• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żużlowcy Wybrzeża rozjechali Stal

Rafał Sumowski
3 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 6 lat) 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Praca na stadionie. Jak połączyć pasję do sportu z zarabianiem pieniędzy?

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża rozgromili na własnym torze Stal Rzeszów 62:28 w swoim pierwszym tegorocznym meczu. Rozmiarów tego zwycięstwa nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści w gdańskim obozie. Goście drużynowo nie wygrali ani jednego wyścigu. Spisały się wszystkie nowe nabytki Wybrzeża, a kapitalny debiut zaliczył nowy junior Dawid Wawrzyniak, który zdobył 8 pkt.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


9. Krzysztof Jabłoński 9+2 (3,2*,2*,2,-)
10. Oskar Fajfer 9+1 (1,3,3,2*,-)
11. Linus Sundstroem 11+1 (2*,3,2,3,1)
12. Anders Thomsen 7+3 (3,2*,1*,1*)
13. Renat Gafurow 13+1 (3,2*,3,3,2)
14. Dawid Wawrzyniak 8 (3,3,0,2)
15. Dominik Kossakowski 5+3 (2*,2*,0,1*)
Sędziowie: Meyze (Wtelno)
Widzów: 7000
Składy
1. Nicklas Porsing 0 (d,d,-,-,-)
2. Maciej Kuciapa 6+1 (2,1,2,0,1*,d)
3. Karol Baran 6+1 (1,t,1*,0,1,3)
4. Scott Nicholls 2 (d,1,1,0)
5. Dawid Lampart 6 (0,0,t,3,3)
6. Rafał Karczmarz 5 (d,1,3,2,0)
7. Grzegorz Bassara 2 (1,1,0,0)

Kibice oceniają


Pomeczowy dwugłos trenerów
JANUSZ ŚLĄCZKA (Stal): Spodziewałem się, że postawimy większy opór gospodarzom. Oglądaliśmy tor przed meczem i wszystko nam pasowało. Zawodnicy robili jednak błędy. Kiedy ktoś robi błędy, ktoś inny je wykorzystuje i tak dzisiaj było.


GRZEGORZ DZIKOWSKI (Renault Zdunek Wybrzeże): Obawialiśmy się tego meczu, bo przyjechał do nas zespół naszpikowany doświadczonymi zawodnikami. Nasz tok przygotowań był maksymalnie taki jaki potrzebowaliśmy. Piątkowy trening był już dograniem kosmetycznym motocykli. Cieszy nas ten wynik, ale zrobimy wszystko, aby nas nie uśpił przed wyjazdem do Piły za tydzień.

Relacja LIVE

Dzisiejszym meczem debiut w gdańskich barwach zaliczą: Sundstroem, Thomsen, Fajfer i Wawrzyniak. W składzie na inaugurację zabrakło miejsca dla ubiegłorocznego lidera Magnusa Zetterstroema. Szwed, który podpisał kontrakt jako ostatni z seniorów zapowiada jednak, iż nie zamierza odpuszczać młodszym kolegom i będzie walczył o miejsce w drużynie.
Relacja live Tak oto prezentują się nowe stroje gdańskich żużlowców. Na zdjęciu Anders Thomsen (WYBRZEŻE).
W sobotę zawodnicy spotkali się z kibicami w parku maszyn. Film z tego wydarzenia obejrzeć można tutaj.
kibice
Do sobotniego wieczora sprzedano ponad 2000 biletów. Na 15 minut przed prezentacją pod kasami jeszcze tłumy. Pogoda dopisuje, więc szykuje się wysoka frekwencja na otwarcie sezonu. Przypomnijmy, że pojemność stadionu im. Zbigniewa Podleckiego wynosi ok 9000 miejsc.
Zawodnicy są już po próbie toru. Gdańszczan reprezentowali Thomsen i Gafurow, gości Kuciapa i Baran.
Relacja live Tak prezentują się trybuny o godz. 14. Kibice cały czas wchodzą na stadion. Pierwszy wyścig przewidziano na godz. 14:15.
Karczmarz to zawodnik Stali Gorzów Wlkp. startującej w ekstralidze. W Stali Rzeszów występuje na zasadach gościa.
Zawodnicy wyjechali właśnie do prezentacji w asyście motocyklistów.
Rozpoczęła się prezentacja. Mecz się opóźni. Na stadionie ok. 7000 kibiców, ale kolejni dochodzą.
kibice
Kibice przygotowali dziś sporo konfetti na powitanie żużlowców.
start wyścigu
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Maciej Kuciapa,
  Oskar Fajfer,
  Nicklas Porsing.
Zawody rozegrane zostaną wg II zestawu startowego. Gdańszczanie rozpoczną zatem z pól I i III, goście z pól II i IV,
Jabłoński Fajfer to gnieźnieńska para - obaj są wychowankami Startu, podobnie jak Wawrzyniak.
bieg 4:2
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krzysztof Jabłoński (3 pkt), Maciej Kuciapa (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Nicklas Porsing (d/0 pkt).

Dobry start Jabłońskiego, który na pierwszym okrążeniu walczył z Kuciapą. Defekt na czwartej lokacie złapał Porsing. Fajfer do końca naciskał Kuciapę, ale nieskutecznie. Wybrzeże rozpoczyna sezon od wygranej.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Dawid Wawrzyniak,
  Grzegorz Bassara,
  Dominik Kossakowski,
  Rafał Karczmarz.
bieg 5:1
II
[9:3] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Dawid Wawrzyniak (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Grzegorz Bassara (1 pkt), Rafał Karczmarz (0 pkt).

Motocykl Karczmarza zdefektował już na starcie, a gospodarze pewnie pognali po podwójne zwycięstwo. Ależ mocne rozpoczęcie w wykonaniu gdańszczan!
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Scott Nicholls,
  Anders Thomsen,
  Karol Baran.
3'
Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Baran otrzymał ostrzeżenie. Szczęście dla gospodarzy, bo ze startu wyszli ostatni.
bieg 5:1
III
[14:4] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Linus Sundstroem (2 pkt), Karol Baran (1 pkt), Scott Nicholls (d/0 pkt).

Świetny start gdańszczan. Widać było brak zgrania w parze u Thomsena i Sundstroema, ale nie przeszkodziło im to w pewnym zwycięstwie. Nicholls nie dojechał do mety.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Grzegorz Bassara,
  Dominik Kossakowski,
  Dawid Lampart.
ważne zdarzenie
IV
Jak podał spiker, dla Gafurowa to 501. wyścig w gdańskich barwach
bieg 5:1
IV
[19:5] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Grzegorz Bassara (1 pkt), Dawid Lampart (0 pkt).

Fenomenalny i pełen emocji wyścig! Sensacyjnie 3,5 okrążenia prowadził Bassara przed Kossakowskim. Gafurow jechał nawet czwarty, ale najpierw wyprzedził Lamparta i odparł jego ataki broniąc również kolegi z pary. W końcu Rosjanin po wewnętrznej części toru wysforował się na pierwszą pozycję, a tuż przed metą Bassarę minął odważnym atakiem przy "kredzie" Kossakowski! Szaleństwo na trybunach.
4'
Przerwa na równanie toru. Po pierwszej serii startów przewaga gdańszczan jest miażdżąca. Tak udanego początku nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Maciej Kuciapa,
  Anders Thomsen,
  Nicklas Porsing.
bieg 5:1
V
[24:6] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Linus Sundstroem (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Maciej Kuciapa (1 pkt), Nicklas Porsing (0 pkt).

Nokaut! Świetny start Sundstroema, Porsing znów zaliczył defekt na ostatniej pozycji. Thomsen przez cztery okrążenia gonił Kuciapę. Duńczyk dopadł go na ostatnim łuku atakiem przy krawężniku. Ponownie szał na trybunach.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Scott Nicholls,
  Dawid Wawrzyniak,
  Karol Baran.
6'
Baran zerwał taśmę i zostanie wykluczony z wyścigu. Przypomnijmy, że w pierwszym jego biegu sędzia zwrócił mu uwagę, że zbyt szybko próbuje wyrwać się ze startu.
kibice
VI
"GKS Wybrzeże!" - dopingują kibice. Trwa wymiana taśmy.
6'
Zgodnie z regulaminem, zawodnika który zerwie taśmę może zastąpić junior. W miejsce Barana pojedzie Bassara.
bieg 5:1
VI
[29:7] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Dawid Wawrzyniak (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Scott Nicholls (1 pkt), Grzegorz Bassara (0 pkt).

Kapitalny start gdańszczan! Wawrzyniak wystrzelił jak z katapulty. Nicholls na wyjściu z łuku minął Gafurowa, ale ten błyskawicznie odbił pozycję i do mety ubezpieczał kolegę z pary. Wydaje się, że wcale nie musiał, bo Dawid poradził sobie znakomicie.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Rafał Karczmarz,
  Oskar Fajfer,
  Dawid Lampart.
bieg 5:1
VII
[34:8] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Krzysztof Jabłoński (2 pkt), Dawid Lampart (1 pkt), Rafał Karczmarz (0 pkt).

Pewne prowadzenie gdańszczan od startu do mety. Ten mecz to kompletna kompromitacja rzeszowian.
Przerwa na równanie toru. Wybrzeże w tym meczu straciło tylko punkt, gdy Fajfer dał pokonać się Kuciapie w pierwszym wyścigu. W kolejnym się jednak poprawił. Z pewnością dużym zaskoczeniem in plus jest postawa najmłodszego w zespole Wawrzyniaka.
kibice
Na płycie stadionu jeden z kibiców oświadczył się swojej wybrance. Jak zdradził to właśnie na stadionie spotkali się po raz pierwszy. Oświadczyny zostały przyjęte, co kibice skwitowali brawami.
Z parku maszyn kolegów wspiera Zetterstroem. Trzeba jednak przyznać, że Szwed nie może mieć tęgiej miny jeśli chodzi o perspektywę odzyskania miejsca w składzie.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Maciej Kuciapa,
  Dominik Kossakowski,
  Karol Baran.
Baran jako rezerwa taktyczna za Porsinga
bieg 3:3
VIII
[37:11] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Maciej Kuciapa (2 pkt), Karol Baran (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Goście przerwali serię sześciu podwójnych zwycięstw gdańszczan. Słabiej wystartował Kossakowski, który przy próbie ataku na Barana omal nie nadział się na jego koło. Próbował jeszcze atakować rywala na kolejnych okrążeniach, ale bez powodzenia. Wyścig pewnie wygrał Gafurow.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Scott Nicholls,
  Oskar Fajfer,
  Karol Baran.
2 minuty przerwy dla Barana, który startuje wyścig po wyścigu
bieg 5:1
IX
[42:12] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Krzysztof Jabłoński (2 pkt), Scott Nicholls (1 pkt), Karol Baran (0 pkt).

Wszystko wróciło do normy. Fajfer i Jabłoński zdeklasowali rywali już od startu. Baran zanotował defekt na ostatnim miejscu, ale dojechałd o mety.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Grzegorz Bassara,
  Anders Thomsen,
  Dawid Lampart.
10'
Lampart zahaczył taśmę i został wykluczony. Za niego wystartuje Karczmarz.
10'
Thomsen dostał ostrzeżenie za utrudnianie startu. To jego ruch sprowokował Lamparta do przedwczesnej reakcji i puszczenia sprzęgła.
kibice
X
Na trybunach głośny doping. Wprawdzie wynik meczu nie wskazuje na emocje, ale kibice bawią się w najlepsze. Tym bardziej, że zobaczyli dziś kilka efektownych szarż jak choćby te w wykonaniu Thomsena, Kossakowskiego czy Gafurowa.
bieg 3:3
X
[45:15] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rafał Karczmarz (3 pkt), Linus Sundstroem (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Grzegorz Bassara (0 pkt).

Pierwsze indywidualne zwycięstwo gości! Karczmarz atomowym startem zupełnie zaskoczył gdańszczan i uciekł do przodu. Bassara nie nawiązał walki. Przerwa na równanie toru.
10'
Relacja live Gdańskich żużlowców z trybun wspiera dziś Sebastian Mila. Piłkarz jeszcze wczoraj grał z Lechią w Warszawie przeciwko Legii. Mecz zakończył się remisem 1:1. Sebastian przed chwilą umieścił takie oto zdjęcie na Twitterze.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Maciej Kuciapa,
  Oskar Fajfer,
  Karol Baran.
bieg 5:1
XI
[50:16] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Karol Baran (1 pkt), Maciej Kuciapa (0 pkt).

Atomowy start Fajfera. Szybko dołączył do niego Gafurow i wspólnie pognali po kolejne zwycięstwo. Goście bez szans.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Rafał Karczmarz,
  Dawid Wawrzyniak,
  Maciej Kuciapa.
Kuciapa jako rezerwa taktyczna za Porsinga
bieg 3:3
XII
[53:19] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Linus Sundstroem (3 pkt), Rafał Karczmarz (2 pkt), Maciej Kuciapa (1 pkt), Dawid Wawrzyniak (0 pkt).

Wawrzyniak po słabym starcie nie był w stanie dogonić rywali. Pewna wygrana Sundstroema.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Scott Nicholls,
  Anders Thomsen,
  Dawid Lampart.
bieg 3:3
XIII
[56:22] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dawid Lampart (3 pkt), Krzysztof Jabłoński (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Scott Nicholls (0 pkt).

Goście wyszli ze startu na 4:2 i jechali po pierwsze drużynowe zwycięstwo. Nie pozwolił na nie jednak Thomsen, który cały wyścig gonił Nichollsa i znakomicie przygotował sobie atak na ostatnim łuku po wewnętrznej części toru. Duńczyk wyrasta na największego "Walczaka" w drużynie co ewidentnie podoba się kibicom.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Rafał Karczmarz,
  Dawid Wawrzyniak,
  Karol Baran.
Karczmarz jako rezerwa zwykła za Porsinga
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Jabłońskiego
Wawrzyniak jako rezerwa zwykła za Fajfera
bieg 3:3
XIV
[59:25] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Karol Baran (3 pkt), Dawid Wawrzyniak (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Rafał Karczmarz (0 pkt).

Ze startu 4:2 dla gości, ale Kossakowski atakiem po wewnętrznej części toru minął Karczmarza.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Dawid Lampart,
  Linus Sundstroem,
  Maciej Kuciapa.
bieg 3:3
XV
[62:28] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dawid Lampart (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Linus Sundstroem (1 pkt), Maciej Kuciapa (d/0 pkt).

Dobry start Lamparta. Cztery okrążenia "siedział mu na kole" Gafurow, ale nie zdołał go wyprzedzić. Ostatni Kuciapa zawrócił przed metą do parku maszyn.
15'
Koniec meczu. Wybrzeże rozgromiło bezradnych gości 62:28. Rozmiary zwycięstwa to duża sensacja. Goście nie wygrali drużynowo ani jednego wyścigu.

Typowanie wyników

WYBRZEŻE Gdańsk
Stal Rzeszów

Jak typowano

94% 365 typowań WYBRZEŻE Gdańsk
0% 2 typowania REMIS
6% 22 typowania Stal Rzeszów

Twoje dane


Tabela po 2 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 1 1 0 0 62:28 2
2 Polonia Piła 2 1 0 1 104:76 2
3 Lokomotiv Daugavpils 1 1 0 0 57:33 2
4 Polonia Bydgoszcz 2 1 0 1 93:87 2
5 Kolejarz Opole 1 1 0 0 46:44 2
6 Speedway Wanda Instal Kraków 2 1 0 1 89:91 2
7 Orzeł Łódź 2 1 0 1 86:93 2
8 Stal Rzeszów 2 1 0 1 78:101 2
9 Holistic-Polska Rawicz 0 0 0 0 0:0 0
10 Eko-dir Włókniarz Częstochowa 1 0 0 1 29:61 0
11 KSM Krosno 2 0 0 2 74:105 0
Tabela wprowadzona: 2016-04-03

