A teraz na... Chinki!

Krzysztof Klinkosz
19 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Po rozbiciu ekipy z Jeleniej Góry i horrorze we Wrocławiu szczypiornistki Vistalu Łączpolu odprawiły z kwitkiem Ruch Chorzów. Między 5. a 24. minutą gdynianki nie dały sobie rzucić żadnego gola, a ostatecznie wygrały 28:23 (14:7). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, jaką przeprowadziliśmy z tego meczu. Tym samym w glorii lidera PGNiG Superligi podopieczne Jerzego Cieplińskiego przystąpią w środę do sparingu z reprezentacją Chin. Na mecz, który rozpocznie się o 17.00 wstęp jest bezpłatny.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Szwed 6, Głowińska 5, Jędrzejczyk 4, Sulżycka 4, Koniuszaniec 3, Kulwińska 3, Kobzar 2, Lipska 1, Sabała, Duran, Białek.

RUCH: Wasiuk, Karwat, Wąż - Pawlik 5, Szyszkiewicz 5, Rzeszutek 3, Radoszewska 3, Rodak 3, Lesik 2, Krusberska 1, Sęktas 1.

60' Natalia Szyszkiewicz już po ostatniej syrenie zdobywa z rzutu karnego bramkę dla Ruchu ale i tak Vistal Łączpol wygrał trzecie spotkanie w ekstraklasie 28:23.

58' Kulwińska rozwiewa wszelkie wątpliwości, zdobywa 27 bramkę dla gospodyń (27:21).

56' Ostatni zryw Ruchu, który zniwelował straty do 5 trafień (25:20).

54' Gdynianki zatraciły skuteczność i nie mogą pokonać bramkarek Ruchu. (25:19)

50'"Siódemka" Ruchu odrobiła minimalnie straty (24:18) ale w odpowiedzi drugi raz potężnym uderzeniem popisuje się Szwed (25:18).

46' Trener Jerzy Ciepliński zaczyna wprowadzać na plac gry szczypiornistki, które zazwyczaj nie grają wielu minut. (24:15)

43' Gdynianki kontrolują przebieg spotkania utrzymując swoją przewagę na poziomie 8, 9 bramek (22:13).

40' Patrycja Mikszto broni kolejny rzut karny i gdynianki prowadzą (20:11).

36' Karolina Szwed potężnym rzutem z dystansu pokonuje bramkarkę Ruchu i gdynianki prowadzą 18:10.

33' Sabina Kobzar zdobywa z rzutu karnego pierwszą bramkę dla gdynianek po przerwie (15:9).

31' Pierwszą bramkę po przerwie zdobywa Ruch (14:8).

30' Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodyń 14:7.

29' Okres nieskutecznej gry jednej i drugiej ekipy przerwała rzutem z drugiej linii Szwed (13:6).

26' Gdynianki zaczęły grać nieuważnie i podczas gry w osłabieniu zaczęły tracić bramki. Trener Ciepliński postanowił wziąć czas (12:6).

24' Dopiero w 24 minucie chorzowianki zdobywają 4 bramkę za sprawą Anny Pawlik, pokonała ona Sadowską z karnego. Ruch nie zdobył gola przez 19 minut (10:4).

21' Nadal gdynianki grają bardzo dobrze w obronie a w bramce bez zarzutu spisuje się Sadowska, która dalekimi podaniami uruchamia kontrataki.

19' Głowińska zdobywa z karnego kolejną bramkę i gdynianki prowadzą już 9:3.

16' Gdynianki wyraźnie zagęściły obronę, rywalki nawet nie mają okazji do oddania rzutu. Gospodynie tymczasem kontrują i prowadzą 8:3.

13' Chorzowianki tracą piłki co wykorzystują gospodynie i po golu Kulwińskiej gdynianki prowadzą 7:3.

10' Monika Głowińska zdobywa trzecią swoją bramkę w meczu i gdynianki wychodzą na prowadzenie 6:3.

6' Trwa walka bramka za bramkę, najpierw Pawlik z drugiej linii doprowadziła do remisu, później Sulżycka skontrowała i 4:3 dla Vistalu Łączpolu.

3' Po dwóch szybkich akcjach najpierw Lipska doprowadziła do remisu a później Sulżycka wyprowadziła gdynianki na pierwsze prowadzenie w meczu.

3' Twarda obrona Ruchu często na pograniczu faulu.

1' Kamila Rzeszutek bramką dla Ruchu otwiera wynik meczu, gdynianki dość szybko wyrównały ale Sęktas ponownie wyprowadza chorzowianki na minimalne prowadzenie (2:1).

Tabela wprowadzona: 2010-09-19
Pozostałe mecze 3 kolejki PGNiG Superligi: Zgoda Ruda Śląska - Politechnika Koszalińska 22:31 (11:16), Piotrcovia - AZS AWF Sport Concept Wrocław 26:18 (16:9), KSS Kielce - Latocha Sambor Tczew 41:24 (21:12), Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 39:23 (17:13), mecz Zagłębia Lubin z SPR Lublin został przełożony.

• Oceny. (1)

Ludzie ogarnijcie sie jak można dać ocenę pozytywna zawodniczce która nawet nie była wpisana do protokołu??? (Vartic)

• 10 2

• wpisana była bo siedziała na ławce

• 2 0

• widać dziewczyny mamy sprawne ruchowo

• 7 2

• subiektywnie by sun (6)

Wszystko nie tak, jak powinno być! Mecz w tym samym czasie co Arka = brak miejsca na parkingach. Rozpoczęcie meczu - minuta ciszy - nie wiadomo dla kogo, do tego spiker nie poprosił żeby wstać, a niektórzy nie wiedzieli, że cześć oddaje się na stojąco.
    Sam mecz. Bardzo słaby, o czym świadczy przegrana druga połowa! Szkoda, że Łączpol dopasował się do rywala, a nie grał swojej piłki. Coś się stało Vartić, że nie weszła?
    Bramka: Sadowska i Mikszto - duet coraz lepiej się uzupełnia. Poziom podobny, obie odbiły kilka piłek. Duże brawa dla Ryby za wybicie piły z linii jak spadła jej za plecy po jednej z obron.
    Skrzydła: Jedyna pozytywna postać to Sulżycka. To co ona wyprawia w tym sezonie sprawia, że zaczynam klaskać :-) Naprawdę niezły mecz. Niezrozumiała dla mnie decyzja o zdjęciu jej w drugiej połówce. Jędza bez rewelacji, ale i bez koszmarów. Druga strona Sabała wyszła i dwójka! Potem zupełnie nie widoczna. Koniu - koszmar, zaplątana przy zabieganiu na drugie koło, stawała w kontrach myląc nie jeden raz Sadowską i skuteczność pozostawiająca wiele do życzenia.
    Rozegranie: Głowińska jak gra tylko w ataku jakoś do mnie nie przemawia. Lipska dużo lepiej na środku niż Monza. Rozumiem, że może nie wytrzymać całego meczu, ale połówkę powinna grać w całości. Duran - kompletnie bez formy. Spóźniona w defensywie w ataku bez przekonania. Szwed rażąca nieskuteczność i zero dograń do koła. Kobzar rzuciła dwa? karne i tyle.
    Koło Kulwińska skutecznie wyłączona i chyba to przeniosło się na bardzo przeciętną grę w obronie. Brakowało zmiany.
    To mniej więcej tyle. Aha, szkoda, że lansujący się pan spiker nie zauważył na trybunach Karoliny Kudłacz. Takich gości warto przywitać.

• 14 14

• cd (4)

Była jeszcze Białek - także nie wyczytana przez spikera przy prezentacji, a potem pomylona z Brzezińską! Spiker dziś beznadziejna forma. Białek biegała, szukała pozycji, ale ewidentnie widać brak gry. Kondycyjnie wygląda malinowo.

• (1)

Spiker powiedział, że minuta ciszy ze względu na śmierć męża jednej z zawodniczek Ruchu. Jednak nie powiedział której i co znacznie ważniejsze nie poprosił żeby wstać. Subiektywnie doping - zrywany przy parkiecie słabo słyszalny. I nie ma nic specjalnie na Vistal, wszystko kopiowane z innych aren - szkoda.

• 4 6

• a co Ci Sun przeszkadza w tym, że nie ma nic na Vistal ???

• 2 2

• Sun chyba bylna innym meczu.

• 4 5

• do sun

pan spiker i pan didżej nie trafili z formą. pan didzęj wtedy kiedy trzeba coś ostrzejszego puścic to smęci,no a panu spikerowi to przydałoby sie kilka lekcji z przepisów gry w handball. z drugiej strony ska d on ma znac taką postać, jak Karolina Kudłacz - czołowa zawodniczka bundesligi, skoro on z pewnością zaintersował sie handballem po awansie Gdyni / Rumii do ekstraklasy.
    co do formy zawodniczek, to powiem swoje Mikszto ani kroku do przodu w porównaniu z zeszłym sezonem, Ryba nr 1 w kraju i mam nadzieje, że błysnie w Europie. skrzydał Sulżycka zdecyowanie na plus, widoczny wzrost formy i zaagnażowania od połówki zeszłego seoznu. Koo nie wiem dlaczego nie zagrała Vartic?Patrycja jak zwykle waleczna ale dzis mniej skuteczna.co do rezegrania, to przykra sprawa. obserwuję ten ten duet połówek od dawna i widzę, że Duran i Szwed nie za bardzo lubią i cha grac ze sobą. dziś widac było to wiele razy, kiedy Duran gubiła tempo akcji, wchodziła za wczesnie lub mając czyste pole nie dostawał piłki lub dostawała za późno z lewej strony, bo Szwed zamiast w tym momencie szybko oddać przez środek, wyczyniała jakies dziwne przyruchy itd. itp. takie moje spostrzeżenia od kilku spotkań i mam nadzieję, że sa błędne ale niestety nie jest to tylko moje zdanie.

• 7 6

• Dla mnie pierwsza połowa bardzo dobrze, na pochwałę zasluguje Sulżycka , Sadowska, Głowińska, bardzo dobra dynamika meczu, druga połowa trochę slabsza bez skladu i ładu. Gratulacje i czekam na następny meczyk

• 11 1

• Forum klubu kibica

zapraszamy do dyskusji

• 1 4

• (2)

A ja do lolka. Bardzo żałuje że mecz Arki zbiegł się z meczem Łączpolu. Sporo ludzi poszłoby z chęcią na ręczną . Czy na poprzednich meczach Łączpolu kibice Arki ci w czymś przeszkadzali ? - a było ich sporo.

• 5 3

• lol (1)

czy kazdy kibol arki tak ma, że w temacie nie o swojej druzynie musi pisać jaka to arka jest super? Niech się wynosza z tego tematu.

• 1 1

• No i widzisz misiu jaki ty ograniczony jestes. Jedno nie przeszkadza drugiemu. Kibicuje Arce i Łączpolowi :)

• 2 3

• Doktor na PLUS

No , na razie idzie nieźle doktorowi.Ale jest godziwy budżet,są oczekiwane transfery ,dobra logistyka.Tak trzymać!I chyba trzeba już myśleć jak podbić
    Europę.

• 13 3

• Mecz (1)

Ryba, Sulżycka, Pati Kulwińska oraz Mikszto na plus , reszta poniżej oczekiwań. Moim zdaniem trener nie miał potrzeby wystawiać Vartić. Mecz pokazywany w TV służy innym drużynom do rozpracowania taktyki przeciwnika, tak więc im mniej Łączpol dziś pokazał, tym lepiej. Zostawmy Vartić i Kobzar na SPR i Zagłębie. Może czymś je zaskoczymy ?!

• 3 9

• kulwińska

zero, słaby mecz dzisiaj, ale ważne że wygrany.