• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

AZS AWFiS Balta Gdańsk skompletował polski skład tenisistów stołowych

Jacek Główczyński
9 czerwca 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Tenisiści stołowi AZS AWFiS Balta Gdańsk już trenują w hali przy ul. Czyżewskiego, a jesienią zaproszą do niej na mecze Lotto Superligi. Tenisiści stołowi AZS AWFiS Balta Gdańsk już trenują w hali przy ul. Czyżewskiego, a jesienią zaproszą do niej na mecze Lotto Superligi.

AZS AWFiS Balta Gdańsk dokonała jednej zmiany w składzie. Szymon Malicki, ostatnio grający w Olimpii-Unii Grudziądz, zastąpił Bartosza Sucha. Akademicy chcieliby zatrzymać w składzie Chińczyka Khinhang Yu, reprezentującego Azerbejdżan, ale jeśli to się nie uda, będą szukać innego zagranicznego tenisistę stołowego. Nie wiadomo, kiedy wystartuje Lotto Superliga, gdyż to jest uzależnione od tego, czy zgodnie z planem, we wrześniu rozegrane zostaną w Warszawie mistrzostwa Europy seniorów.Sezon 2019/2020 przedwcześnie zakończony. TabelaAZS AWFiS Balta Gdańsk ostatni sezon ukończyła na 9. miejscu. Do nowych rozgrywek drużyna przystąpi pod tym samym szyldem. Polski garnitur zawodników niewiele się zmienił.

W zespole pozostał Patryk Chojnowski, choć jeszcze nie zdecydowano, czy będzie nadal grającym trenerem, czy też zatrudniony zostanie inny szkoleniowiec. Ponadto na stałe do pierwszej drużyny awansowany został Tomasz Tomaszuk.

Nową twarzą w akademickich szeregach jest Szymon Malicki. 31-latek ostatnio był związany z Olimpią-Unią Grudziądz. Zastąpił w składzie Bartosza Sucha.

- Do zamknięcia składu potrzebujemy jeszcze zawodnika zagranicznego. Chcielibyśmy zatrzymać Khinhang Yu. Dopiero, gdy to się nie uda, będziemy negocjować z innym graczem. Angażu dla dwóch zagranicznych tenisistów nie planujemy - mówi nam Bartosz Gajek, kierownik sekcji tenisa stołowego AZS AWFiS.

Patryk Chojnowski wicemistrzem Polski 2020 w singluWe wrześniu będzie przeprowadzony nabór do szkółki tenisa stołowego. We wrześniu będzie przeprowadzony nabór do szkółki tenisa stołowego.
Na angażowanie zawodników jest czas do połowy lipca. Na razie jest dużo niewiadomych, jeśli chodzi o format Lotto Superligi w nowym sezonie.

- Być może będzie aż 13 drużyn. Spadła tylko Warta Kostrzyń nad Odrą, a awansowała Palmiarnia Zielona Góra. Być może w elicie znajdzie się także Zamość, który co prawda zajął drugie miejsce w swojej grupie, ale wygrał ją Jarosław, który ma już drużynę w Superlidze. Gdyby doszło do powiększenia ligi, to zapewne zmieni się system. Rozważany jest m.in. podział na grupy. Nie ma też wyznaczonego terminu inauguracji nowego sezonu. Jest to uzależnione od tego, czy zgodnie z planem, we wrześniu rozegrane zostaną w Warszawie mistrzostwa Europy seniorów - dodaje Gajek.
Natomiast zgodnie z planem postępują prace nad adaptacją do rozgrywek ligowych hali przy ul. Czyżewskiego.

- Wymieniona została podłoga, pozostało jeszcze oświetlenie. Na stałe będziemy mogli w tym obiekcie ustawić do 9 stołów. Poza zawodnikami ligowymi trenować będzie młodzież. We wrześniu ogłosimy nabór do szkółki - podkreśla Bartosz Gajek.
AZS AWFiS Balta Gdańsk skompletowała polski garnitur tenisistów stołowych na nowy sezon. AZS AWFiS Balta Gdańsk skompletowała polski garnitur tenisistów stołowych na nowy sezon.

Kluby sportowe

Opinie (4) 3 zablokowane

 • Jeden taki Bubka to jak cały Grubba i jak nigdy Partyka.

  • 2 3

 • akademicy

  dobrzee, jazda AZS !

  • 2 4

 • To jest żart ?

  To kim Gdańszczanie chcą walczyć o punkty ? Patryk Chojnowski sam nie wygra spotkań , a przecież nie ma nikogo innego w składzie, kto chociażby trochę dopomógł drużynie . Chodziłem bardzo często na mecze, kibicowałem Naszym Akademikom. Teraz to już myślę że to będzie ostatni sezon w Lotto Superlidze . Dziwi mnie że Patryk Chojnowski nie ma większych aspiracji tylko gra z zawodnikami I ligi .

  • 3 1

 • chłopaki

  nie angielskie, nie kreolskie tylko nasze, nasze polskie.... będzie dobrze

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane