MH Automatyka przegrała z Unią

6 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Zachary Jospeher nie miał najlepszego dnia. Obrońca otrzymał karę meczu już w 3. minucie spotkania z Unią. Zachary Jospeher nie miał najlepszego dnia. Obrońca otrzymał karę meczu już w 3. minucie spotkania z Unią.

Hokeiści MH Automatyki przegrali z Unią Oświęcim 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) tracąc bramkę w osłabieniu na 11 minut przed końcem meczu. Antybohaterem spotkania był Zachary Josepher. Amerykanin już w 3. minucie gry otrzymał karę meczu. To pierwsza porażka gdańskich hokeistów pod wodzą trenera Andrieja Kowaliowa. W niedzielę o godz. 17 spotkają się na wyjeździe z Tauronem GKS Katowice.

Bramka: Danecek as. Piotrowicz 5 na 4 48:57

MH AUTOMATYKA: Witkowski - Josepher, Kantor; Dolny, Lehmann; Wachowski, Nowak, Wsół, Szczerbakow - Skutchan, Polodna, Steber; Nasca, Kastel-Dahl, Pesta; Strużyk, Rompkowski, Marzec; Gościński, Różycki

UNIA: Fikrt - Vosatko, Bezuska, Kowalówka, Danecek, Piotrowicz - Kysela, Gabryś, Tabacek, Haas, Kasperlik - Gębczyk, Saur, Wanat, Malicki, Budzowski - Paszek, Szewczyk, Lacheta, Hałtas, Wojtarowicz

Gdańscy hokeiści liczyli na to, że pod wodzą nowego szkoleniowca dobiją do trzeciego z rzędu zwycięstwa. Zgodnie z tym co wskazuje tabela PHL, Unia okazała się jednak bardziej wymagającym rywalem niż Nesta Mires Toruń i SMS Sosnowiec.

MH Automatyka otrzymała cios już na starcie meczu i to z własnej winy. Już w 3. minucie spotkania czołowy obrońca drużyny Zachary Josepher otrzymał karę meczu za uderzenie kolanem Artura Budzowskiego, który potrzebował asysty kolegów, aby opuścić taflę, gdyż zerwał więzadła krzyżowe.

Przez 5 minut goście grali w przewadze 5 na 4, a przez minutę 5 na 3, ale nie byli w stanie jej wykorzystać i w ogóle razili słabą skutecznością. W 8. minucie pojedynek sam na sam z Sebastianem Kowalówką wygrał Tomasz Witkowski i uratował gdańszczan przed stratą bramki. Pod koniec tercji popisał się za to golkiper gości Michał Fikrt broniąc groźny strzał Adriana Kastel-Dahla.

Druga tercja była wyrównana, ale ponownie jednej i drugiej drużynie brakowało wykończenia akcji. W utrzymywaniu bezbramkowego remisu dużą zasługę miał Witkowski, ale gdański golkiper w końcu skapitulował w trzeciej partii. Goście dobrze rozegrali zamek i stworzyli zamieszenie pod jego bramką. Gdy wydawało się, że "Witek" ma już krążek, wygarnął mu go Jan Danecek i wpakował gumę do siatki.

Gdańszczanie nie zdołali znaleźć odpowiedzi, a niewiele brakowało, a straciliby drugą bramkę pod koniec meczu. W sytuacji do pustej bramki kij Radimowi Haasowi podbił jeden z obrońców gospodarzy.

To pierwsza porażka gdańszczan w trzecim meczu pod wodzą trenera Andrieja Kowaliowa. Tym bardziej bolesna, że swój mecz wygrała w tej kolejce Nesta Mires Toruń, którą MH Automatyka chce wyprzedzić w tabeli, by mieć lepsze rozstawienie w fazie play-out. W niedzielę o godz. 17 gdańszczanie zagrają na wyjeździe z Tauronem GKS Katowice, który uległ torunianom po dogrywce.

11 SMS Sosnowiec 27 0 27 40:206 1
Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizują ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka gra o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrają w play-out.
Tabela wprowadzona: 2017-01-06

Wyniki 31 kolejki

• Dolna piątka
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Unia Oświęcim 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
  • Nesta Mires Toruń - Tauron GKS Katowice 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, d.1:0)
  • pauza: SMS Sosnowiec
  • Górna szóstka
  • Tempish Polonia Bytom - GKS Tychy 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 4:5 (1:0, 2:3, 1:1, d.0:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Opinie (60)

• Dobry mecz.

Mógł być jeszcze lepszy gdyby nie sędzia.

• 34 8

• Drukarz Meszyński

Po pierwsze dziękuję chłopakom za walkę. Postawili się, momentami kontrolowali grę jednak zabrakło szczęścia w wykańczaniu akcji. Bardzo dobrą pracę wykonał Tomek Witkowski.
    Niezwykle szkoda mi kary meczu Josephera. Moim zdaniem nie zasłużył na nią. A powiem Wam dlaczego. Cała taktyka drużyny przeciwnej była oparta na wymuszaniu przewinień, czego najlepszym dowodem była kara za próbę wymuszenia wykluczenia. Z boksu zdawało się słyszeć znajome "eeeeej"
    Nadmienię, że w meczu z Katowicami czeka nas to samo "eeeeeej" Także proponuję się przygotować. Świadczy to tylko o tym, że te drużyny nie mają jaj by tu po męsku walczyć. Chcieli wykorzystać z zimną krwią grę w przewagach no ale nie wyszło tak jak miało wyjść. Wpadł nam farfocel i nic nie zrobimy. Ja z przebiegu meczu jestem zadowolony. Unia nic specjalnego nie pokazała. Za to widać dobrą pracę trenera. Tym bardziej mi szkoda wyniku, że Toruń pokonał Katowice. Niemniej nie ma co się załamywać, pracować dalej ciężko, słuchać trenera - a ma chłop pojęcie.
    No i ten Skuter dziś - dobrze Dziku ! Będą z niego ludzie.

Podsumowując, nie zasłużyliśmy
    dzisiaj na porażkę. Jednak trudno gra się, kiedy i arbiter nie ma siusiaka aby po męsku kierować spotkaniem. Z Marczukiem jest podobnie.

• 48 6

• Gra aktorska zawodników Unii powalała. Chyba wszyscy biorą lekcje z aktorstwa. Haas juz śmiało może występować w "Na wspólnej". Panie Haas to jest hokej nie teatr!

• 39 6

• Coraz bardziej poukładany zespół. Widać pracę trenera (1)

Witek lepszy o klasę niż poprzednicy

• 33 6

• Nowy trener = inna drużyna , teraz widać ze walczą
      Wcześniej zostawiali bramkarzy samych
      Także ciężko powiedzieć czy jest lepszy, Kieler i Szczerba puścili 6 z tychami. Czy Cracovia a nie z przedostatnia drużyna i to na 26 strzałów
      Dobry mecz Witka, szczególnie po ostatnim z Toruniem

• 11 1

• Wspaniały spektakl

stworzyli nam dziś aktorzy z Oświęcimia, razem z reżyserem Meszyńskim.

Byłaby niezła komedia, jednak po wyniku widać że to był dramat.

• 30 3

• (6)

Czy ktoś uspokoi w końcu tego Josephera? Był za cienki na NHL i rekompensuje sobie tutaj? Kompleksy leczy? To jego kolejna kara meczu osłabiająca drużynę. Trenerze odwagi! Na trybuny go posadź na kilka meczy, niech baran ochłonie!

• 9 36

• Sam się uspokój (3)

Josepher to nasz najlepszy obrońca.
      Zagrał agresywnie, jednak ciężko posądzać go o to żeby miał zamiar znokautować rywala przez zerwanie mu więzadeł w kolanie...

• 14 3

• (1)

nie pierwszy raz wchodzi w rywala ze śmiercią w oczach, on gra po prostu jakby chciał zabić rywala

• 2 16

• Nie przesadzaj. Amerykanie twardo grają, bo tak się po prostu u nich gra w hokeja. Zresztą nie tylko u nich, ale wszędzie tam, gdzie hokej jest na wysokim poziomie

• 20 0

• Kiedy Josepher miał karę mecz? Podaj datę znafco

• 2 2

• (1)

a kiedy on mial kare meczu wcześniej? To było wejście ciałem, to ze tak nie fortunie aktor upadł czasami się zdarza, napewno nie było to zagranie na kare meczu.

• 11 1

• wejście było kolanem, nie tylko ciałem
        trochę pechowo wyszło niestety

• 3 3

• Bez przesady z tym narzekaniem na sędziego, bo dał też np. karę Unii za udawanie/wymuszanie kary. (15)

Być może nie musiał dawać Zacharemu kary meczu, ale czy tak doświadczony jednak zawodnik musi atakować kolanem w niegroźnej sytuacji??

Dobry mecz, a najlepsi bramkarze. Niestety Unia miała więcej szczęścia.

Widać rękę trenera, szkoda że nie był z nami od początku bo może wciąż walczylibyśmy o play off a nie tylko o lepszą pozycję przed play out. Ale co było to było, nie cofniemy czasu.

Teraz trzeba powalczyć w Katowicach :)

• 18 2

• Dał bo to symulowanie to już było przegięcie i chyba wszyscy to widzieli (4)

Za to zasłużonych kar dla Unii już nie gwizdał.

• 8 2

• (3)

A których konkretnie?

Pamiętaj że z trybun nie wszystko dobrze widać.

Nasz problem to nie sędzia a brak skuteczności.

• 2 10

• za to bardzo dobrze widać

trzymanie kija i późniejszy crosscheck w trzeciej tercji zawodnika z Unii z numerem 12.

Co do braku skuteczności to się zgodzę:)

• 10 2

• + 1 tercja - chwyt za szyję na Steberze-

• 6 2

• To samo dotyczy zawodnika nr 7 z Unii i Polodny, to co ten gość z nim wyprawiał przy bandzie to jakiś żart, podziwiam Polodnę za doświadczenie i zimną krew.

• 11 1

• (9)

Za atak kolanem i nie tylko, powodujący kontuzję czy jakieś zagrożenie zdrowia ( nie wiem jak to jest dokładnie napisane w przepisach),jest z automatu kara meczu, niestety. Kiedyś o tym pisali na jakimś portalu.Sędzia słaby ale tutaj musiała być taka decyzja podjęta.

• 8 0

• to może się wpierw dowiedz... zwłaszcza, zanim napiszesz coś na temat sytuacji z meczu. (7)

zwłaszcza, iż sędzia odgwizdał karę meczu kilkadziesiąt sekund po tym jak zawodnik z Gdańska siedział w boksie kar.

• 2 4

• Bo była kontuzja

• 4 2

• (5)

Co tutaj sprawdza, kto chodzi troche na hokej ten wie. Sedzia dal kare meczu bo byla kontuzja, wiele takich kar w historii hokeja bylo i chyba nikt tego nie neguje?? Gdyby to spotkalo naszego zawodnika to tez pisalibysmy,ze jest wszystko ok i tylko 2 min??

• 4 2

• Spowodowanie upadku przeciwnika (tripping) (4)

sędzia daje karę 2 minut lub lub karą większą + automatycznie karą meczu za niesportowe zachowanie (5 + 20 min.) lub karą meczu (25 min.)

w przepisach nie ma mowy o tym, że sędzia może dać wpierw karę 2 minut a następnie zmienić ją na karę meczu.

jak już chodzisz na ten hokej trochę, to wypadałoby też trochę się z przepisami zapoznać.

• 0 2

• zdanie czasem zmienia - choćby po weryfikacji zapisu wideo. (3)

tu oczywiście nic takiego nie miało miejsca. uległ presji sytuacji. Tyle w temacie. No i oczywiście polskie przepisy są kulawe w takich sytuacjach -dużo zależy od opinii sędziego. jak będzie dostępna relacja wideo dostępna - będzie można to weryfikować - co tam zaszło i czy było tam natarcie, atak kolanem, czy może zwykły bodiczek.

• 4 0

• Akurat walnales bzdure (2)

Weryfikacja wideo odnosi sie tylko do sytuacji bramkowych. Jesli byl faul, ktory spowodowal bezposrednio kontuzje z automatu (bez przytyku hihihi) ma kare meczu. Niestety, pomimo tego, ze Zack gra bardzo skutecznie, to czesto w obronie gra bezmyslnie. Teraz taki faul jak i 3 poprzednie faule w momencie gdy gramy w oslabieniu 5:4 to mu chluby nie przyniosa. No ale w koncu Amerykniec, dla ktorego najwazniejsze sa punkty :)))

• 0 0

• chyba zwyczajnie się nie zrozumieliśmy... (1)

weryfikacja wideo w hokeju możliwa jest w różnych sytuacjach - nie tylko przy uznaniu bądź nie uznaniu bramki. zależy od kraju i ligi. Wskazałem, iż tu (czytaj w PHL nic takiego nie miało miejsca. W NHL poza bramkami jest możliwość sprawdzenia się także spalonych czy fauli na bramkarzu. Z tego co wiem, najprawdopodobniej i faule i 'nurki' też mają wejść do tej listy (dyskusja jest w toku). A tak jak czytasz powyżej - jedni faul widzieli, inni nie widzieli. A możliwość wideoweryfikacji nie dawałaby szans na takie niejasności. Złapanie kontuzji może mieć miejsce także przy czystym bodiczku - a za to kary nie powinno być - bo toczyste zagranie.Także jak najbardziej bez urazy. :)

• 2 0

• Zawsze bez urazy :)))

• 0 0

• to decyzja sędziego - nie ma czegoś takiego jak 'z automatu kara meczu'. to chyba jasne.

• 2 0

• Josepher (1)

też teraz będzie miał 3 mecze pauzy, jak wcześniej Steber za karę meczu ?

• 1 1

• 4

• 1 1

• Przyjdzie spaść by się wzmocnić

• 4 12

• Mecz był naprawdę nieźły, fajnie grają, widać pomysł Trenera. Jestem ogromny optymistą i bramkarz robi swoje!!
    Co do faulu, to nie było aktorzenie, ludzie kolano do wymiany, tak naprawdę, trudno aby chłopak z Unii nie cierpiał,a faul był ewidentny i za to dałbym jakieś 5-7meczy...bo to przy ataku Stebera był kryminał niestety. To nasz najlepszy obrońca ale trzeba dbać o zdrowie zawodników.