Jarosław Godek w finale wioślarskich MŚ

29 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Miłosz Jankowski i Artur Mikołaczewski o 0,4 sekundy przegrali awans do finału A. Miłosz Jankowski i Artur Mikołaczewski o 0,4 sekundy przegrali awans do finału A.

Reprezentant Polski i AZS AWFiS Gdańsk Jarosław Godek, płynący w dwójce bez sternika, awansował do finału wioślarskich mistrzostw świata odbywających się w koreańskim Chungju. O medale nie powalczy natomiast Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) z dwójki "lekkiej", która walkę o finał A przegrała o 0,4 sekundy. W piątek, w półfinale zobaczymy Przemysława Borchardta (AZS AWFIS Gdańsk).

Jarosław Godek płynąc w półfinale na drugim torze razem z Wojciechem Gutorskim (Bydgostia) uzyskali czas 6:22,09, co pozwoliło im bez problemów awansować do wyścigu medalowego. Polacy rozpoczęli swój start bardzo spokojnie, plasując się po pierwszym kilometrze na 4. pozycji. Na ostatnich 500 metrach zdołali jednak na tyle przyspieszyć, aby spokojnie wyprzedzić Włochów oraz Hiszpanów, Argentyńczyków, Niemców i reprezentantów RPA.

W drugim półfinale, w którym występował reprezentant AZS AWFiS Miłosz Jankowski, nie było już powodów do radości. Razem z Arturem Mikołajczewskim (Gopło Kruszwica ) nie zdołali odrobić strat po nieudanym starcie, choć szczęście było blisko. Po niesamowitej walce przegrali finisz z trzecimi na mecie Grekami zaledwie o 0,4 sekundy.

W piątek o finał A powalczy czwórka bez sternika kategorii lekkiej z Przemysławem Borchardtem (AZS AWFIS Gdańsk) w składzie. Osada trenera Piotra Bulińskiego wystartuje o godz. 7:05 czasu polskiego.

Zmagania wioślarzy oraz ich poprzednie starty można zobaczyć na stronie livemanager.eurovision.edgesuite.net.

Opinie (8) 1 zablokowana

• Szanowna Pani (Panie) redaktorze

1. Warto dodać w pierwszym zdaniu o jaką dyscyplinę chodzi. Co prawda jest w tytule, ale to chyba nie do końca wystarczająco.
    2. Na MŚ reprezentuje się wyłącznie państwa. Więc Godek jest reprezentantem Polski, a zawodnikiem klubu AZS...
    3. Warto napisać, że dwójka "lekka" to dwójka podwójna, skoro wczesniej zostało zaznaczone, że to dwójka bez sternika.
    4. Nie w żadnym drugim półfinale, tylko w półfinale zupełnie innej konkurencji. Ewentualnie można napisać. "W innym półfinale..."