Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku

mip.
13 kwietnia 2024, godz. 17:30
Opinie (12)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk zwycięstwem nad Corotop Gwardią Opole zapewniła sobie, że zajmie co najmniej 13. miejsce, co oznacza, że nie spadnie bezpośrednio do Ligi Centralnej. Gdańszczanie walczyć teraz będą o uniknięcie baraży. Energa Wybrzeże Gdańsk zwycięstwem nad Corotop Gwardią Opole zapewniła sobie, że zajmie co najmniej 13. miejsce, co oznacza, że nie spadnie bezpośrednio do Ligi Centralnej. Gdańszczanie walczyć teraz będą o uniknięcie baraży.

Energa Wybrzeże Gdańsk pokonała Corotop Gwardię Opole 31:29 (18:13) w drugiej kolejce fazy play-out Orlen Superligi. Gdańszczanie dzięki tej wygranej są już pewni co najmniej 13. miejsca, co oznacza, że nie spadną bezpośrednio do Ligi Centralnej. W trzech pozostałych spotkaniach podopieczni Patryka Rombla walczyć będą o uniknięcie baraży. Świetnie spisał się Amine Bedoui, broniąc 14 rzutów opolan.

WYBRZEŻE: Bedoui, Poźniak - Milicević 6, Papina 5, Jachlewski 5, Peret 4, Pieczonka 4, Stępień 3, Góralski 2, Zmavc 1, Domagała, Będzikowski, Niedzielenko, Siekierka, Papaj, Tomczak

Gwardia: Ałaj, Malcher - Kawka 5, Jendryca 4, Zawadzki 4, Wandzel 3, Hryniewicz 3, Wojdan 3, Widomski 2, Łangowski 2, Stempin 2, Milewski 1, Sosna, Monczka, Koc

W przedostatnim meczu domowym Orlen Superligi w sezonie 2023/24, piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk podejmowali Corotop Gwardię Opole. Tego rywala pokonali na wyjeździe nie tak dawno, bo 30 marca w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. Tym razem ponownie podopieczni Patryka Rombla udowodnili swoją wyższość, triumfując 30:28 po bardzo emocjonującej końcówce, choć w pewnym momencie prowadzili już różnicą 7 bramek. Co ciekawe, do kadry meczowej po kontuzji powrócił rozgrywający Jakub Będzikowski.

Gwardia Opole - Energa Wybrzeże Gdańsk 29:33. Maciej Papina pobił rekord ligi Gwardia Opole - Energa Wybrzeże Gdańsk 29:33. Maciej Papina pobił rekord ligi

Choć już w 1. minucie wynik otworzył Andrzej Widomski to później serię 4:0 zanotowali gdańszczanie. Z kolei, gdy w 9. minucie na tablicy wyników było 5:2 to już o czas prosił trener Bartosz Jurecki. Na niewiele się to zdało, bo Wybrzeże grało bardzo mądrze i twardo w obronie, a zarazem skutecznie w ataku, co skutkowało kolejnymi bramkami dla miejscowych, którzy zdołali "odjechać" na 8:3.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Amine Bedoui: Chciałbym zostać na kolejny sezon Energa Wybrzeże Gdańsk. Amine Bedoui: Chciałbym zostać na kolejny sezon

Mimo, że gospodarze zanotowali mały przestój i Gwardia doskoczyła na 11:9 to końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do gdańszczan. Po 30. minutach prowadzili oni 18:13, a 5 bramek na koncie miał już Maciej Papina. Co ciekawe, do siatki trafił także Amine Bedoui, który wykorzystał fakt, że opolanie stracili piłkę, gdy grali bez bramkarza.

Drugą połowę także dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Rombla. Seria 3:1 spowodowała, że przewaga urosła do 7 bramek. Gdańszczanie grali bardzo pewnie i skutecznie, wykorzystując większość swoich okazji, a że świetnie spisywał się Bedoui, broniąc jak w transie, to Gwardia nie miała możliwości, by odrobić stratę.

Gospodarzom przydarzył się jednak mały przestój pomiędzy 47. a 52. minutą i o czas poprosił trener Rombel, by obudzić swoich podopiecznych, bo przewaga zaczęła niebezpiecznie topnieć. Chwilę później było już tylko 27:25, ale pomocną dłoń do Wybrzeża wyciągnął Michał Milewski, lądując na ławce kar. Wtedy niemoc gospodarzy w ofensywie przełamał Jovan Milicević. To właśnie Serb okazał się bohaterem Wybrzeża, bowiem trafił 3 razy z rzędu, pieczętując zwycięstwo.

Piotrkowianin - Energa Wybrzeże Gdańsk 29:33. Udany początek play-out Piotrkowianin - Energa Wybrzeże Gdańsk 29:33. Udany początek play-out

Ta wygrana sprawia, że przewaga Wybrzeże awansowało na 11. miejsce w tabeli, wyprzedzając Zagłębie Lubin i Piotrkowianina. Z kolei przewaga nad ostatnim w tabeli Zepterem Legionowo urosła do 13 punktów. To oznacza, że Wybrzeże jest już pewne, że nie spadnie do Ligi Centralnej bezpośrednio. Teraz gdańszczanie w pozostałych trzech kolejkach będą walczyć o uniknięcie baraży. Co ciekawe Zagłębie Lubin i Zepter Legionowo zmierzą się ze sobą w niedzielę.

Na koniec dodajmy, że w trakcie meczu na parkiecie wystąpiły Cheerleaders Flex Sopot.

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2024-04-14