Alpat - Legionovia

5 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Dwa tygodnie miały siatkarki serii B I ligi na przygotowanie do decydującej fazy bieżącego sezonu. Alpat Rumia w sześciu ostatnich meczów musi odrobić dwa punkty, bo tyle dzieli go od miejsca gwarantującego utrzymanie. W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 w hali przy ul. Mickiewicza podopieczne Wiesława Dziury ugoszczą Legionovię.

Przez sześć tygodni siatkarki będą mogły liczyć już tylko na krótką przerwę w święta, ale za to jedna z kolejek odbędzie się w środę. Alpat w trzech ostatnich seriach zagra z sąsiadami w tabeli, ale nie może czekać na te mecze i to nie tylko z tego powodu, że aż dwa z nich zagra na wyjazdach.

- W naszej sytuacji trzeba wszędzie szukać punktów. Także z wyżej notowanym rywalem, tym bardziej, że przyjedzie on do Rumi. Szkoda tylko, że ze strony Legionovii nie możemy liczyć na taryfę ulgowe, ani nawet na przejaw lekceważenia. Znamy się bardzo dobrze, a ponadto w pierwszej rundzie rozgrywek byliśmy blisko sukcesu. Prowadziliśmy 2:1 w setach i 14:11 w czwartej partii - przypomina szkoleniowiec Alpatu.

Ostatecznia nasza drużyna uległa 2:3. Przed sezonem przegrała zaś trzykrotnie w II-ligowych barażach, które jak się później okazało były zbędne, bo obie drużyny awansowano na zaplecze ekstraklasy. Obecnie dzieli je przepaść. Aż jedenaście punktów! Legionovia, choć jest tylko szósta, wciąż liczy się w walce o awans do serii A I ligi.

- Tabela nie kłamie. W przekroju całego sezonu to lepszy zespół od nas. Ale w meczu wszystko może się zdarzyć. Nie ma się czego bać. Tylko z walki może zrodzić się coś miłego - dodaje Wiesław Dziura.

Tradycyjnie już największym zmartwieniem trenera Alpatu jest dyspozycja Justyny Lademan. Z uwagi na przewlekłe dolegliwości ramienia siatkarka wróciły do treningów dopiero we wtorek. Ponadto na uraz kostki skarży się Katarzyna Zygmuntowicz. Ale w przypadku kapitan drużyny nikt nie bije na alarm. Kontuzja nie wydaje się zbyt groźna. Ponadto środkowa bloku straciła ostatnio miejsce w wyjściowej szóstce.

Opinie (11)

• Trzymamy kciuki !

Walczcie dziewczyny :)

• 0 0

• A jednak !!!!!!!!!!

Alpat - Legionowia 3:2. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Brawo dziewczyny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Jest dobrze

Kapitalny mecz...az paznokcie z nerwow poobgryzalem.. :-))

• 0 0

• BRAWO

Jak było w setach? Kto był niech napisze więcej . Jeszcze raz brawo dla dziewczyn , teraz to już trzeba się utrzymać w lidze.

• 0 0

• Alpat vs Legionovia: 25:18, 18:25, 14:25, 25:23,15:11

W pierwszym secie byla rewelacja 25:18 dla Alpatu, w drugim sedzia zaczal naprawiac swoje bledy czym oczywiscie skrzywdzil druzyne z Rumi 18:25 dla przyjezdnych, dalej bolesny set dla Alpatu 14:25, pozniej byl Alpat - Reaktywacja 25:23 no i punkt kulminacyjny w piatym secie 15:11.

• 0 0

• I tak trzymamy do końca sezonu :)))

Dziewczyny dzisiaj były niesamowite :))) A zwykle grzeczna i spokojna Anetka Bakiera jak by mogła to sędziów by pogryzła, wrrr... Zresztą ja też :)

• 0 0

• O Boże, tak się cieszę , że aż mi słów brakuje.Brawo,brawo,brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• lll

tak trzymac!!!!!!!!!!

• 0 0

• Sobota cudów

No to już się zaczęło, im bliżej konca, tym więcej będzie takich wyników. Chociaz... na pewno Alpat wygrał zasłużenie.

• 0 0

• jesli kontynuowac porownanie do matrixa to w piatym secie byl Alpat - Rewolucje, heh ;)
    Brawo dziewczyny !!! Tak trzymac do konca sezonu !!! :)))