Amica II Wronki - Lechia Gdańsk 1:3

20 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)

Bardzo udany był wyjazd Lechii do Wronek. W ósmej kolejce trzeciej ligi biało-zieloni pokonali rezerwy Amiki 3:1 (0:0). Wszystkie bramki gdańszczanie zdobyli w ciągu siedmiu minut.

0:1 Biskup (62), 2:0 Wasicki (63), Pietroń (69), 3:1 Rzepecki (90).

LECHIA: BIECKE - Gąsiorowski, Matuk, Żuk - Biskup (88 Czajka), PIETROŃ, Borkowski Ż (Szulik), Brede Ż, Radoń Ż - Kazubowski (38 MELANIUK), Wojciechowski (46 WASICKI). TRENER: Kaczmarek.

Gdańszczanie wywieźli cenne trzy punkty z trudnego terenu. O losach meczu przesądziło siedem minut. Zaczęło się w 62 min. Sam na sam wychodził Wasicki, który trochę się pogubił. Do piłki doszedł Biskup i było 0:1. Minutę później Wasicki ponownie wyszedł sam na sam, ale tym razem umieścił futbolówkę w siatce. W 69 min było już 3:0 dla Lechii. Wasicki z klepki zgrał do Pietronia, który strzałem z pierwszej piłki po raz trzeci pokonał bramkarza gospodarzy. W końcówce Amika strzeliła honorowego gola.

- Wyglądało to nieźle, a w drugiej połowie nawet dobrze - ocenił Marcin Kaczmarek. - Przeważaliśmy na boisku. W pierwszej połowie dwukrotnie poważnie zagroziliśmy bramce Amiki. Gospodarze naszej - ani razu. Po zmianie stron chłopcy wspięli się na wyżyny. Graliśmy w upale, było około 30 stopni. Zagraliśmy bardzo dobrze piłką. Lepiej wytrzymaliśmy fizycznie spotkanie. Bramki były bardzo ładne, szkoda tylko tej straconej w końcówce - dodał szkoleniowiec biało-zielonych.

Obra Kościan - Flota Świnoujście 3:0 (1:0), Sikora (27), (89-karny), Marek (90). Czerwone kartki: Podolski (66), Prusak (89) obaj Flota.
Unia Janikowo - Chemik Bydgoszcz 3:0 (0:0), Suchomski (57), Nykiel (76), Woźniak (81-karny). Czerwona kartka: Kardasz (32, Chemik).
Lech II Poznań - Toruński KP 3:4 (2:2), Gajtkowski (20), Pontus (30), Majewski (82) - Maćkiewicz (24, 32, 54), Dobek (88).
Warta Poznań - Tur Turek 1:1 (1:1), Magdziarz (39) - Sessu (17).
Pogoń II Szczecin - Mieszko Gniezno 2:1 (1:1), Kowal (4, 79) - Gąsiorowski (41).
Kaszubia Kościerzyna - Kotwica Kołobrzeg 3:2, Odra Chojna - Unia Tczew 4:0, Amica II Wronki - Lechia Gdańsk 1:3.
Głos Wybrzeża

Opinie (2)

• udany wypad

baawo brawo

• 0 0

• Panie Łunkiewicz moglby pan troche sie postarac i wykazac konsekwencja w oznaczaniu mlodziezowcow, bo przeciez Kazubowski i Żuk takze maja ten status. A najlepiej bardzo mocno popracowac nad soba bo dziennikarz powinien chyba umiec w jakims niezlym stylu pisac chocby relacje z meczu.

• 0 0

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

1 Zagłębie Lubin 0 0 0 0 0:0 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.

26 maja 2024, godz. 15:00