Arka Gdynia - Orkan Sochaczew 24:38. "Buldogi" nie dały rady wiceliderowi

mip.
21 października 2023, godz. 17:40
Opinie (9)

Arka Rugby

Arka Gdynia po zaciętym meczu przegrała z Orkanem Sochaczew 24:38. Arka Gdynia po zaciętym meczu przegrała z Orkanem Sochaczew 24:38.

Arka Gdynia przegrała z Orkanem Sochaczew 24:38 (14:26) w meczu 9. kolejki ekstraligi rugby. "Buldogi" dzielnie walczyły z wiceliderem tabeli, ale końcówca pierwszej połowy i początek drugiej zaważył o porażce ekipy prowadzonej przez Łukasza Szostka.

Punkty dla Arki: Anton Szaszero 9, Eujaan Botha 5, Damian Turzyński 5, Radosław Rakowski 5
Punkty dla Orkana: Peter Steenkamp 18, Krystian Olejek 5, Mateusz Pawłowski 5, Łukasz Chain 5, Andre Meyer 5

ARKA: Bojke (52 Papunashvili), Mohyła (62 Podolski), Rijamadze (71 Derwis) - Litwińczuk, Zypper (75 Torbiarczyk) - Bracik, Kuzimski (54 Gajowniczek), Krużycki (77 Kruk-Miler) - Turzyński - Szaszero - Rakowski, Karasewicz, Botha, Steindl (77 Stosik) - Banaszek

Arka Gdynia rundę jesienną kończyła domowym meczem z Orkanem Sochaczew. Trener Łukasz Szostek nie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Mateusza Szyca, Szymona SirockiegoZvikomborero Chirume. Była to okazja do debiutu w wyjściowej "15" 18-letniego Damian Turzyńskiego, który ten występ okrasił przyłożeniem.

Już w 7. minucie to rugbiści wicelidera objęli prowadzenie, gdy przyłożenie i podwyższenie zaliczył Peter Steenkamp. Odpowiedź "Buldogów" była jednak natychmiastowa, bo błąd gości wykorzystał Anton Szaszero, doprowadzając do remisu.

Ekstraliga rugby na półmetku. Przeczytaj naszą zapowiedź 9. kolejki Ekstraliga rugby na półmetku. Przeczytaj naszą zapowiedź 9. kolejki

Sytuacja powtórzyła się kilka minut później. Najpierw przyłożenie i podwyższenie zaliczyli sochaczewianie, ale Arka błyskawicznie wyrównała. Gospodarze przejęli inicjatywę i zdominowali Orkana. Byli naprawdę blisko objęcia prowadzenia, ale dwukrotnie popełnili błąd przed samym polem punktowym.

Niewykorzystane okazje się zemściły w końcówce pierwszej połowy, kiedy to przyjezdni zanotowali kolejne dwa podwyższenia i prowadzili 26:14.

W drugiej połowie optyczną przewagę mieli goście, którzy zanotowali też dwa kolejne przyłożenia, na które odpowiedział tylko Turzyński. Co prawda gdynianie aż do ostatniego gwizdka starali się o poprawę rezultatu i odebranie gościom ofensywnego punktu bonusowego, co się udało i to dosłownie w ostatniej akcji.

9 Budowlani Commercecon Łódź 8 0 0 8 55:561 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.
Tabela wprowadzona: 2023-10-27

Wyniki 9 kolejki

• ARKA GDYNIA - ORKAN SOCHACZEW 24:38 (14:26)
  • Awenta Pogoń Siedlce - OGNIWO SOPOT 18:27 (10:17)
  • Budowlani Commercecon Łódź - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 0:44 (0:29)
  • Juvenia Kraków - Edach Budowlani Lublin 21:5 (7:0)
  • pauza: LECHIA GDAŃSK
mip.

Opinie (9)

• Jest progres (2)

Turzyński bardzo dobry mecz. Im więcej chłopak będzie grał tym lepiej.
    Bracik, Rizhamadze mocni w obronie. Anton z Botha w ataku bardzo groźni.
    Trochę zabrakło ale jest mega potencjał.

• 11 3

• Lepiej niz Szyc sie prezentuje

• 9 2

• Rizhamadze dobrze w obronie? Chyba ktoś tu nie oglądał meczu.

• 3 0

• Wreszcie widac bylo jakąś akcje

Banaszek zaczął wchodzic częściej kontakt niż tylko wykopywać piłkę.
    Troche słabe czyszczenie i tracili przez to ale jest progres.