Awenta Pogoń Siedlce - Lechia Gdańsk 25:23. Pechowa porażka w jubileuszowym meczu

mip.
24 marca 2024, godz. 15:40
Opinie (14)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Drew Pal 2 Lechia Gdańsk przegrała w swoim tysięcznym meczu w ekstralidze rugby. Podopieczni Pawła Lipkowskiego prowadzenie stracili w ostatniej akcji. Drew Pal 2 Lechia Gdańsk przegrała w swoim tysięcznym meczu w ekstralidze rugby. Podopieczni Pawła Lipkowskiego prowadzenie stracili w ostatniej akcji.

Drew Pal 2 Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce 23:25 (7:17) w meczu 12. kolejki ekstraligi rugby. Dla gdańszczan był to tysięczny mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej i jednocześnie 348 porażka. Pomimo bardzo słabego początku podopieczni Pawła Lipkowskiego nie poddali się i w drugiej połowie odwrócili losy spotkania, ale zwycięstwo stracili po przyłożeniu gospodarzy w ostatniej akcji.

Arka Gdynia - Juvenia Kraków 34:26. Sensacyjna wygrana z liderem na start rundy Arka Gdynia - Juvenia Kraków 34:26. Sensacyjna wygrana z liderem na start rundy

Punkty dla Pogoni: Mykoła Szałajew 5, Martin Mangongo 5, Kacper Skup 5, Nkululeko Ndlovu 5, Arkadiusz Radzikowski 5
Punkty dla Lechii: Denzo Bruwer 13, Robert Wójtowicz 5, Aleksander Czerniak 5

LECHIA: Szymanowski, Beśka, Huhane - Dabkiewicz, Krużycki - Płonka, Smoliński, Klaasen - Boczulak - Bruwer - Wójtowicz, Hawanga, Beukes, Czerniak - Kolas oraz Kamoń, Olszewski, Rachubka, Kossakowski, Niespodziany, Cole, Kruszczyński, Fibek

Niedzielny mecz w Siedlcach dla Lechii Gdańsk był nie tylko inauguracją rundy wiosennej, szansą na awans na 5. miejsce w tabeli, ale i jubileuszowym, tysięcznym meczem w ekstralidze rugby. Uczić tego meczu wygraną się nie udało. Po prawdziwym dreszczowcu, zwłaszcza w końcówce, lepsi okazali się gospodarze, ale Lechia na pocieszenie wywalczyła defensywny punkt bonusowy.

Biało-zieloni zagrali w niemal najsilniejszym składzie. W tym wyjątkowym meczu zabrakło jednak kapitana Grzegorza Buczka, który po raz drugi został ojcem. W mezczowej kadrze debiutowali za to: Sean Cole, Owen HawangaElmarco Beukes.

Lechia Gdańsk zagra mecz nr 1000 w ekstralidze rugby. Celem awans w tabeli Lechia Gdańsk zagra mecz nr 1000 w ekstralidze rugby. Celem awans w tabeli

Choć pierwsi zapunktować mogli przyjezdni, ale rzutu karnego z odległości ok. 50 metrów nie wykorzystał Denzo Bruwer, to kilka minut później swoją szansę wykorzystała Pogoń. Po wrzucie z autu i molu, na polu punktowym znalazł się Mykoła Szałajew. Natomiast tuż po wznowieniu gry przez Lechię, gospodarze zrobili dwa szybkie przegrupowania i skrzydłem po drugie przyłożenie pomknął Martin Mangongo.

Podopieczni Pawła Lipkowskiego mieli problem, by przenieść grę pod pole punktowe gospodarzy, a ci robili co chcieli z defensywą Lechii. Gdańszczanie przebudzili się jednak po 20. minucie i dzięki szybkiej akcji skrzydłem, pierwsze przyłożenie zaliczył Robert Wójtowicz, a podwyższenie zaliczył Bruwer.

W pierwszej połowie wynik już się nie zmienił, choć obie drużyny miały ku temu okazje. Lechia wciąż była jednak w grze o zwycięstwo, choć pierwszy kwadrans tego nie zapowiadał. Drugą część jednak od kolejnych trzech punktów z rzutu karnego zaczęli miejscowi. Szybko jednak w taki sam sposób odpowiedział Bruwer.

Selekcjoner zwolniony. Polska zdegradowana z Rugby Europe Championship Selekcjoner zwolniony. Polska zdegradowana z Rugby Europe Championship

W 64. minucie Lechia była w posiadaniu defensywnego punktu bonusowego, bo kolejny rzut karny na 3 punkty zamienił łącznik ataku gdańskiego zespołu. To zwiastowało wielkie emocje w końcówce. Po wrzucie z autu i serii dobrych podań, na polu punktowym zameldował się Aleksander Czerniak, a podwyższenie z bardzo trudnej pozycji wykorzystał Bruwer i był remis po 20!

To zdeprymowało miejscowych, którzy popełnili kolejny błąd. Skutkiem był kolejny karny podyktowany przez sędziego, a tu znów popisał się celnością Bruwer, dając Lechii prowadzenie, a do końca meczu pozostały ostatnie tylko minuty.

Awenta Pogoń Siedlce - Drew Pal 2 Lechia Gdańsk 25:23. Zobacz relację wideo

Pogoń jednak rzuciła się do ataku i w ostatniej akcji była dosłownie o metr od przyłożenia. Miejscowi parli do przodu i ostatecznie dopięli swego, zgarniając zwycięstwo po niesamowitym dreszczowcu.

9 Budowlani WizjaMed Łódź 11 0 0 11 68:679 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.

Zespół Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek przed rundą wiosenną.
Tabela wprowadzona: 2024-03-29

Wyniki 12 kolejki

• ARKA GDYNIA - Juvenia Kraków 34:26 (22:0)
  • Awenta Pogoń Siedlce - DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK 25:23 (17:7)
  • Budowlani WizjaMed Łódź - Edach Budowlani Lublin 8:31 (3:8)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Orlen Orkan Sochaczew (mecz nie odbył się z powodu wycofania się drużyny gospodarzy z rozgrywek)
  • pauza: OGNIWO SOPOT