Lechia Gdańsk na 7. miejscu w ekstralidze. Grzegorz Buczek zakończył karierę

dak.
11 maja 2024, godz. 14:45
Opinie (22)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Grzegorz Buczek (z prawej) zakończył karierę sportową. Kapitan rugbistów Lechii Gdańsk w biało-zielonych grał od 2009 roku i od tego czasu rozegrał 266 meczów. Grzegorz Buczek (z prawej) zakończył karierę sportową. Kapitan rugbistów Lechii Gdańsk w biało-zielonych grał od 2009 roku i od tego czasu rozegrał 266 meczów.

Drew Pal 2 Lechia Gdańsk przegrała u siebie z drużyną Edach Budowlani Lublin 17:29 (10:24) w swoim ostatnim meczu w sezonie 2023/24, który finalnie zakończyła z bilansem 5 zwycięstw i porażek. Sobotnie spotkanie było także ostatnim w karierze dla kapitana Grzegorza Buczka. Biało-zieloni będą pauzować w 18. kolejce Ekstraligi Rugby, która przypada na 18 i 19 maja, ale bez względu na wyniki, ukończą rozgrywki na siódmym miejscu.

Punkty dla Lechii: Willmor Beukes 5, Sean Cole 5, Michał Krużycki 5, Paweł Boczulak 2

LECHIA: Olszewski, Buczek, Rachubka - Kossakowski, Krużycki - Płonka, Niespodziany, Smoliński - Cole - Kolas - Czerniak, Klaasen, Beukes, Hawanga - Kruszczyński oraz Huhane, Beśka, Wojnicz, Wasilewski, Olender, Boczulak, Kopecki, Wesołowski

Drew Pal 2 Lechia Gdańsk przegrała swój ostatni mecz w sezonie 2023/24 i zakończyła go na siódmym miejscu w Ekstralidze Rugby. Biało-zieli na zakończenie doznali domowej porażki z drużyną Edach Budowlani Lublin.

Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 29:37. Dobre i emocjonujące derby Trójmiasta w rugby. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny zawodnikom i trenerom Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 29:37. Dobre i emocjonujące derby Trójmiasta w rugby. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny zawodnikom i trenerom

A początek wcale na to nie wskazywał, bo gospodarze bardzo udanie zaczęli mecz i po 17 minutach prowadzili 10:0. Najpierw przyłożenie po sprytnym zwodzie na rywalu zaliczył Willmor Beukes, a następnie dwa skuteczne kopy z podwyższenia, a chwilę potem z rzutu karnego zaliczył Sean Cole.

Radość biało-zielonych jednak nie trwała długo, gdyż 15 minut później to już oni musieli gonić wynik, bo w polu punktowym piłkę przykładali: Grzegorz Szczepański i Duda Panash, a podwyższył Liplan Trol. Lublinianie poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą powiększyli przewagę do 24:10.

W drugiej połowie już tylu emocji nie mieliśmy. Miejscowi co prawda zdobyli jeszcze przyłożenie kontaktowe po akcji Michała Krużyckiego, ale to do goście postawili kropkę nad "i".

Ostatni mecz gdańskiej ekipy w sezonie 2023/24 był także ostatnim w karierze dla Grzegorza Buczka. Kapitan rozegrał w nim 23 minuty, a następnie został zmieniony przez Sebastiana Beśkę.

Rugby. Ogniwo Sopot o finał z Arką Gdynia, Lechia Gdańsk żegna kapitana. Przeczytaj zapowiedź Rugby. Ogniwo Sopot o finał z Arką Gdynia, Lechia Gdańsk żegna kapitana. Przeczytaj zapowiedź

Buczek, którego wybraliście Ligowcem Roku 2022 na Portalu Trojmiasto.pl, zaczynał karierę rugbisty w Olsztynie, a do Lechii trafił w 2009 roku. W biało-zielonych barwach rozegrał 166 meczów, łącznie zdobył 264 punkty (218 w meczach ligowych i 46 w pucharowych).