Kapitalna gra gdyńskiej defensywy do przerwy

18 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Rzuca Karolina Szwed Rzuca Karolina Szwed

W inauguracyjnym meczu 15. kolejki PGNiG Superligi piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu rozgromiły na własnym parkiecie KSS Kielce 40:22 (24:5). Tym samym gdynianki uświetniły debiut naszego nowego panelu relacji live. To także dobry prognostyk przed lutowymi spotkaniami ćwierćfinałowymi Pucharu Polski, w których los zetknął ze sobą te drużyny.

Sadowska, Mikszto - Sulżycka 4, Głowińska 5, Jędrzejczyk 3, Kobzar 1, Szwed 4, Mateescu 5, Dinis Vartic 1, Duran 6, Koniuszaniec 6, Kulwińska 3, Lipska 1, Andrzejewska 1.
Sędziowie: Patyk, Salwowski (obaj Warszawa)
Widzów: 300
Muszioł, Kozieł - Grabarczyk 5, Kabała, Pokrzywka, Lalewicz,
Stradomska, Kot 1, Abramauskaite 2, Drabik, Rosińska 5, Giedroić 4, Paszowska 5.

15 kolejka PGNiG Superligi wyznaczona jest na środę. Jednak w związku z tym, że tego dnia w Gdyni odbędzie się mecz Euroligi koszykarek, Vistal Łączpol zmuszony jest grać już dzisiaj. Stąd niefortunny termin spotkania, który koliduje z transmisją telewizyjną meczu polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata z Koreą Południową.
Gdyńskie szczypiornistki grać będą w niebieskich koszulkach z białymi bokami oraz w czarnych spodenkach. Rywalki w trykotach żółto-czarnych
1'
Gdynianki rozpoczęły mecz od środka, grają w składzie Sadowska w bramce, Sulżycka i Koniuszaniec na skrzydłach, Mateescu, Szwed i Głowińska na rozegraniu oraz Dinis Vartic na kole
1'
w drużynie KSS mecz rozpoczęły Muszioł, Stradomska, Drabik, Gedroić, Paszowska i Grabarczyk
2'
[0:1] Paszowska
2'
[1:1] po kontrze wyrównała Koniuszaniec
3'
[2:1] pierwsze prowadzenie gospodyń, Szwed dograła piłkę do koła, a bramkę zdobyła Dinis Vartic
4'
kapitalna interwencja w obronie Szwed, która na blok złapała rzut Rosińskiej
4'
[3:1] szybka kontra i kolejna bramka dla gospodyń, tym razem akcja skrzydłowych, trafiła Sulżycka po podaniu Koniuszaniec
4'
[4:1] rośnie przewaga gospodyń, ponownie kontra i druga bramka z rzędu Sulżyckiej
6'
[5:1] Głowińska zdobyła piątą bramkę dla Vistalu Łączpolu po solowej akcji
6'
trener Zdzisław Wąs poprosił o przerwę dla KSS. Kielecki szkoleniowiec ma minutę na przywołanie podopiecznych do porządku
6'
[6:1] po powrocie do gry kielczanki popełniły kroki, szybka odpowiedź gdynianek i trzecie trafienie Sulżyckiej
7'
[7:1] mecz nadal toczy się nadal do jednej bramki, przechwyt Dinis Vartic i kontra skuteczna w wykonaniu Głowińskiej
8'
[8:1] niemal powtórka poprzedniej akcji, z tą tylko różnicą, że były inne wykonawczynie, przechwyt Mateescu, a bramka Szwed
9'
Sadowska obroniła rzut Grabarczyk
10'
[9:1] Szwed tym razem z dystansu
10'
zmiana w bramce KSS. Za Muszioł weszła Kozieł
11'
Sadowska obroniła rzut Rosińskiej
11'
[10:1] kontra Koniuszaniec
12'
[11:1] Głowińska
12'
[12:1] kolejna obrona Sadowskiej, szybko piłka poszła do ataku, który udanie zakończyła Szwed
12'
"Rzucajcie na górę" - napomina kielczanki ich szkoleniowiec
13'
Sulżycka w kontrze tym razem posłała piłkę w słupek
14'
Dinis Vartic rzuciła dla odmiany w poprzeczkę
15'
[13:1] Koniuszaniec poprawia wynik
17'
[14:1] kolejna obrona Sadowskiej i szybki atak gospodyń, tym razem Koniuszaniec wbiegła na koło i tam otrzymała dokładne podanie Głowińskiej, które otworzyło drogę do kolejnej bramki
17'
[14:2] Rosińska dopiero z karnego znalazła sposób, aby pokonać Sadowską
18'
[15:2] tym razem Głowińska asystowała przy bramce Kulwińskiej
19'
[16:2] Mateescu
20'
[16:3] Rosińska
21'
Grabarczyk w słupek
22'
[16:4] rozluźnienie w gdyńskich szeregach, kolejna bramka dla rywalek, tym razem po akcji Grabarczyk
22'
a w Szwecji kiepski początek Polaków, po dziewięciu minutach przegrywają z Koreą 1:4
25'
[17:4] Jędrzejczyk przełamała chwilowy kryzys miejscowego zespołu
25'
[18:4] i jeszcze raz Jędrzejczyk po kontrze, którą udało się wyprowadzić po dobrej interwencji w bramce Sadowskiej
26'
obrona w polu bramkowym po akcji Kulwińskiej, karny dla Vistalu Łączpolu
26'
[19:4] z siedmiu metrów pewnie trafiła Kobzar
26'
[19:5] Pokrzywka
27'
[20:5] Głowińska
27'
[21:5] indywidualna akcja i bramka Mateescu, chwilę wcześniej blok Kulwińskiej przy rzucie Rosińskiej
27'
Lipska, która została wprowadzona na prawe skrzydło, posłała piłkę w poprzeczkę
28'
[22:5] ładny i celny rzut z drugiej linii Duran
29'
[23:5] niemal kopia sytuacji sprzed kilkunastu sekund, znów wyskok i mocny, celny rzut Duran
wykluczenie
29'
kara dla Głowińskiej i karny dla KSS
29'
Sadowska broni karnego, którego egzekwowała Rosińska!
30'
[24:5] w liczebnym osłabieniu także gdynianki zdobyły bramkę, trafiła Kulwińska, asystowała Duran
30'
rzut bezpośredni z wolnego dla KSS zakończy pierwszą połowę
30'
Abramauskaite rzuciła nad gdyńskim murem, ale zbyt lekko i bardzo dobrze dzisiaj broniąca Sadowska pewnie złapała piłkę
30'
Po pierwszej połowie Vistal Łączpol gromi KSS różnicą 19 bramek. W miejscowych szeregach najskuteczniejsze są Katarzyna Koniuszaniec i Monika Głowińska po 4 bramki. Dla rywalek trzy z pięciu trafień zdobyła Marta Rosińska
TRWA PRZERWA W Szwecji Polacy wyrównali na 6:6, ale dwie kolejne bramki rzuciła Korea i znów trzeba odrabiać straty
31'
w drugiej połowie Vistal Łączpol jeszcze przez 55 sekund grać będzie w osłabieniu, gdyż karę odsiaduje Głowińska
31'
rzut Abramauskaite w słupek
31'
[24:6] piłka wróciła do KSS, tym razem przyjezdne rozegrały akcję przez prawe skrzydło i trafiła Grabarczyk
32'
[24:7] Rosińska po raz drugi pokonała Mikszto, która po przerwie pojawiła się w gdyńskiej bramce
32'
[24:8] kontra KSS i znów bramka Grabarczyk
33'
[25:8] Szwed zdobyła pierwszą bramkę dla gospodyń w drugiej połowie, którą nasza drużyna rozpoczęła od wyniku 0:3
34'
[25:9] kielczanki z coraz większym animuszem, trafia Gedroić
35'
[26:9] Kulwińska
36'
[26:10] Abramauskaite rzutem z drugiej linii
36'
[26:11] teraz Paszowska po szybkiej kontrze. Kielczanki w ciągu sześciu minut zdobyły więcej bramek niż w całej pierwszej połowie
38'
[26:12] nie pomogła obrona Mikszto, bo dobitka Rosińskiej trafiła do siatki
38'
[27:12] wkręt Sulżyckiej w siatce kieleckiej
40'
[28:12] akcja 3 na 2 gdynianek i celny rzut Koniuszaniec
41'
[29:12] Mateescu
41'
[30:12] po obronie Mikszto szybka kontra Vistalu Łączpolu, zakończona celnym rzutem Koniuszaniec
41'
W Szwecji Polska przegrała pierwszą połowę z Koreą 10:11
43'
[30:13] kontra za kontrę, rzut Sulżyckiej obroniła Muszioł, a po drugiej stronie trafiła Grabarczyk
44'
[31:13] Mateescu
44'
[31:14] Gedroić skutecznie z drugiej linii
44'
45'
[31:15] ponownie Gedroić
wykluczenie
45'
po faulu na Jędrzejczyk rzut karny dla Vistalu Łączpolu i wykluczenie Grabarczyk
46'
Muszioł broni karnego Jędrzejczyk!
wykluczenie
47'
siły się wyrównały, wykluczenie Andrzejewskiej
wykluczenie
47'
wykluczenie Duran i karny dla KSS
47'
Mikszto obroniła karnego wykonywanego przez Gedroić
47'
[31:16] Gedroić się zrehabilitowała skutecznie kończąc kontrę kielczanek
48'
[31:17] kolejna kontra i bramek KSS, tym razem trafiła Paszowska
48'
czas dla trenera Cieplińskiego
48'
[32:17] Głowińska zdobyła bramkę mimo podwójnego osłabienia gdynianek!
49'
siły liczebne już się wyrównały
wykluczenie
49'
wykluczenie Kot, która faulowała Kulwińską, będzie jeszcze karny dla gdynianek
49'
[33:17] skuteczny rzut z karnego Andrzejewskiej
51'
KSS w pełnym składzie
52'
[34:17] Mateescu po kontrze
wykluczenie
52'
wykluczenie dla Kulwińskiej
53'
Mikszto obroniła rzut Grabarczyk, będzie szansa na zdobycie bramki w osłabieniu
53'
[35:17] i właśnie Duran poprawia wynik, mimo gry w osłabieniu
53'
[35:18] Kot
54'
[36:18] Duran jeszcze raz trafiła w liczebnym osłabieniu
55'
[36:19] tym razem Duran podała na... kontrę dla KSS, bramka Paszowskiej
55'
W Szwecji rozpoczęła się druga spotkania meczu Polaków, nasza reprezentacja wyrównała na 11:11
56'
[37:19] a w Gdyni bramka Jędrzejczyk
56'
[37:20] Abramauskaite
56'
[38:20] Duran z drugiej linii
57'
[39:20] obrona Mikszto i szybka kontra, którą zakończyła z powodzeniem Lipska
57'
[39:21] Grabarczyk
58'
wszystko wskazuje na to, że gdyniankom nie udało się poprawić rekordu tego sezonu, gdy rzuciły w Tczewie 42 bramki
59'
[39:22] Paszowska
60'
"jeszcze jedna bramka" - skandują kibice
60'
[40:22] na 18 sekund przed końcem dała satysfakcję publiczności Duran, zdobywając 40. bramkę dla gospodyń
60'
KONIEC MECZU
dobra informacja także ze Szwecji. Polska wygrała z Koreą Południową 25:20.

