6 medali gdańskich wioślarzy w MP

12 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Gdańscy wioślarze na podium mistrzostw Polski Gdańscy wioślarze na podium mistrzostw Polski

Sześć medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu, zdobyli wioślarze AZS AWFiS Gdańsk w mistrzostwa Polski w konkurencjach dwójek podwójnych, czwórek i ósemek. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Przemysław Borchardt. Na tym sezon jeszcze się nie kończy. Na 24 i 25 października w Poznaniu planowane są jeszcze Centralne Kontrolne Regaty Jesienne.

Przemysław Borchardt w Poznaniu zdobył trzy medale. Mistrzem kraju został na dwójce podwójnej wagi lekkiej, w której wiosłował z Miłoszem Jankowskim. Tę konkurencję AZS AWFiS Gdańsk wygrał dubletem. Na 2. miejscu finiszowali Michał BaranŁukasz Stasiewicz.

W innych osadach gdańszczanie sprzymierzali siły. Złoto wywalczyli w startującej w eksperymentalnym składzie czwórce bez sternika wagi lekkiej. Borchardt i Stasiewicz popłynęli w niej z Patrykiem PszczółkowskimBartoszem Pszczółkowskim.

GDAŃSCY WIOŚLARZE W DWÓCH OSADACH ZDOBYLI NOMINACJE OLIMPIJSKIE

Trzeci medal, tym razem srebrny Borchardt zdobył w czwórce podwójnej wagi lekkiej. Znów wystartował wspólnie ze Stasiewiczem, a w osadzie byli jeszcze: Baran i  Mateusz Mielniczyn.

Ponadto gdańszczanie zdobyli dwa brązowe medale. W czwórce bez sternika udało się to Patrykowi i Bartoszowi Pszczółkowskim oraz Adamowi SobczakowiDawidowi Kamińskiemu.

Ci zawodnicy weszli również w skład ósemki, która metę osiągnęła też na 3. miejscu. W tej osadzie wystartowali ponadto: Jankowski, Antoni Kozaka, Mateusz Biskup, Łukasz Czubak oraz sternik Adrian Kwasowiec.

- Medale cieszą tym bardziej, gdyż czekają nas jeszcze Centralne Kontrolne Regaty Jesienne. Tam nasi zawodnicy walczyć będą o miejsce w kadrze narodowej - podkreśla trener Michał Rychlicki, który wspólnie z Piotrem Buliński przygotowywał zawodników AZS AWFiS do startu w mistrzostwach.
W klasyfikacji klubów gdańszczanie z dorobkiem 190 punktów uplasowali się na 2. miejscu. Lepsza była tylko Lotto-Bydgostia (336 pkt).

Medaliści konkurencji, w których na podium stanęli gdańszczanie
dwójka podwójna wagi lekkiej
1. AZS AWFiS Gdańsk (Przemysław Borchardt, Miłosz Jankowski) 6.37,258
2. AZS AWFiS Gdańsk (Michał Baran, Łukasz Stasiewicz) 6.40,928
3. LOTTO Bydgostia (Rafał Nalewalski, Łukasz Zub) 6.41,735

czwórka bez sternika
1. Zawisza Bydgoszcz (Rafał Hejmej, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Piotr Juszczak) 6.05,427
2. AZS UMK Energa Toruń (Karol Leszczyński, Robert Fusch, Szymon Kuczkowski) 6.07,911
3. AZS AWFiS Gdańsk (Patryk Pszczółkowski, Dawid Kamiński, Adam Sobczak, Bartosz Pszczółkowski) 6.09,479

czwórka bez sternika wagi lekkiej
1. AZS AWFiS Gdańsk (Patryk Pszczółkowski, Bartosz Pszczółkowski, Przemysław Borchardt, Łukasz Stasiewicz) 6.23,526
2. AZS AWF Kraków (Tomasz Barnak, Dominik Wyrobisz, Michał Myszka, Arkadiusz Babecki) 6.29,538
3. LOTTO Bydgostia (Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Piotr Foksiński, Rafał Nalewalski) 6.34,014

czwórka podwójna wagi lekkiej
1. LOTTO Bydgostia (Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Łukasz Zub, Miłosz Bernatajtys) 6.18,095
2. AZS AWFiS Gdańsk (Michał Baran, Mateusz Mielniczyn, Przemysław Borchardt, Łukasz Stasiewicz) 6.25,451

ósemki
1. LOTTO Bydgostia 5.43,133
2. AZS Szczecin 5.47,981
3. AZS AWFiS Gdańsk (Bartosz Pszczółkowski, Adam Sobczak, Miłosz Jankowski, Antoni Kozaka, Mateusz Biskup, Łukasz Czubak, Dawid Kamiński, Patryk Pszczółkowski sternik: Adrian Kwasowiec) 5.48,830

pełne wyniki mistrzostw Polski

Opinie (10)

• (2)

Brawo Panowie !!!

• 4 0

• (1)

Na 3 obecnie kwal. wywalczone przez Gdańskich sportowców, przypadają dwa wywalczone przez wioślarzy z AZS. Brawo Miłosz, brawo Mateusz !!!!

• 2 0

• Kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro 2016. Dodam, bo nie każdy rozszyfruje skrót.

• 1 0

• (4)

Trochę spóźnione info no ale pewnie redakcją bez informacji z klubu by nie wiedziała, że była taka impreza.

• 5 2

• (1)

Padają polskie wiosła. MP w zasadzie jednodniowe, w części finałów raptem 3 osady.

• 1 3

• to łap za wiosło to na pewno nie padną!

• 1 0

• sądzę że po takim podziękowaniu już nic więcej nie napiszą o tej niszowej dyscyplinie (1)

aleś koleś się popisał

• 0 0

• Niszowa dyscyplina?

Jesteś koleś żałosny, wioślarstwo, zaraz po lekkoatletyce robi największą ilość medali na Olimpiadzie. Wystarczy chcieć się dowiedzieć, a nie oglądać tylko naszych piłkarzy (którym oczywiście serdecznie gratuluję), siatkarzy i szczypiornistów.