Austriacy wysoko zawiesili poprzeczkę

Marta
4 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Polscy piłkarze ręczni wygrali pierwszy mecz podczas międzynarodowego turnieju o Puchar Gdyni. Podopieczni Bogdana Wenty i Daniela Waszkiewicza nie mieli jednak łatwej przeprawy z reprezentacją Austrii. Biało-czerwoni zwycięstwo 29:27 (12:12) zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach meczu. W sobotę o 17.30 w hali przy ul. Górskiego nasza kadra zmierzy się z Białorusią.

POLSKA: Szmal, Wyszomirski - Tomczak 5, M.Jurecki 5, Bielecki 5, Rosiński 4, Jaszka 2, Kuchczyński 2, Lijewski 2, B.Jurecki 1, Kwiatkowski 1, Wiśniewski 1, Zaremba 0, Jurkiewicz 0.

AUSTRIA: Bauer, Marinović - Schilinger 7, Woss 6, Ziura 5, Santos 4, Hermann 3, Schmid 1, Folser 1, Mayer 0, Wagesreiter 0.

Gdyński turniej jest dla polskiej reprezentacji ostatnim sprawdzianem rozgrywanym w kraju przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy. Oprócz biało-czerwonych o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu spośród uczestników zmagań w hali przy ul. Górskiego walczyć będzie jeszcze Rosja.

Szkoleniowcy reprezentacji Polski zastrzegali jednak przed turniejem, aby nie lekceważyć żadnego z przeciwników i jak się okazało mieli rację. Polacy rozpoczęli mecz z Austrią nieskutecznie, ich akcjami rządził chaos i w efekcie w 10 minucie przegrywali już 1:5. Później na chwile przejęli inicjatywę, a Patryk Kuchczyński zdobył kontaktową bramkę (4:5).

Okazało się jednak, że był to zryw chwilowy znów skuteczną serię zaliczyli szczypiorniści z Austrii i prowadzili aż do 28 minuty. Wówczas wyrównanie (11:11) polskiej ekipie dał Karol Bielecki. Obie "siódemki" do końca pierwszej połowy trafiły jeszcze po razie i do przerwy był remis 12:12.

Na początku drugiej części meczu powtórzył się scenariusz z pierwszej połowy. Goście wyszli na prowadzenie 15:12 i dość długo ich 2, 3-bramkowa przewaga się utrzymywała. Tym razem jednak Polacy doprowadzili do remisu szybciej niż w pierwszej części meczu. Do stanu 22:22 doprowadził w 50 minucie Michał Jurecki. Za chwilę gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Bartosza Jureckiego.

Austriakom jeszcze na chwilę udało się dogonić polską reprezentację ale ta w końcówce zagrała już lepiej, szybciej i co najważniejsze skuteczniej, wygrywając ostatecznie 29:27.

W pierwszym piątkowym meczu turnieju Rosja pokonała Białoruś 33:22 (17:10).

(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

Polska - Rosja 17:30

Bilety na jeden dzień turnieju kosztują 30 PLN.
Marta

Miejsca

Opinie (6)

• :) (2)

nasi nie zachwycili ale do ME jeszcze troche czasu ... Karol MVP no niezłe jaja :D

• 7 2

• kocham reczną!!!

a ja kocham reczną i byłam na meczu, oszczędzałam głos w pracy w szkole,żeby mieć "parę "na kibicowanie, liczy się wynik !!!brawo !!!

• 5 2

• Też się uśmiechnąłem, jak w wieczornym serwisie radiowym podali, Kto 'wyciągnął' wygrana w I poł. :)Zobaczymy, jak to się ułoży dziś, a szczególnie! jutro.Oj! przed chłopakami trochę pracy, bo na ME nie będzie słabeuszy, to najmocniejszy turniej świata, a najważniejszy mecz będą mielichłopaki.. na starcie!