Florecista Ateny Gdańsk z brązem ME U-17

3 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Mikołaj Rudnicki z UKS Atena Gdańsk (drugi od prawej) wspólnie z kolegami z reprezentacji zdobył w Mariborze brąz mistrzostw Europy do lat 17. Mikołaj Rudnicki z UKS Atena Gdańsk (drugi od prawej) wspólnie z kolegami z reprezentacji zdobył w Mariborze brąz mistrzostw Europy do lat 17.

Mikołaj Rudnicki sięgnął z reprezentacją polski juniorów młodszych po brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy do lat 17 we florecie. Zawodnik UKS Atena Gdańsk w Mariborze powetował sobie niepowodzenie w turnieju indywidualnym, a biało-czerwoni ulegli tylko późniejszym triumfatorom imprezy, Włochom. W środę i czwartek o medale w drużynie powalczyć mogą jeszcze juniorzy: Maciej Podralski i Anna Szymczak z Sietom AZS AWFiS Gdańsk.

W słoweńskim Mariborze trwają mistrzostwa Europy juniorów i juniorów młodszych (kadetów) w szermierce. W tej drugiej kategorii Polacy sięgnęli już po brązowy krążek w drużynie. Reprezentacja biało-czerwonych startowała w składzie: Jakub Miller, Adrian Wojtkowiak, Szymon Czartoryjski i Mikołaj Rudnicki.

Ostatni z nich jest zawodnikiem UKS Ateny Gdańsk. Wychowanek trenera Krzysztofa Walki rozpoczął zmagania na Słowenii od niezbyt udanego turnieju indywidualnego. Mikołaj odpadł w 1/32 turnieju po porażce z Ukraińcem Maksymem Harawskijem 12:15 i ukończył rywalizację na 26. miejscu w gronie 94 zawodników.

Niepowodzenie to powetował sobie wspólnie z kolegami z kadry. Polacy w pierwszym meczu wygrali wysoko z Duńczykami 45:24. Następnie w ćwierćfinale odprawili z kwitkiem Izrael 45:38. W półfinale na przeciw naszej drużyny stanęli Włosi, którzy okazali się w tym turnieju przeszkodą nie do przejścia i wygrali 45:38.

W meczu o trzecie miejsce z Francuzami Polacy po pierwszych trzech walkach osiągnęli przewagę 9 trafień, co pozwoliło na spokojne kontrolowanie meczu. Po siódmej walce biało-czerwoni prowadzili już 35:18. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 45:37, co w rezultacie dało polskiej reprezentacji pierwszy medal podczas trwających mistrzostw. W finale Włosi pokonali Rosjan 45:39.

WYNIKI
1. Włochy
2. Rosja
3. POLSKA (Mikołaj Rudnicki, Szymon Czartoryski, Jakub Miller, Adrian Wojtkowiak)
4. Francja
5. Węgry
6. Rumunia
7. Belgia
8. Izrael

W rywalizacji florecistek Polki w składzie z Julią LidzbarskąWiktorią Szewczyk (obie UKS Atena Gdańsk) zajęły 6 miejsce. Szanse na medale mają jeszcze gdańscy juniorzy (do lat 20) z Sietomu AZS AWFiS Gdańsk.

TU ZNAJDZIESZ PEŁNE WYNIKI TURNIEJÓW W MARIBORZE

Wprawdzie w indywidualnych zmaganiach Maciej Podralski zajął dopiero 23. miejsce (na 82 zawodników), a Anna Szymczak była 18. (startowało 60 zawodniczek), ale oboje wezmą jeszcze udział w turniejach drużynowych. Podralski z kolegami będzie walczył w środę, a Szymczak w czwartek.

Opinie (10)

• Medale (1)

Tak trzymać młodzi.

• 3 0

• Nadzieje nasze.

Kadeci i kadetki za rok będzie lepiej musi zająć miejsce za kilka lat seniorów,seniorek.