Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot najlepsza na świecie na 400 metrów w hali

29 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Anna Kiełbasińska jest w tym sezonie halowym najszybszą  lekkoatletyką na świecie w biegu na 400 metrów. Anna Kiełbasińska jest w tym sezonie halowym najszybszą  lekkoatletyką na świecie w biegu na 400 metrów.

Anna Kiełbasińska rewelacyjnie rozpoczęła sezon halowy. W inauguracyjnym starcie, w Karlsruhe lekkoatletyka SKLA Sopot pokonała 400 metrów w 51.93 sekundy. To jej nowy rekord życiowy oraz aktualnie najlepszy wynik na świecie w tej konkurencji! Powody do zadowolenia ma również Jakub Szymański, który "życiówkę" i minimum na tegoroczne mistrzostwa świata uzyskał w biegu na 60 metrów przez płotki.

Anna Kiełbasińska rewelacyjnie weszła w sezon halowy. W inauguracyjnym starcie, w Karlsruhe lekkoatletyka SKLA Sopot pokonała 400 metrów w 51.93 sekundy. Za jednym zamachem upiekła nawet cztery pieczenie na jednym ogniu.

Przypomnij sobie olimpijski sukces Anny Kiełbasińskiej

31-latka wygrała pierwsze tegoroczne zawody z cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. Jej wynik jest aktualnie najlepszym wynikiem na świecie w tej konkurencji w bieżącym sezonie pod dachem!

To oczywiście także nowy rekord życiowy sopocianki i trzeci najlepszy czas w historii halowej lekkoatletyki w Polsce. Poprzednia "życiówka" (53.20, Toruń, 8.02.2020) została poprawiona o ponad sekundę.

Wreszcie to rezultat, który zapewnia lekkoatletce SKLA prawo startu w halowych mistrzostwach świata, które od 18 do 20 marca mają odbyć się w Belgradzie.

Przeczytaj jak relacjonowaliśmy zdobycie przez Annę Kiełbasińską tytułu halowej mistrzyni Europy

Przypomnijmy, że Kiełbasińska była uczestniczką sztafety 4x400 metrów, która na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zdobyła srebrny medal. Ania biegała w półfinale. Natomiast w hali w tej konkurencji zdobyła tytuł mistrzyni Europy w Glasgow, w 2019 roku.

Jakub Szymański po raz kolejny w tym sezonie poprawił rekord życiowy i potwierdził minimum na halowe mistrzostwa świata w biegu na 60 metrów przez płotki. Jakub Szymański po raz kolejny w tym sezonie poprawił rekord życiowy i potwierdził minimum na halowe mistrzostwa świata w biegu na 60 metrów przez płotki.
W World Athletics Indoor Tour Gold w Karlsruhe doskonale zaprezentował się też inny przedstawiciel SKLA Sopot. Jakub Szymański dwukrotnie poprawiał rekord życiowy na 60 metrów przez płotki. W półfinale uzyskał 7.63, a w finale 7.60. W końcowej klasyfikacji zajął 3. miejsce.

Zobacz, jak Jakub Szymański biegł po medal mistrzostw świata U-20

Niespełna 20-letni sopocianin wyrównał czwarty najlepszy wynik w polskiej historii tej konkurencji pod dachem. Jednocześnie wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie.

Warto podkreślić, że podopieczny Bernarda Wernera w każdym tegorocznym biegu bije "życiówki". 6 dni wcześniej, podczas mityngu w Toruniu zanotował czasy 7.66 i 7.65. Natomiast w sezon wchodził z najlepszym wynikiem na poziomie 7.77 z 16 lutego 2020 roku z Torunia.

Cykl Trojmiasto.pl "Sport Talent". Przeczytaj, co pisaliśmy o Jakubie Szymańskim

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, w sezonie letnim Szymański zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata na 110 metrów przez płotki w Nairobi. Był także jednym z bohaterów cyklu cyklu Trojmiasto.pl Sport Talent, który pokazuje utalentowanych sportowców u progu - miejmy nadzieje - wielkich ich karier.

Opinie (8) 5 zablokowanych

• Brawo Ania

• 14 0

• Super news! Gratki!

• 14 0

• Brawo brawo, tylko pamiętajcie, że "halę" spora część topki odpuszcza, a to dopiero początek gdzie pewnie mało kto startował. Więc tytuł artykułu jak najbardziej klikbajtowy a wynik przeciętny. Nie mniej życzę połamania 51 a może i nawet 50 na stadionie.

• 2 6

Im starsza tym lepsza.... jak dobre wino! I kieliszek takowego Ci się należy :) Powodzenia

• 2 0

• Super Ania (1)

Są niestety dyscypliny w SKLA gdzie utalentowane zawodniczki używają !! kilkunastoletniego sprzętu !! , a jak pochdzą z biednych rodzin, to nie stać ich na prywatne zakupy,z takim podejściem kiedyś może zabraknie lekkoatletów prawdziwego"polskiego" pochodzenia.

• 1 1

• Tak ale ona w spocie nie trenuje i nie ma nkc wspolnego z trojmiastem

Siedzi w Warszawie i tam trenuje

• 0 0

• Litości z tym najlepszym wynikiem w roku- mamy styczeń. Tak czy inaczej gratulacje!