• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Arged Malesa Ostrów - Energa Wybrzeże Gdańsk. Tom Brennan na mecz helikopterem

Mikołaj Pachniewski
20 kwietnia 2024, godz. 14:00 
Opinie (90)
aktualizacja: godz. 17:10 (20 kwietnia 2024)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Takiego składu jeszcze nie było, jest nowy trener
Energa Wybrzeże Gdańsk do Ostrowa Wielkopolskiego pojedzie z Nielsem-Kristianem Iversenem (z lewej), a Toma Brennana (z prawej) na mecz przetransportuje helikopterem z Pardubic. Energa Wybrzeże Gdańsk do Ostrowa Wielkopolskiego pojedzie z Nielsem-Kristianem Iversenem (z lewej), a Toma Brennana (z prawej) na mecz przetransportuje helikopterem z Pardubic.

Energa Wybrzeże Gdańsk do Ostrowa Wielkopolskiego pojedzie w pełnym zestawieniu. Tom Brennan, który w niedzielę o godz. 10 ścigać się będzie w Pardubicach, do Ostrowa Wielkopolskiego przetransportowany zostanie helikopterem. Do jazdy gotowy jest Niels-Kristian Iversen, który we wtorek mocno poobijał się w Danii. Początek wyjazdowego meczu gdańszczan z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski w niedzielę, 21 kwietnia o godz. 14.Aktualizacja, godz. 17:10

Relacja LIVE


Typowanie wyników

21 kwietnia 2024, godz. 14:00
3 pkt.
Arged Malesa Ostrów Wlkp.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

82% 216 typowań Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% 4 typowania REMIS
16% 42 typowania ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane

Tom Brennan przyleci na mecz helikopteremJak poinformował za pośrednictwem portalu X (dawniej Twitter), Rafał Sumowski, rzecznik prasowy Energi Wybrzeża Gdańsk, Tom Brennan, który w niedzielę, 21 kwietnia o godz. 10 wystartuje w półfinale DME U23 w Pardubicach, do Ostrowa Wielkopolskiego dotrze helikopterem. To sprawi, że gdańszczanie z Arged Malesą będą mogli pojechać w pełnym składzie.Co ciekawe, w Czechach Brennan ma wystartować na swoim rezerwowym sprzęcie, z kolei ten pierwszego wyboru zostanie wcześniej przetransportowany do Ostrowa Wielkopolskiego.
Wielki kłopot Energi Wybrzeża. Brennan dwa mecze jednego dnia?Energa Wybrzeże Gdańsk w niedzielę, 21 kwietnia o godz. 14 na wyjeździe zmierzy się z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Gdańszczanie przystąpią do spotkania mocno osłabieni. Wystąpić nie będzie mógł Tom Brennan, który w sobotę, 20 kwietnia miał startować w barwach Wielkiej Brytanii w Półfinale Drużynowych Mistrzostw Europy U23 w Pardubicach. Z racji na opady deszczu, zawody przełożono na niedzielę, 21 kwietnia na godz. 10. O ile drugie podejście do tych zawodów nie zostanie odwołane z dużym wyprzedzeniem, Brytyjczyk nie zdąży dojechać do Ostrowa Wielkopolskiego.

Brennan nie ma możliwości zrezygnowania z jazdy w tej imprezie i z tego względu ma zabraknąć go w Ostrowie Wielkopolskim. To koszmarna wiadomość dla Energi Wybrzeża, gdyż Eryk Jóźwiak nie będzie mógł zastosować za Brytyjczyka Zastępstwa Zawodnika, gdyż zgodnie z art. 762 Regulaminu DM I Ligi, przepis ten nie obejmuje zagranicznego zawodnika U24.Ponadto gdański klub nie mógł zgłosić do Ekstraligi Żużlowej faktu, że w przypadku kolizji terminów ze wspomnianymi zawodami w Czechach nie wyraża zgody na rozegranie meczu Metalkas 2. Ekstraligi w Ostrowie. W tym wypadku, gdańszczanie mogą liczyć tylko na to, że spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim zostanie przełożone z uwagi na warunki atmosferyczne lub stan toru.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Wnioski po inauguracji żużlowców. Tom Brennan już w Anglii Energa Wybrzeże Gdańsk. Wnioski po inauguracji żużlowców. Tom Brennan już w Anglii

Sytuację komplikuje fakt, że Wybrzeże w kadrze nie ma drugiego zawodnika U24. Brennana w składzie prawdopodobnie zastąpi Bartosz Tyburski, którego zmieniać będą koledzy z formacji młodzieżowej lub seniorzy z rezerw taktycznych, pod warunkiem, że gdańszczanie przegrywać będą różnicą co najmniej 6 punktów.

Awizowane składy: Arged Malesa Ostrów - Energa Wybrzeże Gdańsk, 21 kwietnia (niedziela), godz. 14

Arged Malesa Ostrów:
9. Chris Holder
10. Wiktor Jasiński
11. Tobiasz Musielak
12. Frederik Jakobsen
13. Gleb Czugunow
14. Sebastian Szostak
15. Gracjan Szostak

Energa Wybrzeże Gdańsk:
1. Niels Kristian Iversen
2. Mateusz Tonder
3. Nicolai Klindt
4. Tom Brennan
5. Krzysztof Kasprzak
6. Eryk Kamiński
7. Miłosz Wysocki

Sędzia: Tomasz Fiałkowski
Komisarz toru: Łukasz Izak
Komisarz techniczny: Krzysztof Orzeł


Wybrzeże w Ostrowie z Iversenem. Gospodarze z CzugunowemKibice gdańskiego klubu od wtorku drżeli o stan zdrowia Nielsa-Kristiana Iversena, który zaliczył pechowy upadek w duńskich eliminacjach do kwalifikacji do Grand Prix i SEC.

Doświadczony Duńczyk doznał lekkiego wstrząsu mózgu, a także był ogólnie poobijany. Z tego względu opuścił czwartkowy mecz Premiership - jako iż tamte rozgrywki cieszą się mniejszym prestiżem. Iversen od początku był jednak szykowany, by wystartować w niedzielnym meczu w Ostrowie. I tak też się stanie, bo dostał "zielone światło" od lekarza, by móc ścigać się w barwach Energi Wybrzeża.

Dlaczego kolejki przed meczem żużlowców? Groźny upadek Nielsa-Kristiana Iversena Dlaczego kolejki przed meczem żużlowców? Groźny upadek Nielsa-Kristiana Iversena

- Niels przeszedł badania lekarskie, jest zdolny do jazdy i wystąpi w niedzielę w Ostrowie Wielkopolskim - przekazuje Rafał Sumowski rzecznik prasowy Energi Wybrzeża.
Oznacza to, że w Ostrowie Wielkopolskim obie ekipy pojadą ze swoimi liderami. W piątek bowiem Ostrovia poinformowała, że zdolny i gotowy do jazdy jest Gleb Czugunow. Lider zespołu z Wielkopolski doznał urazu barku w inauguracyjnym meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, ale szybka rehabilitacja okazała się skuteczna. To znacząco zwiększa siłę rażenia gospodarzy, którzy w razie absencji Rosjanina z polskim paszportem stosowaliby Zastępstwo Zawodnika.Plandeka na torze w Ostrowie. Mecz zostanie przełożony?Prognozy pogody dla Ostrowa Wielkopolskiego zmieniają się dynamicznie w ciągu ostatnich dni. Synoptycy zapowiadali mocne opady na sobotę, 20 kwietnia oraz nieco mniejsze na niedzielę, 21 kwietnia. Z tego względu gospodarze na torze rozłożyli plandekę, która ma uchronić nawierzchnię ostrowskiego stadionu od mocnego przemoczenia.

Nicolai Klindt nagrodzony: Niezwykłe wyróżnienie. Motywacja na cały sezon Nicolai Klindt nagrodzony: Niezwykłe wyróżnienie. Motywacja na cały sezon

Obecnie w prognozach dla Ostrowa nie widać mocnych opadów i są duże szanse na to, że spotkanie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie. Wspomniana plandeka może być jednak dużym atutem dla żużlowców Wybrzeża, gdyż warunki torowe mogą zaskoczyć gospodarzy, jak to często dzieje się po przykryciu toru plandeką.

Prognozy pogody dla Ostrowa Wielkopolskiego. Prognozy pogody dla Ostrowa Wielkopolskiego.


Gdyby jednak niedzielny mecz został odwołany, nowy termin wyznaczy Ekstraliga Żużlowa do spółki z Canal Plus. W oficjalnym terminarzu jako data rezerwowa wskazana została niedziela, 12 maja, ale jak przekazuje organ zarządzający rozgrywkami. Terminy rezerwowe nie są obligatoryjne, a nowe daty spotkań mają być wyznaczane możliwie jak najszybciej, z uwzględnieniem dostępności zawodników i ramówki telewizyjnej.

Juniorzy zmażą plamę? Będą mieli konkurencję?Nie da się ukryć, że po inauguracyjnym meczu z Cellfast Wilkami Krosno najwięcej zarzutów kibiców padło pod adresem formacji juniorskiej. Fani Wybrzeża zwracali uwagę, że klub powinien pozyskać klasowego juniora, bo bez tego nie uda się walczyć o nic więcej niż utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze.

Pewne jest, że Energa Wybrzeże musi pozyskać co najmniej jednego juniora tak, by mieć skompletowany skład na rozgrywki DMPJ. Pierwszą rundę tych rozgrywek zaplanowano już na 4 maja. Oznacza to, że działacze gdańskiego klubu muszą powoli zatroszczyć się o to, by nie narazić się na kary związane z niepełnym składem na te rozgrywki.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Tadeusz Zdunek: Budżet? Jesteśmy ligowym średniakiem Energa Wybrzeże Gdańsk. Tadeusz Zdunek: Budżet? Jesteśmy ligowym średniakiem

Zgodnie z przedsezonową filozofią, wspomniany młodzieżowiec ma być tylko uzupełnieniem składu na DMPJ, a w Metalkas 2. Ekstralidze ścigać się ma tercet: Miłosz Wysocki, Eryk KamińskiBartosz Tyburski.

W klubie zdają sobie jednak sprawę, że w przypadku tak słabych występów młodzieżowców, jak na inaugurację, trudno będzie o zwycięstwa. Z tego powodu władze Wybrzeża rozpatrują możliwość pozyskania bardziej doświadczonego juniora, jeśli najbliższe mecze nie przyniosą zwyżki formy obecnych młodzieżowców. Do pozyskania jest choćby Hubert Jabłoński z Fogo Unii Leszno, ale taki transfer wiązać się będzie ze sporym wydatkiem. Dlatego Wybrzeże chce się jeszcze wstrzymać i dać szansę Wysockiemu i Kamińskiemu.Wygrać pierwszy raz od 11 lat. Jubileusz JóźwiakaChoć gdańszczanie na Wielkopolskę pojadą osłabieni, zamierzają walczyć o zwycięstwo. W Ostrowie Wielkopolskim nie wygrali jednak od 2013 roku. Wtedy to zespół prowadzony przez Stanisława Chomskiego zwyciężył 51:39, a świetnie pojechał wówczas 18-letni Krystian Pieszczek, zdobywając 12 punktów i bonus.

Żużlowcy Wybrzeża liderami I ligi - przypomnij sobie mecz z 2013 roku Żużlowcy Wybrzeża liderami I ligi - przypomnij sobie mecz z 2013 roku

Od tego czasu Wybrzeże w Ostrowie nie wygrało, ale bilans wyjazdowych pojedynków z Ostrovią ma korzystny, bo na 18 spotkań po 9 wygrały obie ekipy. Co ciekawe, nigdy nie padł remis. Oznacza to, że zespół, który w niedzielę wygra, wyjdzie na prowadzenie w tej statystyce.Na koniec dodajmy, że starcie z Ostrovią będzie jubileuszowym meczem dla Eryka Jóźwiaka. Menedżer poprowadzi Wybrzeże po raz 50. Do tej pory bilans gdańskiego klubu pod jego wodzą to 18 zwycięstw, 3 remisy i 28 porażek.

Tabela po 2 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 2 2 0 0 +10 4
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 2 1 0 1 +7 2
3 Texom Stal Rzeszów 1 1 0 0 +18 2
4 Innpro ROW Rybnik 1 1 0 0 +6 2
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 2 1 0 1 +12 2
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 1 0 0 1 -6 0
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 -18 0
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 2 0 0 2 -29 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-04-21

Wyniki 2 kolejki

  • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 57:32
  • Cellfast Wilki Krosno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 48:42
  • Przełożone z uwagi na warunki atmosferyczne
  • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
  • Innpro ROW Rybnik - Texom Stal Rzeszów

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

1 czerwca 2024, godz. 16:30
94% Innpro ROW Rybnik
1% REMIS
5% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane