Stoczniowiec Gdańsk po raz 10. z rzędu na podium MP. Hokeistki wyszarpały brąz

mip.
16 marca 2024, godz. 19:00
Opinie (22)
Hokeistki Stoczniowca Gdańsk wyszarpały zwycięstwo w drugim meczu o 3. miejsce w THLK z Unią Oświęcim i po raz 10. z rzędu stanęły na podium. Hokeistki Stoczniowca Gdańsk wyszarpały zwycięstwo w drugim meczu o 3. miejsce w THLK z Unią Oświęcim i po raz 10. z rzędu stanęły na podium.

Stoczniowiec Gdańsk pokonał Unię Oświęcim 4:2 (2:1, 0:1, 2:0) w drugim meczu o 3. miejsce Tauron Hokej Ligi Kobiet. Podopieczne Rafałą Cychowskiego w ostatniej minucie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, zgarniając brązowe medale. Dla gdańszczanek to 10. sezon z rzędu z medalem. Biało-niebieskie po raz pierwszy w historii zajęły 3. miejsce. Wcześniej zdobywały tylko złoty i srebrne medale.

Tauron Hokej Liga Kobiet. Sprawdź komplet wyników i statystyki

Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
0:1 - Katarzyna Zaborska as. Anna Kot, Agata Kozioł (06:24, 5 na 4)
1:1 - Dominika Korkuz as. Natalia Kamińska (15:55)
2:1 - Magda Mroczka as. Natalia Kamińska, Katarzyna Kasprzycka (18:57)
2:2 - Joanna Strzelecka as. Nadia Sibik (23:40)
3:2 - Dominika Korkuz as. Katarzyna Kasprzycka (59:04)
4:2 - Marta Goniszewska (59:47, do pustej bramki)

STOCZNIOWIEC: Kosińska-Horzelska - In. Schramm, Kamińska; Goniszewska, Kasprzycka, Korkuz - Mroczka, Kosturska; Mroszczak, Ig. Schramm, Toyas - Tokarska, Janowska; Olszewska, Synowiec, Ing. Schramm - Czachowska; Makowska, Laskowska, Jedynak

Unia: Chodak - Strzelecka, Kozioł; Makuch, Kot, Wawrzyk - A. Langner, M. Langner; K. Zaborska, A. Zaborska, Sibik - Piotrowska, Fikrtova; Walkowicz, Smółkowska, Olearczyk oraz Miłoń

Udanie sezon 2023/24 zakończyły hokeistki Stoczniowca Gdańsk. Podopieczne Rafała Cychowskiego w drugim meczu o brązowy medal wygrały z Unią Oświęcim , a całą serię wynikiem 2:0 i to one stanęły na najniższym stopniu podium.

Hokej. Fudeko GAS Gdańsk zakończył bijatyką, Stoczniowiec Gdańsk bliżej brązu Hokej. Fudeko GAS Gdańsk zakończył bijatyką, Stoczniowiec Gdańsk bliżej brązu

Choć oświęcimianki przyjeżdżały do Gdańska z nadzieją na dwudniowy pobyt, gospodynie miały na to zupełnie inne plany i dopięły swego. Wszystko zweryfikował jednak lód. Co ciekawe, to przyjezdne objęły prowadzenie, a gdy na pierwszą przerwę z prowadzeniem 2:1 schodziły gdańszczanki, Unia wyrównała tuż po rozpoczęciu drugiej partii i losy meczu wciąż były otwarte.

Przeczytaj wywiad z hokeistką Stoczniowca z Hiszpanii Przeczytaj wywiad z hokeistką Stoczniowca z Hiszpanii

Później, jak w typowym play-offowym meczu, oba zespoły bardzo pilnowały się, by nie stracić gola jako pierwszy. W 55. minucie o czas poprosił szkoleniowiec Stoczniowca, by przekazać swoim zawodniczkom instrukcje na ostatnie minuty. Ten plan podziałał, bo na 56 sekund przed końcem do siatki trafiła Dominika Korkuz, stawiając oświęcimianki pod ścianą.

Przyjezdne również poprosiły o czas i wycofały bramkarkę. Ten manewr spowodował jednak, że krążek do pustej bramki posłała Marta Goniszewska, pieczętując zwycięstwo Stoczniowca i zdobycie brązowych medali.

Medale hokeistek GKS Stoczniowca:

2023 - srebro - przegrany finał z Polonią Bytom
2022 - srebro - przegrany finał z Polonią Bytom
2021 - srebro, przegrany finał z Polonią Bytom, rozegrano tylko jeden mecz, drugi odwołano ze względu na pandemię
2020 - srebro, finał z Polonią Bytom nie odbył się ze względu na pandemię, decydowała runda zasadnicza