Wyniki pozostałych meczów 15. kolejki
KPR Jelenia Góra - SPR Lublin 34:38 (17:17), Latocha Sambor Tczew - AZS Politechnika Koszalińska 24:38 (9:19), Piotrcovia - Ruch Chorzów 25:18 (12:10), Start Elbląg - AZS AWF Sport Concept Wrocław 31:29 (13:14), Zgoda Ruda Śląska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 0:10 walkower.

Opinie (16) 5 zablokowanych

• elegancko mi się podobało

• 11 5

• Brawo !!!! (2)

Szkoda że nie mogłem zobaczyć tego na żywo, ale .... POLSKA gra z Koreą .A u mnie zawsze najpierw reprezentacja potem kluby. Gdyby mecz był na godzine 20:30 to bym wpadł a tak to sorki.

• 2 0

• BRAWO VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA. TAK WYNIK TO COŚ.

• 16 6

• Brawo Brawo Brawissimo

• 9 3

• GŁOSUJCIE NA ERGO ARENĘ

olscy piłkarze ręczni w Szwecji walczą o kolejny medal Mistrzostw Świata. Związek Polskiej Piłki Ręcznej „walczy” o organizację Mistrzostw Świata w 2015 roku. Jedną z hal, która miałaby gościć najlepszych szczypiornistów świata jest gdańsko-sopocka ERGO ARENA. Jednym z elementów prezentacji polskiej kandydatury będzie film promujący nasz kraj oraz miasta i obiekty gdzie odbywałyby się mecze. ERGO ARENA gościła ekipę realizującą film, który zaprezentowany zostanie władzom IHF 27 stycznia w Malmo – tego dnia o 12.30 ogłoszony zostanie kraj, któremu powierzona zostanie organizacja MŚ. Kontrkandydatami Polski są cztery kraje to: Francja, Korea, Norwegia i Katar. Na stronie światowej federacji można w sondzie poprzeć polską kandydaturę! Oddajcie głos jeśli chcecie zobaczyć najlepszych piłkarzy ręcznych w ERGO ARENA!

• 10 0

• Brawa dla dziewczyn, dobrze ze taki mecz zagraly bo zrezygnowalem z mecz u Polakow dla nich! Swietny poczatek, dziewczyny w pelni zaangazowane, Trener C. nie szalal i od razu z przyjemnoscia mozna bylo ogladac te zawody. Czekam teraz na 30. 01. Wiekszosc dziewczyn jest w formie,wiec bedzie bardzo ciekawe widowisko!
    Osobiscie chce pogratulowac Kasi K. bo to moja ulubienica, ale wszystkie graly bardzo dobrze!!

• 5 2

• Brawo dziewczyny!! Dobry prognostyk przed meczami z Koszalinem i Zaglebiem!!

• 5 1

• Facet nie szalał ale tkwi w głupim uporze!!! (1)

Po co w takim meczu piłować pierwszy skład jak mogłyby pograć więcej rezerwowe?Jak te dziewczyny mają się rozwijać skoro w meczach z dołem tabeli też przez większą cześć meczu grzeją ławkę?Totalna bzdura- nawet laicy wiedzą, że w takich meczach muszą grac rezerwy - grac, a nie wyjść na chwilę i rzucić jedną bramkę!A może on - ten ,,super trener" się bał ,że nie dadzą sobie rady???Paranoja i czas na zmiany Panowie Sponsorzy.

• 9 9

• nie osmieszaj sie koles

przecytaj co wyzej o zabaczysz ze opowiadasz glupoty

post z 44 minuty
      w grę gdyńskiej drużyny jest znacznie więcej niedokładności niż przed przerwą, gdyż trener Jerzy Ciepliński gra wszystkimi zawodniczkami 44