JUNILLON Franck - - - -
OMEYER Thierry - - - -
ABATI Joel 1 2 50 1/2
CAZAL Patrick 1 3 33 -
Bramkarz: OMEYER Thierry 10 35 29 0/0 ilość rzutów obronionych, ilość rzutów, procent rzutów obronionych, karne obronione/rzucane
Polska: Na kolejnych pozycjach: nazwisko, imię, ilość goli, ilość rzutów, procent skuteczności, rzuty karne trafione/wykonane
BERNACKI Rafal - - - -
Bramkarz: SZMAL Slawomir 12 41 29 2/7 ilość rzutów obronionych, ilość rzutów, procent rzutów obronionych, karne obronione/rzucane

Jeden z najlepszych - Karol Bielecki foto: oficjalna strona ME Jeden z najlepszych - Karol Bielecki foto: oficjalna strona ME

W meczu z mistrzem świata z 2001 r., trzecią drużyną globu sprzed roku biało-czerwoni byli z góry skazani na porażkę. Jednak "orły" we wszytskich wywiadach powtarzali, że to Francja powinna się Polski obawiać. Mieli trochę racji... Pierwsza połowa to wyśmienita gra podopiecznych Bogdana Zajączkowskiego. Świetnie grała trójka rozgrywających - Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk i Marcin Lijewski. W bramce niepodzielnie rządził Sławomir Szmal. W efekcie po 22 minutach gry Polska prowadziła 14:9. Wydawało się, że przy tak grających polakach ekipa trójkolorowych będzie musiała przełknąć gorycz porażki. Niestety... W drugiej połowie, kiedy Francuzi zaczeli grać lepiej w obronie, indywidualne krycie dostali najczęściej rzucające Polacy z drużyny biało-czerwonych uszło powietrze. Na prawym skrzydle nie dawał sobie rady Mariusz Jurasik. Francja konsekwentnie odrabiała straty. Pierwszy raz dogonili Polaków w 45 minucie po bramce bardzo dobrze dysponowanego Anquetil'a. Dwie szybko rzucone bramki Lijewskiego pozwoliły jeszcze zachować szansę na zwycięstwo. Jednak kolejna pogoń trójkolorowych była skuteczna. Kolejny raz remis na tablicy świetlnej ukazał przy stanie 24:24 na niespełna 9 minut do końca meczu. Od tej pory gole zdobywali tylko Francuzi. Dwie niepotrzebne kary w szeregach naszych zawodników znacznie ułatwiły zdobywanie bramek rywalom. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 29:25.
W drużynie Polski na wyróżnienie zasłużyli Sławomir Szmal, który wielokrotnie bronił trudne piłki oraz Karol Bielecki, najlepszy snajper. Szkoda, że pierwsza siódemka nie miała wsparcia graczy rezerwowych - Jurasik, Jurkiewicz, czy Wasiak wnosili do gry bardzo niewiele.

Kolejny mecz polska reprezentacja zagra już jutro, a rywalem będą Niemcy.

Czy Sławomir Szmal zatrzyma Niemców foto: oficjalna strona ME Czy Sławomir Szmal zatrzyma Niemców foto: oficjalna strona ME

Opinie (6)

• ponoć prawdziwego faceta poznaje się po tym...

ale cóż, to dopiero początek, good luck Polsko!

• 0 0

• wow

normalnie zaszaleli, tyle fotek;-))

• 0 0

• jak mozna...

patalachy dac sobie rzucic 8 bramek z rzedu i oddac mecz prowadzac tyle czasu?kolejny dowod na beznadziejnosc polskiego sportu druzynowego...

• 0 0

• Przegrana

Polska-Niemcy 32-41 prawie bez szans na wyjscie z grupy:(((pozdrowienia dla madara :)