Alpat Rumia - AZS Opole 3:2

15 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
- Nie wiem, co zrobiłem zawodniczkom, że uparły się, aby mnie wykończyć. Były takie momenty, kiedy myślałem, że umrę. Straciłem dzisiaj chyba ze dwa lata życia - przyznał Wiesław Dziura, trener Alpatu Rumia. Jego podopieczne w serii B I ligi odniosły drugie zwycięstwo. Na własnym parkiecie pokonały AZS Opole 3:2 (25:16, 23:25, 25:11, 23:25, 15:13).

ALPAT: Brodacka, Zygmuntowicz, Nastały, Lademan, Podgórniak, Wrzochol oraz Lorkowska (libero), Twardowska, Kudyba.

W miejscowych szeregach panowała wielka mobilizacja. Justyna Lademan dostała w bolący bark zastrzyk z blokadą, a Ewa Nastały porzuciła obowiązki drugiego trenera i kierownika drużyny, aby jeszcze raz przebrać się w zawodniczy trykot.

- Wyszedłem z założenia, że sama obecność pewnych zawodniczek na parkiecie zdopinguje inne do walki. Była szansa, na skończenie gry po godzinie, w trzech setach - przyznał trener Alpatu.

Zespół z Rumi miał przewagę w każdym secie. W inauguracyjnej partii serią asów po zagrywce z wyskoku popisała się Anna Podgórniak. W trzeciej gospodynie prowadziły 23:7. W drugim i czwartym secie przewaga nie była tak wyraźna, ale też trudno było stawiać na to, że Alpat przegra. W drugiej części prowadził 14:7 i 22:18, a czwartej 16:9 i 21:17!

A jednak o wszystkim musiał rozstrzygać tie-break. W końcówkach przywołanych setów Alpatowi przydarzały się niemal wszystkie możliwe w siatkówce błędy. Były autowe ataki, zepsute zagrywki czy dotknięcia siatki.

Nic zatem dziwnego, że gdy w decydującym secie miejscowe zatrzymały się na wyniku 14:10, powiało grozą. Co więksi pesymiści wraz z kolejnym bronionym meczbolem przez rywalki przypominali, że Alpat jeszcze w tym sezonie nie wygrał w tie-breaku, a w dodatku nie odniósł żadnego zwycięstwa we własnej hali.

Na szczęście przy wyniku 14:13 opolanki co prawda wybroniły atak gospodyń, ale przy próbie rozegrania piłki na kontrę akademicka rozgrywająca wpadła w siatkę, co bezbłędnie wychwycili arbitrzy, przyznając zwycięski punkt Alpatowi.

Pozostałe wyniki 11. kolejka:
Politechnika Częstochowa - Start Łódź 3:0, Piast Szczecin - SMS Sosnowiec 2:3, Sokół Chorzów - Sparta Złotów 3:0, Dalin Myślenice - ŁKS Łódź 3:1, Wisła Kraków - Legionovia 3:0, Calisia II - Mazovia Rawa Mazazowiecka 1:3.

Opinie (3)

• Jeszcze raz podziękowania dla Pana Wiesia!

Dziękujemy za niedokonywanie zmian. Ta wyjściowa szóstka jest OK :) Szkoda Justynki "na blokadzie" nie mylić z Lepperem :(

• 0 0

• Do zawodniczek Alpatu :-))

Musze przyznac, ze zawodniczki Alpatu opanowaly do perfekcji dostarczanie widzom mocnych wrazen. Apeluje zatem aby w trosce o co slabsze serduszka konczyc mecze wynikiem 3:0 na korzysc Alpatu rzecz jasna. :-))