Atom Trefl o pozostanie w Lidze Mistrzyń

Marcin Dajos
20 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
W starciu z Eczacibasi Judith Pietersen (na zdjęciu) i Anna Podolec wykonały łącznie 32 ataki. Zdobyły z nich 9 pkt (skuteczność 28 proc.). W Stambule muszą zdecydowanie poprawić ten element gry. W starciu z Eczacibasi Judith Pietersen (na zdjęciu) i Anna Podolec wykonały łącznie 32 ataki. Zdobyły z nich 9 pkt (skuteczność 28 proc.). W Stambule muszą zdecydowanie poprawić ten element gry.

Siatkarki Atomu Trefla przegrały u siebie w pierwszym meczu play-off z Eczacibasi 0:3. Mimo to sopocianki przed meczem rewanżowym zapewniają, że rywal jest do... ogrania. Aby znaleźć się w najlepszej "6" Ligi Mistrzyń podopieczne Teuna Buijsa muszą wygrać w Stambule spotkanie za trzy punkty, a następnie wykazać wyższość również w tzw. złotych secie Tureckiej drużynie do awansu wystarczy wygranie dwóch setów. Początek starcia w Stambule o godzinie 16:30.

W poprzednich dwóch edycjach Ligi Mistrzyń Atom Trefl kończył przygodę z rozgrywkami właśnie na tym etapie play-off. W meczach z Rabitą Baku i Vakifbankiem Stambuł sopocianki potrafiły jednak wygrywać sety, a w pierwszym wypadku nawet mecz. W obecnym sezonie, po pierwszym starciu z Eczacibasi, sytuacja mistrzyń Polski nie wygląda optymistycznie. Choć drużyna ze Stambułu nie prezentuje się na boisku jak jedna z najsilniejszych w Europie.

- Jak najbardziej Eczacibasi jest do ogrania. W pierwszym meczu wyszłyśmy chyba zbyt nerwowe i spięte. W inauguracyjnym secie przegrywałyśmy wysoko, ale udało się dojść rywalki do normalnego wyniku. To pokazuje, że gdy gramy tak, jak potrafimy, to rywal jest w zasięgu - uważa atakująca Atomu Trefla Anna Podolec.

- W Turcji postaramy się wypaść lepiej. Po pierwszym meczu dostałyśmy odpowiedni materiał do analizy. Po poprawieniu błędów powinnyśmy powalczyć o wygrane w setach - dodaje.

ATOM TREFL ULEGŁ ECZACIBASI 0:3

We wspomnianym pierwszym secie poprzedniego meczu z Eczacibasi, sopockie siatkarki oddały rywalkom po własnych błędach aż 11 pkt. W kolejnych partiach było trochę lepiej, ale to tylko podkreśla fakt, że to nie było ich spotkanie.

- Rywalizacja się nie skończyła i jeśli poprawimy detale w naszej grze, możemy powalczyć. To nie jest tak, że jesteśmy znacznie gorszą drużyną od Eczacibasi. Nastawienie jest bojowe - zobaczymy, co się wydarzy - mówi druga z atakujących sopockiej drużyny Judith Pietersen.

Na nieco rozczarowanego wynikiem wyglądał po pierwszym spotkaniu trener Teun Buijs. W trakcie starcia był on wiecznie zamyślony. W drugim meczu nie będzie już jednak czasu na analizy. Sopocianki nie mają nic do stracenia, a z ich potencjałem, są w stanie urwać choć jeden set.

W lepszym przygotowaniu do wtorkowego spotkania ma pomóc mistrzyniom Polski wcześniejsza wyprawa do Stambułu.

- Na poniedziałek zaplanowaliśmy m.in. spacer, a popołudniu drugi trening. We wtorek, w dniu meczu, jak zwykle robimy poranny rozruch, a później czeka nas już tylko mecz z Eczacibasi - mówi Buijs.

Natomiast w sobotę sopocianki zrobiły sobie rozgrzewkę w Pile. W Orlen Lidze pokonały PGNiG Naftę 3:0, choć i w tym spotkaniu nie ustrzegły się błędów, które wprowadzały je w kłopoty. A Eczacibasi pokazało już, że takich rzeczy nie wybacza.

ATOM TREFL MOCNIEJSZY OD NAFTY. ALE PO CO TE NERWY?

Co stanie się w momencie, gdy Atomówkom uda się jednak wznieść na wyżyny umiejętności i pokonać Eczacibasi? Pierwszym krokiem do awansu jest zwycięstwo 3:0 lub 3:1, czyli za trzy punkty. Wówczas o tym, która drużyna wejdzie do "6" zdecyduje złoty set. Każdy inny wynik od razu daje awans Eczacibasi. Wygrany z polsko-tureckiej pary trafi w "6" na Omichkę Omsk Region lub Prosecco Doc-Imoco Conegliano.

POZOSTAŁE PARY "12" LIGI MISTRZYŃ
(w nawiasie wynik pierwszego meczu)

Omichka Omsk Region - Prosecco Doc-Imoco Conegliano (0:3), czwartek, godz. 13:00

• Spokój trenera (1)

Co by się nie działo w meczu jednego możemy być pewni - Trener będzie spokojny. To prawdziwy filozof..... :-)

• 3 0

• ...........i wszystko notuje.

• 1 0

• no to pojechaly .... na wycieczke (1)

• 3 5

• Ja też byłem kiedyś na wycieczce w Stambule.

• 0 0

• (3)

Niesamowicie dokładne wystawy Bełcik , precyzyjne gwoździe wbijane w parkiet raz po raz przez Podolec i Efimienko , huraganowe ataki Hill i Pietersen , wreszczcie koncentracja od pierwszych piłek meczu doprowadziły do ostatecznego zwycięstwa i ......I WTEDY SIĘ OBUDZIŁEM

• 7 6

• dodałbym do tego jeszcze doskonałe zmiany dokonywane przez naszego super trenera z Holandii ;)