• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gedania 1922 Gdańsk awansowała do 1/2 finału PP. Trener o "dołku" formy

Mikołaj Pachniewski
24 kwietnia 2024, godz. 06:00 
Opinie (14)
aktualizacja: godz. 19:27 (24 kwietnia 2024)

Gedania 1922 Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Gedania 1922 Gdańsk Gedania 1922 Gdańsk. Utrzymanie w III lidze, spadek rezerw do V ligi
Trener Krystian Ryczkowski (z prawej) wierzy, że Gedania za chwilę wyjdzie z "dołka". Szansa na przełamanie już w środę, 24 kwietnia o godz. 17:30. Wtedy to gdańszczanie na wyjeździe zagrają ze Stolemem Gniewino o awans do 1/2 finału Pucharu Polski na Pomorzu. Trener Krystian Ryczkowski (z prawej) wierzy, że Gedania za chwilę wyjdzie z "dołka". Szansa na przełamanie już w środę, 24 kwietnia o godz. 17:30. Wtedy to gdańszczanie na wyjeździe zagrają ze Stolemem Gniewino o awans do 1/2 finału Pucharu Polski na Pomorzu.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała na wyjeździe Stolem Gniewino 3:0 (1:0) w meczu 1/4 finału Pucharu Polski na Pomorzu. W półfinale gdańszczanie zagrają z IV-ligowym Gromem Nowy Staw. Mecz ten zaplanowano na 8 maja. Dla podopiecznych Krystiana Ryczkowskiego to ważne przełamanie, które ma pomóc w skutecznej walce o utrzymanie w III lidze. Kolejny mecz ligowy Gedania zagra w sobotę, 27 kwietnia o godz. 12, gdy na wyjeździe zmierzy się z Cartusią 1923 Kartuzy.Aktualizacja, godz. 19:27

Stolem Gniewino - Gedania 1922 Gdańsk 0:3 (0:1)

Bramki:
Sosnowski 45, Żukowski 85, Adamik 88

GEDANIA: Machola - Manuszewski, Bąk, Flis - Michalewski (64 Adamik), Sumiński, Stawikowski, Waliszewski (54 Niewiadomski) - Łazarski (71 Zalewski), Gorwa (64 Borkowski) - Sosnowski (83 Żukowski)

Puchar Polski na Pomorzu - wyniki 1/4 finału

 • Stolem Gniewino - GEDANIA 1922 GDAŃSK 0:3 (0:1)
 • Sparta Sycewice - Cartusia Kartuzy 2:1 (0:0)
 • Czarni Pruszcz Gdański - Wierzyca Decka Pelplin 1:3 (1:3)
 • Kaszubia Kościerzyna - Grom Nowy Staw 0:1 (0:0)


Typowanie wyników

24 kwietnia 2024, godz. 17:30
3 pkt.
Stolem Gniewino
GEDANIA 1922 Gdańsk

Jak typowano

76% 151 typowań Stolem Gniewino
9% 18 typowań REMIS
15% 29 typowań GEDANIA 1922 Gdańsk

Twoje daneMikołaj Pachniewski: W środę, 24 kwietnia o godz. 17:30 zagracie mecz 1/4 finału Pucharu Polski na Pomorzu ze Stolemem Gniewino. To wasz ligowy rywal, którego dobrze znacie. To zwiastuje wyrównany i ciekawy mecz?

Krystian Ryczkowski: Na pewno będzie to ciekawy mecz, zwłaszcza, że to już 1/4 finału regionalnego Pucharu Polski. Wiemy, co zrobiliśmy w poprzednich dwóch edycjach i teraz chcemy zmienić ten stan rzeczy. Tak, jak w każdym meczu, musimy wyjść na boisko i wygrać.

Zgodnie z zapowiedziami, celem dla Gedanii jest co najmniej finał tych rozgrywek?

Tak. W poprzednich dwóch latach doszliśmy do półfinałów i tam odpadaliśmy. Dwa lata temu przegraliśmy walkę o finał z Jaguarem Gdańsk na boisku, a rok temu przez błędy organizacyjne i walkower w starciu z Chojniczanką II Chojnice. Teraz naszym celem jest wejście do finału.

Sobota w niższych ligach. Jaguar, TLG zwycięskie, Gedania z czwartą porażką z rzędu Sobota w niższych ligach. Jaguar, TLG zwycięskie, Gedania z czwartą porażką z rzędu

Drabinka dla pańskiego zespołu ułożyła się bardzo korzystnie, bo w przypadku awansu do półfinału zagracie z IV- bądź V-ligowcem. Wydaje się zatem, że jest to autostrada do finału?

Niekoniecznie bym tak powiedział. W poprzedniej rundzie graliśmy z IV-ligową Pogonią Lębork, ale jeszcze jesienią musieliśmy odprawić innego trzecioligowca - KP Starogard Gdański. Teraz znów los złączył nas z innym rywalem z naszej ligi. Zrobimy wszystko i przygotowujemy się do tego meczu tak, by awansować do półfinału.

Czy ten mecz ze Stolemem ma dodatkowy podtekst z tego względu, że to m.in. z zespołem z Gniewina rywalizujecie o utrzymanie w III lidze?

Sporo drużyn w naszej grupie walczy jeszcze o utrzymanie. Tak się nasze obecne losy potoczyły, że mamy jeszcze 4 punkty przewagi nad Stolemem Gniewino - dawno nie wygraliśmy meczu i jesteśmy w "dołku". Widzę jednak zalążki, że już wychodzimy z tego kryzysu i lada moment wszystko pójdzie do przodu. Nie wiem czy wygrana w Pucharze ze Stolemem da nam psychologiczną przewagę na końcówkę ligi, ale na pewno pozwoli nam na budowanie celu, który mamy obecnie w drużynie, czyli budowanie pewności siebie. Trochę to zatraciliśmy, ale trudno, by tak nie było, kiedy się przegrywa i to najczęściej jedną bramką, dodatkowo mecze, które zazwyczaj były na styku. W piłce chodzi o to, by wygrywać. Mamy teraz trudniejszy okres, ale nie zwieszamy głów - jesteśmy sportowcami - w każdym spotkaniu wychodzimy na boisko po to, by wygrać i w środę będzie identycznie.

Przejdźmy do rozgrywek ligowych. 8 meczów: 1 zwycięstwo, 1 remis i 6 porażek. To bilans Gedanii 1922 Gdańsk wiosną w III lidze. Chyba nie tak to sobie wyobrażaliście, zwłaszcza, że celem była pozycja w czołowej "5"?

To prawda, ale jak mówi przysłowie: "człowiek planuje, a Bóg się śmieje". Tak się potoczyły nasze losy i jesteśmy w takim, a nie innym położeniu. Trapią nas kontuzje, urazy i nie możemy ustabilizować naszego składu. Właściwie co mecz gramy inną "11". Z tego powodu mamy gorsze wyniki. Wierzę jednak w swój zespół, wiem na ile nas stać, co potrafimy. Brakuje nam skuteczniejszej gry. Pracujemy nad tym, wiemy w czym mamy braki, co należy poprawić i będziemy ciężko nad tym trenować.Co sprawia, że brakuje tych zwycięstw? Czy to właśnie kwestia skuteczności? Jesienią strzelaliście bardzo dużo bramek: 34 gole w 18 meczach. Z kolei wiosną tylko 7 w ośmiu meczach.

To prawda, strzelamy teraz mało bramek. Zawsze cechowało nas to, że byliśmy skutecznym i bramkostrzelnym zespołem. Teraz skuteczność trochę nam przygasła. Wierzę jednak, że ciężką pracą na treningach i tym, ile serca chłopacy wkładają w to, by zmienić ten stan rzeczy, jak są zmotywowani, już w środę to zmienimy i pokażemy na boisku.

Czy sprawę komplikują wam kontuzje czy też pauzy za kartki? Wydaje się, że wiosną jeszcze nie zagraliście w najmocniejszym składzie.

Jeśli nie możemy skorzystać z 2-3 zawodników to komplikuje nam to sprawę. Nie mamy aż tak szerokiej kadry, by zastąpić tych wartościowych zawodników innymi. Każdy ma jednak swój czas i teraz więcej szans dostają zawodnicy, którzy wcześniej mniej grali i mogą to wykorzystać, by pokazać się z jak najlepszej strony. Wierzę, że zaprezentują się tak, że pomogą nam awansować do półfinału Pucharu Polski.

Pomorski Puchar Polski. Gedania z awansem do ćwierćfinału, Stoczniowiec odpadł Pomorski Puchar Polski. Gedania z awansem do ćwierćfinału, Stoczniowiec odpadł

Ma pan pomysł, jak zmienić obecny stan rzeczy? Czy wdrożył pan jakiś plan naprawczy czy raczej jest to ta sama ciężka praca na treningach, co zazwyczaj?

Wychodzę z założenia, że pracuje się od meczu do meczu. To, co w danym, konkretnym spotkaniu nam nie wychodziło, staramy się jak najszybciej poprawić. Jest to codzienna, ciężka praca, nie robimy żadnej rewolucji. Piłka nożna to gra szczegółów, jest ich bardzo dużo do kontroli. Mamy ciężki moment, wyhamowały nas trochę te kontuzje, ale na całość naszych słabszych występów wpływa wiele drobnych elementów, bo piłka nożna to wielowymiarowa gra.

Obecnie zajmujecie 13. miejsce i nad strefą spadkową, czyli 15. miejscem - jeśli z II ligi spadnie Olimpia Grudziądz - macie tylko 4 punkty przewagi. Czy ta walka o ligowy byt będzie trwać do końca sezonu?

