• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Przez które drzwi awans żużlowców?

Mikołaj Pachniewski
11 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
aktualizacja: godz. 21:14 (11 sierpnia 2022)

Energa Wybrzeże - żużel

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk, by bezpośrednio awansować do półfinału muszą w Bydgoszczy zdobyć co najmniej 44 punkty. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk, by bezpośrednio awansować do półfinału muszą w Bydgoszczy zdobyć co najmniej 44 punkty.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w piątek, 12 sierpnia o godz. 18 w Bydgoszczy walczyć będzie z zespołem Abramczyk Polonią o półfinał w eWinner 1. Lidze Żużlowej. By osiągnąć cel samodzielnie, musi zdobyć co najmniej 44 punkty. Jeśli to się nie uda, trzeba będzie osiągnąć najlepszy bilans wśród przegranych w trzech parach. - Naszym planem jest awans. Nie ma znaczenia, przez które drzwi do niego wejdziemy - zapowiada menedżer Eryk Jóźwiak. Jeśli się nie uda, jego podopieczni zakończą sezon. W przededniu spotkania dobrą formę potwierdził Rasmus Jensen, ale gorzej spisał się Wiktor Trofimow.Relacja LIVE


Typowanie wyników

12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
2 pkt.
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

87% 196 typowań Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% 4 typowania REMIS
11% 25 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje daneAktualizacja, godz. 21:14

Jak oceniasz szansę żużlowców Wybrzeża na awans do półfinału?

Kolejny kapitalny występ w Szwecji ma za sobą Rasmus Jensen. Kapitan Wybrzeża był najjaśniejszym punktem Dackarny Mallila w meczu przeciwko Lejonen Gislaved. Duńczyk zdobył 13 punktów w 6 startach. Dorobek mógł być jeszcze większy, ale raz szyki pokrzyżował mu defekt. Ponadto Rasmus był jedynym zawodnikiem Dackarny, który potrafił wygrać indywidualnie bieg. Gorzej spisał się Wiktor Trofimow, który zdobył 2 punkty i 2 bonusy. Ich zespół osłabiony brakiem Macieja Janowskiego musiał uznać gorycz wysokiej porażki (35:55).

Punkty:
Rasmus Jensen - 13 (3,2,3,2,d,3)
Wiktor Trofimow - 2+2 (0,1*,1*,0)

Biegi z udziałem Rasmusa Jensena i Wiktora Trofimowa:
1. Jensen, Jampel, Drabik, Hjelmland
2. Thoernblom, Henriksson, Lindgren, Trofimow
5. Drabik, Hjelmland, Trofimow, Henriksson
6. Kubera, Jensen, Kurtz, Miśkowiak
9. Jensen, Berntzon, Thoernblom, Thorssell
10. Hampel, Kurtz, Trofimow, Henriksson
11. Kubera, Jensen, Kurtz, Berntzon
12. Drabik, Miśkowiak, Hjelmland, Jensen (d)
14. Thoernblom, Hjelmland, Henriksson, Trofimow
15. Jensen, Kurtz, Hampel, DrabikJuż w piątek druga odsłona ćwierćfinału w eWinner 1.lidze żużlowej. W Bydgoszczy Zdunek Wybrzeże Gdańsk będzie bronić trzypunktowej zaliczki z niedzieli (46:43). Plan gdańskich żużlowców jest jeden - awans do półfinału. Inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Przypomnijmy, że oprócz zwycięzców do półfinału promocję uzyska najlepszy zespół spośród przegranych.

- Naszym planem jest awans do półfinału. Nie będzie dla nas miało to jednak znaczenia, przez które drzwi do niego wejdziemy. Czy będzie to bezpośredni awans, czy lucky loser to będzie bez znaczenia. Jedziemy do Bydgoszczy zaprezentować się jak najlepiej, zdobyć jak najwięcej punktów, a najlepiej tyle, by nie czekać na rozstrzygnięcia innego ćwierćfinału - mówi nam menedżer Eryk Jóźwiak.

Żużlowcy czują niedosyt, ale wierzą w awans. Zobacz opinie po pierwszym ćwierćfinaleIle punktów musi zdobyć Wybrzeże?By stało się tak, jak mówi opiekun gdańskich żużlowców, Wybrzeże w Bydgoszczy musi zdobyć co najmniej 44 punkty. To właśnie ta liczba stanowić będzie barierę, której osiągnięcie spowoduje bezpośredni awans do półfinału.

Rewanżowe mecze ćwierćfinałów eWinner 1. ligi żużlowej


Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk - piątek, godz. 18 (pierwszy mecz 43:46)
Cellfast Wilki Krosno - Landshut Devils - niedziela, godz. 14 (pierwszy mecz 50:40)
Stelmet Falubaz Zielona Góra - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - 19 sierpnia, godz. 17 (pierwszy mecz (40:50)


Jeśli gdańszczanie w Bydgoszczy zdobędą mniej punktów, będą musieli czekać na wynik meczu Stelmetu Falubazu Zielona Góra z H.Skrzydlewską Orłem Łódź, bowiem w parze Cellfast Wilki Krosno - Landshut Devils, sprawa awansu wydaje się rozstrzygnięta.