Wyniki 2 kolejki

 • Polonia Bydgoszcz - Speedway Wanda Instal Kraków 49:41
 • Orzeł Łódź - Polonia Piła 47:43
 • Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów 62:28
 • KSM Krosno - Lokomotiv Daugavpils 33:57
 • Holistic-Polska Rawicz - Eko-Dir Włókniarz Częstochowa przełożony
 • pauza: Kolejarz Opole

Opinie (82) 9 zablokowanych

 • Wybrzeże Gdańsk! (1)

  • 66 4

  • wszystko ladnie pieknie tylko po co te flagi betardu wroclaw

   • 2 3

 • BRAWO GDANSK !!!! (1)

  Droga do Ekstraligi stoni otworem dla Gdanska !!! Gdansk ma potencjal I moc !!! Nie mozna tego zmarnowac !!!

  • 68 4

  • stoni brakston

   • 8 11

 • Gdzie są teraz krytycy Sundstroema??? (9)

  Swoją drogą gdyby był Ozil to przynajmniej byłyby emocje

  • 11 30

  • Jeszcze z 10 biegów i zaczęlibyśmy przegrywać... (1)

   Żeby naszych objeżdzał jakiś Lampard...

   • 8 28

   • tak, tak

    a za 100 biegow bysmy cofneli sie w czasie

    • 23 4

  • (3)

   w ... mam takie emocje

   • 4 13

   • (2)

    To po co tu wchodzisz

    • 12 3

    • Ostatni raz

     • 4 8

    • chyba nie zrozumiales wpisu
     zaloze sie, ze jestes KODowcem

     • 4 20

  • Do znawcy ! (1)

   Twoj Olzi zrobil dzisiaj super wynik 0,1,0-1 Dobry jest !

   • 10 2

   • Poczekaj...jeszcze się rozkręci...

    Pewnie mu ktoś złośliwie przy motorze grzebał...w końcu obcy kraj obcy ludzie...

    • 1 1

  • To to ten Ozil?

   • 0 6

 • GDYNIA pozdrawia żużlowe WYBRZEŻE (3)

  brawo, taka jazda i awans pewny!

  • 124 4

  • (2)

   Wybrzeże 3ma kciuki abyscie do e-klasy awansowali

   • 41 6

   • tys kotek to sie chyba zes rozpedzil zlekka (1)

    • 5 9

    • ma rację

     będą mieli kibice kopanej z Gdyni i Gdańska przynajmniej zajęcia w praktyce, a nie w necie

     • 7 0

 • Brawo, ale za tydzień dopiero czeka prawdziwa weryfikacja

  jak zrobimy w Pile 40pkt będzie nieźle

  • 62 8

 • GKS GKS petarda kibicujmy chłopakom rosnijmy w siłę z głową

  • 43 4

 • Dziękuję Chłopaki

  • 42 2

 • Dziękuję Chłopaki!!!!

  Nie mogłem oglądać tego meczu, ale wieści po każdym biegu rozsadzały serce...młodzież mamy super, a "stare dziadki mega wymiatają" jak to się utrzyma... To Częstochowo,Piłyo,Rzeszowie baćie czujni, Gdańsk nadchodzi. Pozdro dla kibiców GKS 'u..!!!!!!

  • 45 2

 • BRAWO!!!!

  • 29 2

 • g k z wybrzeze gdansk 2016 (1)

  oj chyba autokary pojada do pily sztuk 10 lub 15

  • 30 4

  • 70

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
8 kwietnia 2023
mecz ligowy
75% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
25% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Ostatnie wyniki

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
mecz ligowy
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
mecz ligowy
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane