Piłkarskie derby Trójmiasta bez kompromisów

10 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk w III lidze pokonały w derbowym pojedynku Checz Gdynia, a w I lidze zachowały szansę na zwycięstwo w rundzie jesiennej. Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk w III lidze pokonały w derbowym pojedynku Checz Gdynia, a w I lidze zachowały szansę na zwycięstwo w rundzie jesiennej.

Żaden z trójmiejskich pojedynków derbowych w niższych ligach piłkarskich nie zakończył się podziałem punktów. Nasze zespoły w bezpośrednich starciach były bezkompromisowe, ale emocji nie brakowało. W B klasie rezerwy Jaguara Gdańsk po wygranej nad Karlikowem Sopot zapewniły sobie pozycję wicelidera na koniec rundy. Natomiast szczebel wyżej doszło do niespodzianki w walce o prymat w Sopocie. Potok Kamionka pokonał lidera A klasy KP Sopot. Być może gości z rytmu wybiło opóźnienie meczu o 20 minut spowodowane... spóźnieniem sędziego liniowego.

Do niespodzianki doszło w A-klasowych derbach Sopotu, w których na boisku przy ul. 23 Marca Potok Kamionka pokonał lidera grupy KP Sopot 3:1. Spotkanie rozpoczęło się z 20-minutowym poślizgiem ze względu na... spóźnienie sędziego liniowego. Potok objął prowadzenie w 28. minucie po bramce Łukasza Stawiarskiego, ale z prowadzenia cieszył się zaledwie 3 minuty.

W drugiej połowie niżej notowani gospodarze zdobyli dwie bramki (strzelali Bartosz Olszewski i Marcin Miszewski) w ciągu zaledwie kwadransa i zapewnili sobie triumf w walce o prymat w Sopocie. KP zachowało jednak prowadzenie w tabeli do czasu weryfikacji walkowera w meczu Wicher Wierzchucino - Jantar Swarzewo. Jeśli w sobotę KP pokona na własnym boisku OKS Janowo, być może zapewni sobie tytuł mistrza jesieni. Zespół z Janowa w miniony weekend przegrało u siebie z KP Gdynia 0:2.

ZOBACZ TABELĘ I TERMINARZ GRUPY I W A KLASIE

Derbowe pojedynki rozegrano także w B klasie, która w miniony weekend zakończyła rozgrywki rundy jesiennej. Karlikowo Sopot uległo na własnym boisko rezerwom Jaguara Gdańsk 0:2. Dzięki wygranej gdańszczanie spędzą zimę na pozycji wicelidera z punktem straty do Celticu Reda, który bezbramkowo zremisował z Salosem Gdańsk. Na 3. miejscu jesień zakończyła Morena Gdańsk, która po zaciętym pojedynku przegrała na wyjeździe ostatni mecz rundy z Gdyńską Akademią Piłkarską Dąbrowa 2:3.

ZOBACZ TABELĘ GRUPY II W B KLASIE PO RUNDZIE JESIENNEJ

Wewnętrzna rywalizacja trójmiejska toczyła się również w III lidze kobiet. Na boisku przy Zamenhofa rywalizowały zespoły Checzy Gdynia i rezerw Sztormu AWFiS Gdańsk. Gdańszczanki triumfowały 2:0 po golach Weroniki SikorskiejWeroniki Dampc. Zapewniły sobie tym samym zwycięstwo w rundzie jesiennej. Punkt do "Sztormówek" traci debiutujący w rozgrywkach zespół Lechii Gdańsk. Biało-zielone zakończyły jesień wygrywając przy Traugutta z Canicułą Bytów 4:2.

ZOBACZ TABELĘ III LIGI KOBIET PO RUNDZIE JESIENNEJ

Pierwszy zespół Sztormu AWFiS Gdańsk zwycięstwo odniósł też w I lidze, gdzie na swoim obiekcie w ważnym pojedynku pokonał SMS Łódź 2:1. Podopieczne Roberta Chałaszczyka przegrywały na boisku AWFiS od 10 minuty, ale do wyrównania przed przerwą doprowadziła Martyna Zańko. Na 20 minut przed końcem gry ta sama zawodniczka zdobyła gola na wagę 3 punktów kierując piłkę do pustej bramki po akcji Moniki Pielowskiej.

SPRAWDŹ AKTUALNĄ TABELĘ GRUPY PÓŁNOCNEJ I LIGI KOBIET

Gdańszczanki mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. We wtorek o godzinie 14 zmierzą się na własnym boisku z Czwórką Radom. Zwycięstwo pozwoli im zakończyć jesień na pierwszy miejscu w tabeli grupy północnej I ligi. Sztorm traci zaledwie punkt do Polonii Poznań, która rozegrała już komplet spotkań w tej rundzie.