Spotkanie zielonogórzan z łodzianami odbędzie się dopiero 19 sierpnia. Czy w przypadku oczekiwania na wyłonienie lucky losera, gdańszczanie nie obawiają się ułożenia wyniku tego spotkania, by oba zainteresowane zespoły znalazły się w półfinale?

- 44 punkty to ta granica, której potrzebujemy. Mamy nadzieję, że uda nam się powalczyć na tyle skutecznie, by się koło tego wyniku zakręcić. Kalendarz jest jaki jest i jako kluby nie mamy dużego wpływu na to. Musimy jechać tak jak jest. Pozostaje nam wierzyć, że wszystko rozegra się w sportowej walce - przyznaje menedżer.

Przypomnij sobie, którzy żużlowcy ustalili już warunki kontraktów na sezon 2023?Pojechać co najmniej na tym samym poziomieZwycięstwo w Gdańsku Wybrzeżu zapewniła trójka: Rasmus Jensen, Timo LahtiJakub Jamróg, która zdobyła łącznie aż 41 z 46 punktów. W Bydgoszczy niezbędne będzie jednak, by to trio miało wsparcie pozostałych zawodników, a co najmniej by dołączył do nich "czwarty do brydża". Co zdaniem menedżera gdańszczanie muszą zrobić w Bydgoszczy, by zdobyć 44 punkty?

- Kluczowa będzie postawa całego zespołu, bowiem nawet jeśli ci zawodnicy, którzy ostatnio mają słabszy okres pojadą lepiej, a Rasmus albo Timo będą mieli gorszy dzień to niewiele nam to nie da. Wszyscy muszą być w optymalnej formie i pojechać jeszcze lepiej, a przynajmniej na takim samym poziomie, jak w Gdańsku. Mamy nadzieję, że reszta drużyny dołączy do wymienionej trójki i będzie to sukces całego zespołu, a nie tylko trzech zawodników - wyjaśnił Jóźwiak.

Awizowane składy na drugi mecz ćwierćfinałowy Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
piątek, 12 sierpnia, godz. 18

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Timo Lahti
2. Jakub Jamróg
3. Wiktor Trofimow (U24)
4. Adrian Gała (zastępstwo zawodnika)
5. Rasmus Jensen
6. Kamil Marciniec
7. Karol Żupiński
8.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Oleg Michaiłow (U24)
11. Adrian Miedziński
12. Daniel Jeleniewski
13. Matej Zagar
14. Wiktor Przyjemski
15. Przemysław Konieczny
16.

Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz Toru: Tomasz Welc
Komisarz Techniczny: Rafał Wojciechowski
Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek


Żużlowcy koncentrują się na sobieWzmocnieniem miał być junior Wiktor Rafalski, wypożyczony z GKM Grudziądz, który miał wnieść nową jakość do formacji juniorskiej, która od dłuższego czasu spisuje się poniżej oczekiwań. 17-latek w środę brał jednak udział w wypadku w zawodach Zaplecza Kadry Juniorów w Rybniku i doznał urazu kolana. Jego start w Bydgoszczy nie dojdzie do skutku. Wybrzeże będzie musiało sobie zatem radzić w dotychczasowym ustawieniu.

- Przez cały sezon coś się dzieje i kontuzje nie pozwalają nam startować w optymalnym składzie. Przeszkody są to po, by je pokonywać, a nie siadać przed nimi i płakać. Musimy stawić temu czoła i postarać się o poprawę także w obszarze juniorskim - mówi Jóźwiak.

Przeczytaj o zakontraktowaniu nowego junioraParadoksalnie szansą dla gdańszczan może być bydgoski tor, z którym Polonia w tym sezonie miała sporo problemów. Drużyny gości dobrze odczytywały warunki i miejscowi mieli problemy z wygrywaniem w okazałych stosunkach. Dodatkowo największym atutem bydgoszczan był junior Wiktor Przyjemski. Jego dyspozycja owiana jest tajemnicą i wciąż nie wiadomo, czy młody talent będzie w stanie pojechać w większej liczbie biegów.

- Musimy się skoncentrować na sobie i tym, by każdy z naszych zawodników uzyskał tego dnia maksimum punktów, na ile będzie go stać, by jako drużyna zdobyć tyle punktów, by po meczu się cieszyć i spokojnie szykować się do kolejnych spotkań. Musimy takie rzeczy jak dobre występy drużyn gości w Bydgoszczy odłożyć na bok, bo to nie da nam punktów do programu i do małej tabeli w play-off. Musimy się skoncentrować tylko i wyłącznie na sobie, każdy musi dać z siebie 100 procent i nic innego nam nie pomoże, żadne statystyki - zakończył menedżer.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
94% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane