• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk. Dlaczego nie było ZZ-tki za Klindta? Menedżer tłumaczy

Kacper Czuba
30 czerwca 2024, godz. 13:00 
Opinie (303)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Dobre występy, zwycięstwa drużyn Brennana i Pickeringa
Energa Wybrzeże Gdańsk nie wygrała w tym sezonie żadnego ligowego spotkania. W dodatku w obecnych rozgrywkach nie prowadziła po żadnym ze 128 ligowych biegów. Widmo spadku do Krajowej Ligi Żużlowej staje się coraz realniejsze. Energa Wybrzeże Gdańsk nie wygrała w tym sezonie żadnego ligowego spotkania. W dodatku w obecnych rozgrywkach nie prowadziła po żadnym ze 128 ligowych biegów. Widmo spadku do Krajowej Ligi Żużlowej staje się coraz realniejsze.

Energa Wybrzeże Gdańsk w sobotę przegrała ósme spotkanie w tym sezonie w Metalkas 2. Ekstralidze. Gdańscy żużlowcy ponownie nie stanęli na wysokości zadania, przez co widmo spadku do Krajowej Ligi Żużlowej staje się coraz realniejsze. Aktualnie strata do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosi pięć punktów, a Wybrzeże wciąż nie wygrało meczu w obecnych rozgrywkach. W rywalizacji z #OrzechowaOsada PSŻ Poznań klub z Gdańska zaskakująco nie zastosował zastępstwa zawodnika za kontuzjowanego Nicolaia Klindta. Dlaczego? - Taka była decyzja moja i trenera Kędziory, że jedziemy pełnym składem i będziemy mieli szersze pole manewru, ale nie udało się zwyciężyć - mówi w rozmowie z nami Eryk Jóźwiak, menedżer Wybrzeża.

Energa Wybrzeże Gdańsk ponownie zawiodła. Spadek do Krajowej Ligi Żużlowej coraz bliżejGdańscy żużlowcy nie wykorzystali prawdopodobnie ostatniej szansy na realne włączenie się do walki o utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze. Wybrzeże przegrywając z #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 41:49 zanotowało ósmą porażkę w tym sezonie i wciąż ma na swoim koncie jedynie punkt w ligowej tabeli. Dodatkowo też gdańszczanie w tym sezonie nie prowadzili w meczu po żadnym ze 128 biegów, które odjechali w tych rozgrywkach!

Sytuacja żużlowców z Gdańska jest już coraz trudniejsza. Na pięć meczów do końca sezonu strata do 7. miejsca w tabeli, które daje utrzymanie wynosi pięć punktów. Patrząc zarówno na terminarz kolejnych spotkań, jak i dyspozycję drugiej linii oraz juniorów Wybrzeża w ostatnich meczach, to wydaje się, że pozostanie w Metalkas 2. Ekstralidze na 2025 rok staje się misją niemożliwą.

Energa Wybrzeże Gdańsk - #OrzechowaOsada Poznań 41:49. Zbyt późny zryw gdańszczan. Przeczytaj relację i wystaw oceny zawodnikom oraz menedżerowi Energa Wybrzeże Gdańsk - #OrzechowaOsada Poznań 41:49. Zbyt późny zryw gdańszczan. Przeczytaj relację i wystaw oceny zawodnikom oraz menedżerowi

Problemem gdańszczan jest przede wszystkim nieregularność. Widoczna była ona również w sobotnim meczu z zespołem z Poznania. Mateusz Tonder jądący z numerem 10 zaczął mecz od zdobycia "trójki", aby w kolejnych dwóch startach nie nawiązać realnie walki z rywalami. Były żuzlowiec Falubazu ponownie nie wykorzystał swojej szansy. To samo tyczy się także juniora Miłosza Wysockiego, który w kolejnym spotkaniu nie zdobył żadnego punktu. Kolejny słabszy mecz na swoim koncie zanotował Tom Brennan. Natomiast Adrian Gała w miarę dobre biegi, przeplata gorszymi, lub takimi, w których zostanie wykluczony bądź wjedzie w taśmę.