Jako drużyna zrobimy wszystko, by nie dopuścić do spadku do IV ligi. Na każdym treningu dajemy z siebie maksimum, by zmienić obecny stan rzeczy. Nikt w zespole nie załamuje rąk, wiemy nad czym musimy pracować. Po każdym meczu dogłębnie analizujemy nasz występ i w kolejnym mikrocyklu ciężko pracujemy nad elementami, które zawiodły. Wiem, że to, w jaki sposób do tego podchodzimy, piłka nożna nam w końcu "odda". Pytanie tylko, kiedy ten stan rzeczy się odwróci.Pozytywnym aspektem można na pewno określić bezpieczne i spore prowadzenie w Pro Junior System. Czy możemy powiedzieć, że Gedania wychowankami i młodzieżą stoi?

Chyba możemy tak powiedzieć. Jest to praca wielu osób, by tak to wyglądało. Są to bowiem zawodnicy, którzy w sporej części są od nas już od akademii, do piłki seniorskiej są wprowadzani przez drugi zespół i teraz są gotowi do gry na poziomie III ligi. Trzeba tylko pamiętać, że młodość niesie za sobą pewne ryzyko. Forma u młodych zawodników rzadko jest stabilna i może przez to też trochę cierpimy. Wiedziałem jednak w jaki problem wchodziłem, na co się pisałem. Lubię pracować z zawodnikami. Dla mnie codzienna praca to najważniejsza rzecz. Na tym się koncentruję, by w kolejnym meczu odnieść zwycięstwo.

Na koniec pytanie o przyszłość. Po sezonie kończy się pana kontrakt z Gedanią 1922. Jak pan widzi swoją dalszą przyszłość?

Jeśli Gedania będzie chciała przedłużyć ze mną kontrakt to będziemy rozmawiać. Z kolei jeśli klub uzna, że nie jestem odpowiednią osobą na tym stanowisko to ma takie prawo. Na razie nie rozmyślam o tym, co będę robił w niedalekiej przyszłości. Dla mnie najważniejszy jest najbliższy mecz i na to kieruję całą moją energię. Nie zaprzątam sobie głowy tym, co będzie za miesiąc czy za dwa. Piłka nożna to tu i teraz i to jest wszystko, co się liczy.

Flota Świnoujście - Gedania 1922 Gdańsk 2:1. W lidze słabiej niż w pucharze Flota Świnoujście - Gedania 1922 Gdańsk 2:1. W lidze słabiej niż w pucharze

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Gedanii

Zawisza Bydgoszcz
1 czerwca 2024, godz. 17:00
88% Zawisza Bydgoszcz
4% REMIS
8% GEDANIA 1922 Gdańsk

Tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Świt Skolwin 31 24 4 3 62:14 76
2 Elana Toruń 32 19 8 5 51:20 65
3 Unia Swarzędz 32 17 6 9 61:45 57
4 Błękitni Stargard 32 17 4 11 75:54 55
5 Zawisza Bydgoszcz 31 15 7 9 65:35 52
6 Pogoń II Szczecin 32 15 4 13 62:55 49
7 Noteć Czarnków 32 14 5 13 68:56 47
8 Polonia Środa Wielkopolska 32 14 5 13 50:55 47
9 Gedania 1922 Gdańsk 32 15 2 15 53:53 47
10 Pogoń Nowe Skalmierzyce 32 13 7 12 52:48 46
11 Sokół Kleczew 32 13 6 13 55:59 45
12 Vineta Wolin 32 13 6 13 39:55 45
13 Cartusia Kartuzy 32 12 8 12 58:46 44
14 Flota Świnoujście 32 12 4 16 41:58 40
15 Stolem Gniewino 32 8 9 15 34:54 33
16 Wikęd Luzino 32 8 4 20 43:68 28
17 Unia Solec Kujawski 32 6 4 22 38:76 22
18 KP Starogard Gdański 32 2 7 23 37:93 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.

Wyniki 32 kolejki

 • GEDANIA 1922 GDAŃSK - Błękitni Stargard 3:1 (1:1)
 • Wikęd Luzino - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0 (1:0)
 • Noteć Czarnków - Stolem Gniewino 3:0 (1:0)
 • Unia Solec Kujawski - Pogoń II Szczecin 1:1 (1:0)
 • Elana Toruń - KP Starogard Gdański 3:0 (1:0)
 • Flota Świnoujście - Cartusia Kartuzy 1:1 (1:0)
 • Polonia Środa Wielkopolska - Vineta Wolin 3:1 (1:1)
 • Sokół Kleczew - Unia Swarzędz 4:3 (3:2)
 • niedziela
 • Świt Skolwin - Zawisza Bydgoszcz

Ostatnie wyniki Gedanii

53% GEDANIA 1922 Gdańsk
11% REMIS
36% Błękitni Stargard
18 maja 2024, godz. 16:00
18% Stolem Gniewino
15% REMIS
67% GEDANIA 1922 Gdańsk

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane