Arka Gdynia - Linfield FC 5:2 w pierwszym sparingu. Olaf Kobacki nie zagrał

Jakub Krysiewicz
29 czerwca 2024, godz. 16:20
Opinie (101)

Arka Gdynia sparingiem z Linfield rozpoczęła serię meczów kontrolnych, które mają przygotować drużynę na zbliżający się sezon w 1. lidze. Arka Gdynia sparingiem z Linfield rozpoczęła serię meczów kontrolnych, które mają przygotować drużynę na zbliżający się sezon w 1. lidze.

Arka Gdynia pokonała podczas meczu kontrolnego w Gniewinie Linfield FC z Irlandii Północnej 5:2. Żółto-niebiescy po pierwszej połowie przegrywali 1:2. Dwa gole stracili w ciągu dwóch minut. W drugiej odsłonie gdynianie odmienili losy spotkania, strzelając cztery gole. W meczu nie wystąpił Olaf Kobacki, którego łączy się z przenosinami do angielskiej Championship.

Arka Gdynia. Ile warta jest kadra gdynian. Czy to wystarczy na Ekstraklasę? Arka Gdynia. Ile warta jest kadra gdynian. Czy to wystarczy na Ekstraklasę?

Arka Gdynia - Linfield FC 5:2 (1:2)

Bramki dla Arki: Czubak 10', Sobczak 47' 90', Skóra 59', Gojny 70'.

ARKA (pierwsza połowa): Węglarz - Tomal, Stolc, Marcjanik, Lipkowski - Staniszewski - Ratajczyk, Adamczyk, Jakubczyk, Oliveira - Czubak.

ARKA (druga połowa): Lenarcik - Navarro, Górecki, Azacki, Gojny - Sawicki, Kaczmarek, Borecki, Zieliński, Skóra - Sobczak.

Jak informowaliśmy w piątek Olaf Kobacki oraz Karol Czubak znajdują się na listach zainteresowań klubów z angielskiej Championship. W przypadku Kobackiego prawdopodobieństwo transferu wzrasta, gdyż nie zagrał w sparingu przeciwko Linfield. Istnieje szansa, że 22-latek trafi do Norwich lub Derby County. Piotr Koźmiński z "WP Sportowe Fakty" informuje jednak o tym, że może być to Sheffield Wednesday.

Transferowe plotki nieco przełamuje z kolei Karol Czubak, który w meczu kontrolnym z Linfield wystąpił. Zdobył nawet w tym spotkaniu bramkę. Może to być jednak spowodowane tym, że ewentualne przenosiny Czubak w ostatnim czasie przełożył na drugi plan. W środę został bowiem ojcem. Zainteresowanie napastnikiem wykazywał zimą również duński Viborg FF, który zaproponował za niego ok. milion euro. Możliwe, że duński zespół nadal jest zainteresowany kupnem Czubaka, a już niedługo Arkę czeka sparing właśnie z Viborgiem.

Pozytywem dla Arki jest fakt, że dobrze w sparingu spisał się nowy nabytek klubu Szymon Sobczak. 31-latek odnotował w tym spotkaniu dwie bramki, grając tylko w drugiej połowie. Jego dorobek mógł być jeszcze większy, jednak nie wykorzystał on rzutu karnego. Sobczak do Gdyni trafił za darmo z Wisły Kraków, z którą w niedzielę oficjalnie wygaśnie jego umowa.

Arka w sparingu z Linfield miała również okazję przetestować nowych w składzie Adama Ratajczyka, Damiana Węglarza, powracającego z Resovii Jerzego Tomala i Joao Oliveirę, którzy zagrali w pierwszej połowie. Z nowych nazwisk w drugiej odsłonie poza wcześniej wspomnianym Sobczakiem zagrał Wojciech Zieliński, który powrócił z wypożyczenia do Raduni Stężyca.

Żółto-niebiescy swój ligowy sezon rozpoczną 22 lipca. Na inaugurację czeka ich wyjazd do Rzeszowa, gdzie zmierzą się ze Stalą. Wcześniej jednak gdynian czeka obóz w Danii do ośrodka Vildbjerg Sports niedaleko Herning. Tam do 11 lipca rozegrają dwa sparingi - z Viborg FF (7 lipca) oraz Randers FC (10 lipca).

22 lipca 2024, godz. 19:00