- Widoczny był brak punktów drugiej linii, a od początku problem jest również w tym, że mamy nierównych zawodników. Wydawać by się mogło, że Tom Brennan może pojechać trochę lepiej, a gdzieś też liczyliśmy, że Mateusz Tonder uporał się ze swoimi problemami. Brakowało jednak wsparcia z tej strony, bo o ile Iversen pojechał dobre zawody, to szkoda, że przy dwóch pierwszych biegach z udziałem Kasprzaka było 1:5. Potem jednak się odnalazł, ale to wszystko nie wystarczyło i nic nie osiągnęliśmy w tym meczu - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer Wybrzeża.
Energa Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy Energa Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy "nie dojeżdżają" na początki meczów

To wszystko sprawia, że wizja spadku do Krajowej Ligi Żużlowej (KLŻ) staje się już coraz realniejsza i tylko seria zwycięstw w ostatnich spotkaniach mogłaby zmienić ten los. Jednak patrząc na terminarz gdańszczan do końca rozgrywek, to trudno zachować optymizm. Tak prezentuje się kalendarz najbliższych spotkań Wybrzeża: Polonia Bydgoszcz (wyjazd), Texcom Stal Rzeszów (dom), Innpro ROW Rybnik (wyjazd), H. Skrzydlewska Orzeł Łódź (wyjazd), Innpro ROW Rybnik (dom). Odrobienie strat do siódmego w tabeli strat zespołu z Rzeszowa będzie więc trudnym zadaniem.

Brak ZZ-tki za kontuzjowanego Klindta w sobotnim meczu. Joźwiak: Przy ZZ-tce potrzeba trzech zawodników z dwucyfrowym wynikiemPatrząc na składy meczowe obu drużyn zaskakujący może być fakt braku wykorzystania zastępstwa zawodnika za kontuzjowanego kapitana Wybrzeża, Nicolaia Klindta w sobotnim spotkaniu. Pomimo, że sztab szkoleniowy Wybrzeża miał taką możliwość (Klindt był w gronie dwóch najlepiej punktujących zawodników Wybrzeża po połowie sezonu), to zdecydował się jednak dać szansę na jazdy zarówno Tonderowi, jak i Gale.

Manewr związany z zastosowaniem zastępstwa zawodnika, przy braku wzmocnienia w miejsce kontuzjowanego Duńczyka, wydawał się najlepszą z możliwych opcji. Przy odpowiednim ułożeniu składu ten ruch mógłby przynieść gdańskiej drużynie sporo korzyści. Co najmniej o raz więcej mogliby pojechać Krzysztof KasprzakNiels-Kristian Iversen, którzy w sobotę jako jedyni po stronie gdańskiego klubu zdobyli indywidualnie dwucyfrową liczbę punktów i przywozili zwycięstwa więcej niż raz.Dlaczego więc do tego ruchu nie doszło? Zapytaliśmy o to menedżera gdańskich żużlowców, który mówiąc o ruchu związanym z zastosowaniem ZZ-tki, skupił swoją uwagę przede wszystkim na braku skutecznej drugiej linii i nierówną formę swojej drużyny.

- Zapewne Kasprzak i Iversen zrobiliby te punkty, które zrobili, ale przy braku wsparcia reszty, to i tak później nie byłoby tego wyniku. Przy ZZ-tce musimy mieć trzech zawodników, którzy będą osiągać dwucyfrowy wynik indywidualnie. Oprócz wspomnianej dwójki nikt nawet się do niego nie zbliżył, więc trudno tym bardziej mówić o tym, żeby ten wynik był pozytywny. Taka była decyzja moja i trenera Kędziory, że jedziemy pełnym składem i będziemy mieli szersze pole manewru, ale niestety nie udało się zwyciężyć. Problemem nie jest natomiast to czy jechaliśmy w tym meczu z ZZ-tką, czy nie. Problemem jest to, że nasza forma jest w tym sezonie słaba - twierdzi menedżer Wybrzeża.
Energa Wybrzeże Gdańsk 2024 - statystyki żużlowców w Metalkas 2. Ekstralidze

kolejno średnia biegowa, mecze, biegi, punkty+bonusy
 1. Niels-Kristian Iversen 1.977 9 44 84+3
 2. Krzysztof Kasprzak 1.977 9 43 73+12
 3. Nicolai Klindt 1.833 8 36 60+6
 4. Mateusz Tonder 1.304 6 23 26+4
 5. Tom Brennan 1.297 9 37 44+4
 6. Adrian Gała 1.250 3 16 18+2
 7. Miłosz Wysocki 0.743 9 35 23+3
 8. Eryk Kamiński 0.333 3 6 2+0
 9. Bartosz Tyburski 0.286 9 7 2+0
 10. Bartosz Głogowski 0.000 4 10 0+0


Pierwsze ligowe punkty wychowanka Wybrzeża. "Ciężko pracuje, jest ambitny"Małym pozytywem po sobotnim spotkaniu może być natomiast postawa juniora Wybrzeża, Bartosza Tyburskiego. Wychowanek gdańskiego klubu w rywalizacji z drużyną z Poznania dostał pierwszą szansę na jazdę od majowego, domowego z Polonią Bydgoszcz (5 maja, 21:27). We wczorajszym starciu zdobył swoje pierwsze ligowe punkty. W biegu juniorskim zajął 2. miejsce, przywożąc za swoimi plecami juniora gości, Kacpra Teskę. Natomiast w swoich kolejnych startach spisywał się z dobrej strony, choć widoczny był też jeszcze brak doświadczenia, który kończył się niedokończeniem przez niego wyścigu.

Mimo wszystko u Tyburskiego widać progres, którego pierwsze oznaki pojawiały się w ostatnich zawodach szkoleniowych juniorów, które odbyły się w Gdańsku i Pile. Wydaje się, że przy kontuzji Bartosza Głogowskiego i słabszej dyspozycji Wysockiego, powinien otrzymywać swoje kolejne szanse do jazdy w następnych ligowych meczach i być ważną częścią formacji juniorskiej gdańskiego klubu.- Bartek ciężko pracuje, żeby być w tym miejscu, w którym jest obecnie. Ma troszkę zaległości, patrząc na jego przebieg kariery, ale fajnie pracuje, jest ambitny, co mnie też bardzo cieszy. Życzę mu, żeby nie stracił tego zapału, pracował dalej tak samo. Przynosi to jakiś efekt i cieszę się, że chłopak tutaj z Gdańska w końcu w lidze robi punkty i trzymam kciuki, żeby było coraz lepiej w jego przypadku - kończy Jóźwiak.

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

Jak typowano

67% 184 typowania ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 3 typowania REMIS
32% 88 typowań #OrzechowaOsada PSŻ Poznań

Twoje dane


Tabela po 10 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 10 7 0 3 +70 16
2 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 10 6 1 3 -2 15
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 6 0 4 +89 15
4 Innpro ROW Rybnik 9 6 0 3 +6 14
5 Cellfast Wilki Krosno 10 5 0 5 -12 12
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 4 0 6 -24 9
7 Texom Stal Rzeszów 10 4 0 6 -26 8
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 9 0 1 8 -101 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-06-30

Wyniki 10 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 41:49 (pierwszy mecz 45:45, bonus dla PSŻ)
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Innpro ROW Rybnik 62:28 (pierwszy mecz 39:51, bonus dla Ostrowa)
 • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 46:44 (pierwszy mecz 33:57, bonus dla Polonii)
 • Cellfast Wilki Krosno - Texom Stal Rzeszów 40:50 (pierwszy mecz 51:39, bonus dla Wilków)

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (303)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
74% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
3% REMIS
23% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane