Wisła za mocna dla AZS UG

Marta
26 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
W meczu z Wisłą piłkarze AZS UG aż ośmiokrotnie musieli wyjmować piłkę z siatki. W meczu z Wisłą piłkarze AZS UG aż ośmiokrotnie musieli wyjmować piłkę z siatki.

Piłkarze halowi AZS Uniwersytet Gdański, osłabieni brakiem kilku kontuzjowanych zawodników, ulegli Wiśle Krakbet Kraków 3:8 (2:7). Ta porażka zepchnęła gdańszczan ponownie na ostatnie miejsce Futsal Ekstraklasy.

3:8 Kusia (40)

AZS UG Gdańsk: Burglin, Wolski - Szymański, Grabowski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Horbacz, Zairko, Pawicki, Rathnau.

Niewiele brakowało a gdańszczanie przystąpiliby do meczu jeszcze bardziej osłabieni. Cześć składu akademików podjęła prawdziwą walkę z czasem i ostatecznie udało im się zdążyć na niedzielne spotkanie z Akademickich Mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Lesznie.

Nie przyniosły efektów dyplomatyczne zabiegi władz gdańskiego klubu o przeniesienie terminu spotkania z Wisłą. Tymczasem kilkanaście dni temu, kiedy gdańszczanie rywalizowali w półfinałach AMP z ekipą Gwiazdy Ruda Śląska, z którą gdańszczanie rywalizować będą w play-out, zespół ze Śląska nie widział przeszkód, aby przenieść mecz po to, by gdańszczanie zdążyli w komplecie dotrzeć ze Szczecina.

Nie minęło jednak 40 sekund niedzielnego spotkania, a już gdański beniaminek prowadził 1:0 po strzale Łukasza Kniocha.

Gol dla akademików zmotywował jednak tylko do działania zespół Białej Gwiazdy. Krakowianie przejęli inicjatywę i w 4. minucie do wyrównania doprowadził Siergiej Zadorożnyj. Trzy minuty później po samobójczym golu Michała Olszewskiego Wisła wyszła na prowadzenie.

Zawodnicy Mariusza Kindy nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej, natomiast goście systematycznie powiększali prowadzenie. W 17. minucie indywidualną akcją popisał się Wojciech Pawicki zdobywając bramkę na 2:6 i przerywając festiwal strzelecki gości. Na 7:2 dla Wisły jeszcze przed przerwą podwyższył jednak Roman Wahula.

Po zmianie stron goście zmienili skład i taktykę gry, to samo zrobili również gospodarze. Dano szanse młodym graczom po obu stronach. W 31. minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Łukasz Knioch. W końcówce meczu trener gości, Błażej Korczyński zdecydował się na wycofanie bramkarza, przyniosło to efekt w ostatniej minucie, kiedy Kusia ostatecznie ustalił wynik na 8:3 dla Wisły.

Pozostałe wyniki 18. Kolejki Futsal Ekstraklasy: GKS Tychy - FT Gatta Active Zduńska Wola 4:8 (3:5), Remedium Pyskowice - Rekord Bielsko-Biała 2:4 (1:4), Clearex Chorzów - Marwit Toruń 7:1 (3:0), AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Pogoń '04 Szczecin 1:5 (1:1), Gwiazda Ruda Śląska - Red Devils Chojnice 6:2 (2:1).

Tabela Futsal Ekstraklasy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• ?

Wydaje mi się że nie błagają o takie miejsce w portalu. Ale jeśli potrafisz grać lepiej to faktycznie, przezywaj ich od cieniasów...

Chłopaki się starają, nie ma co stać przeciwko samych swoich.