Gdańszczanie w półfinałach wioślarskich MŚ

27 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Miłosz Jankowski z AZS AWFiS Gdańsk (z prawej) oraz Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) popłyną w czwartkowym półfinale wioślarskich mistrzostw świata. Miłosz Jankowski z AZS AWFiS Gdańsk (z prawej) oraz Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) popłyną w czwartkowym półfinale wioślarskich mistrzostw świata.

Pięciu przedstawicieli AZS AWFiS bierze udział w mistrzostwach świata w wioślarstwie. Inauguracyjne starty w Korei Południowej były udane. Osady z gdańskimi zawodnikami awansowały do półfinałów.

Najważniejsze światowe imprezy w wioślarstwie w Gdańsku jak i w pozostałych zakątkach Polski, kojarzyły się w ostatni latach m.in. z Adamem Korolem. Pływając z osadą czwórki podwójnej czterokrotnie był mistrzem świat, w Pekinie zdobył złoto olimpijskie, a międzynarodowe starty zakończył 6. miejscem na igrzyskach w Londynie.

W tym roku 39-letni Korol postanowił definitywnie skończyć z zawodowym wioślarstwem, dlatego nie było najmniejszych nadziei na jego ponowny start w tej imprezie.

ADAM KOROL ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

Podczas zmagań w Korei Południowej, na torze Tangeum oglądamy wioślarzy z 71 krajów. Wśród nich mamy trzech zawodników oraz dwóch trenerów z AZS AWFiS Gdańsk. Polska reprezentacja już 11 sierpnia wybrała się do Korei Południowej, aby najpierw odbyć zgrupowanie aklimatyzacyjne w ośrodku w Chuncheon.

Obecnie nasi zawodnicy są już po pierwszych startach. Czwórka bez sternika wagi lekkiej, z Przemysławem Borchardtem w składzie, zajęła w przedbiegu drugie miejsce z czasem 6:00.75 za Nową Zelandią (5:58.49) i od razu awansowała do półfinału. Polacy wygrali z osadami Australii, Niemiec, Kuby i Uzbekistanu. Osadę prowadzi trener AZS AWFiS Piotr Buliński.

Dwójka "lekka", w której możemy oglądać gdańszczanina Miłosza Jankowskiego płynącego razem z Arturem Mikołajczewskim (Gopło Kruszwica) również była druga w swoim pierwszym starcie, ale to nie dało miejsca w półfinale. W repesażach nasza osada zajęła już pierwsze miejsce (6:24.50) i to zapewniło awans.

W dwójce bez sternika, prowadzonej przez trenera AZS AWFiS Witolda Srogę, Jarosław Godek wraz z Wojciechem Gutorskim (Bydgostia) ukończyli pierwsze zmagania na 3. pozycji. Podobnie jak dwójka "lekka" wystartowali więc w repesażach i wygrali swój wyścig (6:25.02).

W środę w mistrzostwach jest dzień przerwy. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Opinie (1) 1 zablokowana

• Nie można wejść do repasaży czy też mieć w nich zapewnione miejsce. Repasaż to bieg ostatniej szansy dla osad które z przedbiegu nie dostały sie bezpośrednio do ćwierćfinału , półfinału czy też finału. Do tego biegu ostatniej szansy trafiają wszyscy którym w eliminacjach sie nie powiodło