• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy czują niedosyt, ale wierzą w awans

Mikołaj Pachniewski
8 sierpnia 2022, godz. 12:00 
Opinie (126)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Trzy punkty przewagi przed rewanżem to spory niedosyt dla żużlowców. Mimo tego, wciąż wierzą oni w awans do półfinału. Trzy punkty przewagi przed rewanżem to spory niedosyt dla żużlowców. Mimo tego, wciąż wierzą oni w awans do półfinału.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pomimo wygranej w pierwszym ćwierćfinale mówi o sporym niedosycie i smutku. Powodem jest tylko trzypunktowa zaliczka przed rewanżem w Bydgoszczy. Pomimo tego w Wybrzeżu nie tracą nadziei na awans do półfinału, ale niezbędne będzie wsparcie dla trójki liderów od pozostałych zawodników.Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 46:43. Przeczytaj relację, wystaw oceny, zobacz zdjęcia i wideoTrzy punkty zaliczki - jest niedosytChoć przez długi czas w niedzielnym pojedynku prowadziła Abramczyk Polonia Bydgoszcz, to Zdunek Wybrzeże wygrał 46:43, choć w gdańskiej ekipie na poziomie punktowało tylko trzech zawodników. Minimalna zaliczka przed rewanżem to jednak spory niedosyt i powód smutku w szeregach ekipy znad morza. Przypomnijmy, że gdańszczanie rzutem na taśmę zameldowali się w fazie play-off i mierzą się w niej ze zwycięzcą rundy zasadniczej.

- Ten wynik to dla nas zarówno radość jak i smutek. Radość z wygranego meczu, a smutek, że ta zaliczka jest tak mała. Większy komfort przed rewanżem byłby, gdyby ta zaliczka była większa. Wtedy można by podejść z większym spokojem do tego spotkania. W takim wypadku dwa przegrane biegi spowodują nerwową atmosferę u nas - powiedział menedżer Eryk Jóźwiak po niedzielnym spotkaniu.

Przypomnij sobie na kogo stawiał Tomasz Chrzanowski?Nadziei na awans, mimo skromnej przewagi, nie traci Jakub Jamróg, który zapowiada, że nadrzędnym celem jest bezpośrednia promocja do półfinału, a pozycja lucky losera to tylko "koło ratunkowe".

- By spokojnie myśleć o wygraniu dwumeczu to musielibyśmy wygrać różnicą 20 punktów. Czy mamy 3,5 czy 6 punktów przewagi to żadna różnica, bo przy dobrej dyspozycji można to odrobić w bieg czy dwa. Będziemy cisnąć, by nawet gdyby nam nie poszło w Bydgoszczy to awansować jako lucky loser to jest tylko koło ratunkowe. Pierwszy plan jest taki, by wygrać ten dwumecz i do półfinału trafić bezpośrednio - powiedział zdobywca 11 punktów z dwoma bonusami.

Zobacz rekord tegoroczny frekwencji na meczu żużlowymLiderzy "ciągnęli" wynik, brakuje punktów pozostałychNie ma wątpliwości, że zwycięstwo Wybrzeża było zasługą tria: Jamróg, Rasmus Jensen, Timo Lahti. Łącznie ta trójka zdobyła aż 40 z 46 punktów! Gdyby, któryś z wymienionych zawodników miał słabszy dzień sukces nie byłby możliwy.

- Brzemię wyniku na naszej trójce jest ogromne. Jedziemy tak cały sezon. Wiktor Trofimow i juniorzy nie zaskakują in minus, bo po prostu jadą tak cały czas i nie idzie im. Najbardziej odczuwamy brak Adriana Gały, zwłaszcza z tą formą sprzed wypadku - przyznał Jamróg.

Sprawdź, który z żużlowców zostaje w Wybrzeżu na kolejny sezon?Wtórował mu Jóźwiak, który również przyznał, że zdecydowanie łatwiej jest wygrywać, gdy równomiernie punktuje cała drużyna, a wynik nie spoczywa na barkach trzech liderów.

- Jak cała drużyna punktuje i nie są to dwucyfrowe wyniki, to robi się z tego fajny rezultat. Wolałbym, żeby było to mało punktów u każdego, a nie jazda trzech, bo niedyspozycja któregoś z nich już sprawia problem. Wiktor Trofimow miał ogromne ciężary na początku meczu, a Kuba Jamróg po kontuzji jedzie jeszcze asekuracyjnie i w normalnej dyspozycji zrobiłby 2-3 punkty więcej - tłumaczył opiekun żużlowców.

"Stać nas na awans"Menedżer Wybrzeża jest przekonany, że jego zespół stać na awans do półfinału. Kluczem będzie jednak postawa całego zespołu, bowiem w Bydgoszczy nie będzie można liczyć tylko na duet: Jensen - Lahti. W przypadku tej dwójki o wynik można być spokojnym. Więcej od siebie muszą dać pozostali żużlowcy.

- Od czwartej kolejki Rasmus jest w dobrej formie, a od szóstej w kosmicznej i to zdecydowanie jego sezon. Jednak Rasmus i Timo, to zdecydowanie za mało. Musimy dorzucić kilka punktów Wiktora i Kuby, by realnie myśleć o awansie do półfinału, a stać nas na to - stwierdził Jóźwiak.

Wybuch radości po 15. biegu i zwycięstwie WybrzeżaTrzy punkty zaliczki sprawiają, że Wybrzeże może jeszcze myśleć o awansie na zasadzie lucky losera. Wydaje się, że o to miano powalczy z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Łodzianie po pierwszym spotkaniu mają 10 punktów przewagi nad Falubazem Zielona Góra. W najgorszej sytuacji jest Landshut Devils, który na własnym stadionie przegrał 40:50.

- Zespół z Landshut ma bardzo trudną sytuację i wygląda na to, że odpadł już z rywalizacji o lucky losera. Wszystko rozstrzygnie się pomiędzy naszą parą, a Falubazu z Orłem. To jest sport i naprawdę wszystko może się wydarzyć. Mamy mało czasu, ale może to i dobrze. Trzeba działać szybko i może nam to pomoże - zakończył Jóźwiak.

Typowanie wyników

12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
2 pkt.
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

87% 196 typowań Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% 4 typowania REMIS
11% 25 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje daneWyniki ćwierćfinałów eWinner 1. ligi żużlowejZdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 46:43
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Stelmet Falubaz Zielona Góra 50:40
Landshut Devils - Cellfast Wilki Krosno 40:50


Harmonogram startów żużlowców Wybrzeża do niedzieli, 14 sierpniaWtorek
Rospiggarna Hallstavik - Piraterna Motala, Bauhaus Ligan, Szwecja, godz. 19, Timo Lahti (Rospiggarna), Jakub Jamróg (Piraterna)
Dackarna Malilla - Msarna Avesta, Bauhaus Ligan, Szwecja, godz. 19, Rasmus Jensen, Viktor Trofimov (Dackarna)
Puchar GKSŻ 250 cc, Gniezno, godz. 18, Antoni Kawczyński, Eryk Kamiński, Kacper Król

Środa
Holsted Tigers - Team Fjelsted, Danish Speedway League, Dania, Rasmus Jensen (Holsted)
Poole Pirates - Plymouth Gladiators, Championship, Anglia, godz. 20:30, Drew Kemp (Poole)
Puchar GKSŻ 250 cc, Gniezno, godz. 18, Antoni Kawczyński, Eryk Kamiński, Kacper Król

Czwartek
Lejonen Gislaved - Dackarna Malilla, Bauhaus Ligan, Szwecja, godz. 19, Rasmus Jensen, Viktor Trofimov (Dackarna)
Nice Cup, Grudziądz, godz. 18, Miłosz Wysocki, Mateusz Łopuski, Kamil Marciniec

Piątek
Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk, eWinner 1. Liga Żużlowa, godz. 18

Sobota
Czwórmecz o mistrzostwo Niemiec, Stralsund, godz. 18, Rasmus Jensen (MC "Nordstern" Stralsund)
Indywidualny Puchar Polski 125 cc, Bydgoszcz, Antoni Jabłoński

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (126)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Beata Xxx 16 38 81.3%
2. Czesław Belka 16 37 75%
3. Grzegorz Wrzask 16 35 81.3%
4. Mieczysław Makowski 16 34 75%
5. Gks Wybrzeże 16 34 68.8%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
5 Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 ROW Rybnik
8 Afort Start
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięzca. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane