AZS UG Gdańsk przedostatni w ekstraklasie

Marta
25 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Drużyna AZS UG przed meczem w Chojnicach Drużyna AZS UG przed meczem w Chojnicach

Ciężkie jest życie beniaminka futsalowej elity. Piłkarze AZS UG Gdańsk podczas pierwszego meczu wyjazdowego doznali wysokiej porażki, przegrywając z Red Devils Chojnice aż 1:7 (0:3). Po dwóch seriach gier akademicy są na przedostatnim miejscu w tabeli.

7:1 Kriezel (40)

RED DEVILS: Błaszczyk, Niemier, Burglin, Sobański, Brzószczyk, Iwanow, Sundeiejew, Mączkowski, Kolesnik, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Kriezel, Solecki, Kaźmierczak,

AZS UG: Leśnicki, Wolski - Szymański Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Poźniak, Horbacz, Pawicki, Depta.

Po nieznacznie przegranym spotkaniu z Rekordem Bielsko-Biała zawodnicy AZS UG pełni optymizmu rozpoczęli spotkanie z typowanym nawet do mistrzowskiego tytułu zespołem Red Devils. Na początku spotkania tempo gry nie zachwycało. Chojniczanie jednak dłużej utrzymywali się przy piłce i to właśnie oni kontrolowali przebieg gry. Przewaga "Czerwonych Diabłów" została udokumentowana w 10 minucie meczu, kiedy to Wadim Iwanow z najbliższej odległości pokonał Marcina Wolskiego.

Po stracie pierwszej bramki kolejne były niestety już tylko kwestią czasu. Trzy minuty później na 2:0 sprytnym strzałem przy słupku podwyższył Łukasz Sobański, rehabilitując się tym samym za zmarnowaną chwilę wcześniej stuprocentową sytuację, a niedługo po nim
mocnym strzałem z rzutu wolnego na listę strzelców ponownie wpisał się Iwanow.

Pierwsze minuty drugiej odsłony tego meczu pozwalały przypuszczać, iż podopieczni Mariusza Kindy jeszcze broni w tym spotkaniu nie złożyli, jednak wszystkie akcje kończyły się na dobrze dysponowanym tego dnia Łukaszu Błaszczyku. W 27. minucie znakomitą akcją popisał się Tomasz Kriezel wykładając piłkę Jakubowi Mączkowskiemu, który najzwyczajniej nie mógł chybić i na tablicy wyników pojawił się wynik 4:0.

Kilkanaście sekund później wreszcie skutecznie odpowiedzieli zawodnicy AZS. Z lewej strony boiska na bramkę Błaszczyka uderzył Łukasz Olszewski i tym razem piłka znalazła drogę do siatki. Był to jednak już ostatni pozytywny akcent dla gdańszczan w tym meczu.
Ostatnie 10 minut spotkania należało już tylko i wyłącznie do gospodarzy, którzy zapisali na swoim koncie kolejne 3 bramki.

Teraz przed zespołami Futsal Ekstraklasy dwutygodniowa przerwa, później gdańskich piłkarzy czeka rywalizacja z kolejnym kandydatem do medalu - ekipą Marwitu Toruń.

Wyniki spotkań 2. kolejki Futsal Ekstraklasy: Wisła/Krakbet Kraków - Remedium Pyskowice 3:1 (1:1), Pogoń 04 Szczecin - Gwiazda Ruda Śląska 5:1 (0:0), Marwit Toruń - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 2:3 (1:1), Gatta Active Zduńska Wola - Clearex Chorzów 7:5 (2:2), GKS Tychy - Rekord Bielsko-Biała 3:12 (0:2).

(kolejno:mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)
1. Rekord Bielsko Biała 2 2 0 0 15: 5 6
2. Red Devils Chojnice 2 2 0 0 11: 2 6
3. Wisła/Krakbet Kraków 2 2 0 0 7: 2 6
4. Gatta Active Zduńska W. 2 1 1 0 11: 9 4
5. Pogoń 04 Szczecin 2 1 0 1 7: 5 3
6. Clearex Chorzów 2 1 0 1 9: 9 3
7. AZS UŚ Katowice 2 1 0 1 4: 6 3