Agnieszka Purowska fechtowała na srebro...

12 czerwca 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Agnieszka Purowska (Sietom AZS AWF Gdańsk) zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju młodzików (do 13 lat) we florecie o Puchar Miesięcznika "Szermierz". Z gdańszczan we Wrocławiu najlepszy był Mateusz Klaman, który zajął jedenastą pozycję.

W stolicy Dolnego Śląska rywalizowało 51 zawodniczek i 71 zawodników. Gdańsk reprezentowały dwa kluby: Sietom AZS AWF oraz UKS Atena. Najlepiej spisała się podopieczna Grzegorza Supła. Dopiero w finale przegrała z Hanną Łyczbińską 8:12. Najwyraźniej florecistka Nowego Sokoła Toruń miała tego dnia patent na gdańszczanki. W półfinale wygrała z Karoliną Dziengo 12:5. Zawodniczka UKS Atena podzieliła najniższy stopień podium z Sylwią Kurowską (Korona Wrocław).

Turniej chłopców wygrał Tomasz Sinoracki (UKS Tęcza Toruń) przed Michałem Puzianowskim (Kolejarz Wrocław).

Miejsca pozostałych gdańszczan: 6. Karolina Szalczewska