Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:30, rzuty karne 11:10

mip.
2 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Mateusz Jachlewski (nr 15) w Ostrowie Wielkopolskim rzucił 8 bramek i był nieomylny w rzutach karnych, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Mateusz Jachlewski (nr 15) w Ostrowie Wielkopolskim rzucił 8 bramek i był nieomylny w rzutach karnych, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z Arged KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski w wyjazdowym meczu 5. kolejki PGNiG Superligi. Gdańszczanie prowadzili przez całe spotkanie, a wyrównującą bramkę stracili na 9 sekund przed końcem. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne były rzuty karne i to aż 12 serii! Lepsi okazali się szczypiorniści beniaminka (11:10). Dla podopiecznych Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego to pierwsza porażka w tym sezonie i koniec fenomenalnej serii zwycięstw.

Ostrovia: Krekora, Zimny, Balcerek - Marciniak 8, Adamski 6, Klopsteg 5, Gierak 4, Wojciechowski 3, Tomczak 1, Gajek 1, Przybylski 1, Wadowski, Przybylski, Misiejuk, Szych

TORUS WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Jachlewski 8, Stępień 7, Powarzyński 6, Kosmala 3, Milicević 2, Tomczak 2, Papina 1, Davidović 1, Woźniak, Będzikowski, Zmavc, Papaj

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk po czterech zwycięstwach z rzędu wybrali się do Ostrowa Wielkopolskiego z chęcią na podtrzymanie passy oraz utrzymania miejsca w czubie tabeli.

Spotkanie z beniaminkiem od trzech obronionych rzutów z rzędu rozpoczął Miłosz Wałach. Wynik w 4. minucie otworzył Mateusz Jachlewski. Kapitan Torus Wybrzeża najpierw wykorzystał rzut karny, a chwilę później po szybkiej akcji podwyższył na 2:0.

Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Torus Wybrzeża

Gdański golkiper czyste konto utrzymał aż do 7. minuty, a w międzyczasie podwyższył swoją statystykę obronionych rzutów do 6. Przewaga Wybrzeża utrzymywała się na poziomie dwóch trafień, choć gospodarze nie zamierzali odpuszczać. Gdy w 16. minucie trafił Rafał Stępień, trener Ostrovii Maciej Nowakowski wziął czas. Nie wytrącił on jednak z rytmu szczypiornistów Wybrzeża, którzy powiększyli zaliczkę do 5 "oczek".

Chwilę później ostrowianie wykorzystali jednak, że wykluczenie otrzymał Stępień i było już "tylko" 9:11. Zareagował na to gdański duet trenerski Mariusz Jurkiewicz - Jakub Bonisławski. Po wziętym przez nich czasie szczypiorniści Wybrzeża powiększyli przewagę i wygrali pierwszą połowę wynikiem 17:13 i to pomimo faktu, że aż cztery razy musieli grać w osłabieniu przy zaledwie jednej karze Ostrovii.

Przeczytaj, co Artur Siódmiak mówi o dobrym starcie szczypiornistów Torus Wybrzeża

Drugą połowę od serii 3:0 rozpoczęli przyjezdni, co sprawiło, że ich prowadzenie nabrało pokaźnych rozmiarów (13:20). Szczypiorniści beniaminka szybko odrobili stratę z tej części gry i zniwelowali stratę do 4 bramek. Gra w ofensywie Wybrzeża nieco zwolniła, a sposób na bramkarza gospodarzy potrafił znaleźć tylko Jakub Powarzyński, którzy rzucił 3 bramki z rzędu.

Gospodarze grali agresywniej w obronie, czego efektem była m.in. czerwona kartka dla Krzysztofa Misiejuka i mniejsza skuteczność Wybrzeża w ataku. Gospodarze uwierzyli, że mogą jeszcze odwrócić losy spotkania, gdy w 53. minucie dwa punkty z rzędu zdobył Patryk Marciniak, a zaraz później trzecie wykluczenie, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Nejc Zmavc.

Wydawało się, że gdańszczanom udało się przetrzymać huraganowe ataki ze strony gospodarzy, ale na niespełna 3 minuty przed końcem, różnica zmalała do zaledwie punktu (28:29) i o czas prosił duet szkoleniowy Wybrzeża. W ważnej akcji ręka nie zadrżała Mateuszowi Kosmali, który zdobył bardzo ważną bramkę.

Karę otrzymał jednak Stępień, a trafienia Artura KlopstegaPrzemysława Urbaniaka doprowadziły do remisu i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne i to aż 12 serii! 11:10 wygrali je gospodarze, bowiem w decydującym podejściu pomylił się Jakub Powarzyński.

Dla Wybrzeża to pierwsza porażka w tym sezonie, która zakończyła ich serię zwycięstw na początku sezonu na czterech z rzędu.

2 października 2022, godz. 15:00
Arged Ostrovia Ostrów Wlkp.
TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

14% 28 typowań Arged Ostrovia Ostrów Wlkp.

14 MKS Zagłębie Lubin 5 0 0 0 5 117:159 0
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-02

Wyniki 5 kolejki

• Arged Ostrovia Ostrów Wlkp. - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 30:30 (13:17) - karne 11:10
  • Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 29:24 (10:12)
  • Azoty-Puławy - Zagłębie Lubin 39:27 (20:10)
  • Łomża Industria Kielce - Gwardia Opole 42:21 (20:9)
  • Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin 37:21 (21:9)
  • Unia Tarnów - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:28 (13:15)
  • Górnik Zabrze - Energa Kalisz 32:25 (16:12)