś.
    Gratulacje dla dziewczyn za walkę. W przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej ;DD

• 6 4

• głowy do góry, jesteśmy z Wami !

dziękuje za waleczność i serce do gry

• 7 4

• taki sobie doping (1)

Byłem pierwszy raz i czułem się trochę jak na wyjeździe, dopiero pod koniec drugiej połowy spontaniczny doping ogarnął całą halę, a najgłośniej było na... trybunie dla VIPów! Szczególnie prezydent Stępa ładnie dopingował :)
    Chyba w następnym sezonie będę chodził regularnie, mam nadzieję że stworzymy jakiś młynek, Pan w klubowej koszulce ogarniał towarzystwo, ale gości nie było szans przekrzyczeć.

• 5 2

• Panie Prezesie zapraszamy również na jutro do Gdańska!!!

a przezes Dargacz to co??? tez głośno dopingował!!! Ciekawe czy to coś znaczy??? ;-)

• 3 3

• taktyczna tragedia (1)

czy Pan trener widzial co wyprawiały panny szwed i koniuszaniec??? jak widział, i zrozumiał to teraz juz wie dlaczego nie ma medalu.

• 12 9

• Dziwnym trafem wytykasz błędy tylko eks-gdańszczankom.

• 1 2

• ale profesjonalizm,hehe (8)

racja i to tak samo jak w przegranym meczu z lublinem, te same partaczyły, takie same błędy w ustawiieniu druzyny w ataku, brak zrozumienia i wiele innych głupich błędów.
    jesli zawodniczka pierwszego składu nie potrafi kozłować piłki sam na sam, nie potrafi złpac piłki od koleżanki z 3 metrów, to pytam do jasnej cholery jak my chcemy zdobyc medal. to byłoby po prostu niesprawiedliwe.
    o zmarnowanych kontrach tez lepiej nie wspominać. pora pochylic nad soba głowy i zastanowic sie co dalej, aby w przyszłym sezonie nie przynieść klubowi i miastu wstydu.to tyle o profesjonalizmie.pochwały dla stachy i pati kulwińskiej

• 9 11

• Wstyd ? (6)

Generalnie zgadzam się z przedmówcą. Jeżeli chodzi o wstyd, to nich się wstydzą osoby odpowiedzialne za organizację wczorajszych zawodów. 1) termin i godzina; 2) kibice s****ki zajęli miejsca parkingowe ; 3) problemy z mikrofonem; 4) Kamila chciała zatańczyć a tu lipa nie ta muza; 5) pomyłki w nazwiskach; 6) dlaczego nie przedstawiono całych ekip; 7) brak docenienia sponsorów ; 8) wręczenie medali DRAMAT!!! .

• Bez

Ale się podpisałeś(?). Jeżeli chodzi o dom, to biedaku pomaż.

• 2 0

• no i "dj" - głośniej tej muzy już się chyba nie dało puszczać

• 7 0

• nic dziwnego!!!! (2)

Jest coraz gorzej!jak sie za prowadzenie klubu zabrał pan Wójcik to nikt już nie wie o co chodzi i kto za co odpowiada!Facet udaje, ze się zna na piłce ręcznej a tak naprawdę to on się moze zna na zbrojeniach!!!!!
        A hitem sezonu jest pani Kasia!!!!Fajny dekold i ten bezradny uśmiech jak się ją o coś pyta.....w tym klubie to jeszcze długo nie będzie profesjonalizmu!
        A zawodniczki mówią: nikt Ci tyle nie da ile Ci Wójcik obieca!!!!

• 6 1

• 1) a Pani Kasia to czym sie zajmuje w klubie?
          2) Pani Kłusewicz już nie jest prezesem??? Puchar po piatkowym meczu wręczała Pani Beatea jeszcze jako Prezes

• 4 0

• Hit sezonu!!!! :)))

Gratuluję trafnego określenia :) Buhahahaha!!!

• 4 0

• nie pisz głupot tylko wypij zdrowie Łączpolu!

teraz podobno za wszystko odpowiada Wójcik!Więc nie spodziewajmy się, że będzie dobrze...no chyba że jemu!!!hehehe

• 5 1

• Dziękujemy Dziewczyny! (3)

Dziękujemy za zaangażowanie i osiągnięte wyniki w obecnym sezonie - rewelacja!
    4 miejsce to duże osiągnięcie - przecież nie od razu Kraków zbudowano - za rok może się uda i na "pudło" wskoczyć.
    Kibicuje się nie tylko za wynik - ale za chęci, zaangażowanie, profesjonalizm i wolę walki - to Was dziewczyny cechuje i za to z Wami jestemy.

P.S. do Kasi Koniuszaniec - nie wiń się za ostatnie akcje w meczu bo widziałem, że mocno Cię to dotknęło. Jak na razie to chyba Tobie najlepiej w całym zespole udaje się "umknąć" obstawie przeciwnego zespołu i wyprowadzić akcje solo. Pokazałaś to na niejednym meczu, A to duuuża sztuka!
    Piotrkowia ma najlepszą bramkramkę w ekstraklasie i nie tylko Tobie nie udało się jej pokonać. Rzucałaś w światło bramki, reszta to już praca przeciwniczki.
    Dziekuję Tobie i calej druzynie za grę i serce do walki. Głowy do góry ;)

Życzę Wam dalszych sukcesów w nadchodzącym kolejnym sezonie.
    Teraz tylko marsz porządnie odpocząć w wakacje po bieżącym sezonie bo zapracowałyscie na pochwały i Wam się one bezapelacyjnie należą.

3majcie się dziewczyny ;)
    Łączpol RAZEEEEM! ;)

• 12 8

• (1)

Niezależnie od wyniku, widać gołym okiem, że Łączpol robi coraz lepszy użytek z kontr, i w następnym sezonie to powinno być jeszcze bardziej widoczne. Natomiast w ostatniej minucie dogrywki wyraźnie zabrakło ostrzejszego krycia i przerywania akcji nawet kosztem wykluczeń.
      Ostatnią bramkę w regulaminowym czasie dla Łączpolu rzuciła Patrycja po podaniu Kasi.