Bałtyk wygrał z ousiderem III ligi

9 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Mateusz Kuzimski w drugim z rzędu spotkaniu Bałtyku Gdynia otworzył golem wynik meczu. Mateusz Kuzimski w drugim z rzędu spotkaniu Bałtyku Gdynia otworzył golem wynik meczu.

Piłkarze Bałtyku Gdynia zrobili to co do nich należało, choć nie obyło się bez nerwów. Biało-niebiescy w 22. kolejce pokonali outsidera grupy drugiej III ligi Leśnika w Manowie 3:2 (1:1). Podopieczni Dariusza Mierzejewskiego awansowali na 3. miejsce w tabeli. Następny mecz już w środę na Narodowym Stadionie Rugby. Przy ul. Górskiego stawi się Górnik Konin. Niestety, nie będzie mógł zagrać Wojciech Zyska, który musi pauzować za nadmiar kartek. W niedzielę ten pomocnik strzelił 9. gola w sezonie.

Szatkowski 24, 88 (karny) - Kuzimski 13, Zyska 76, Karasiński 82

BAŁTYK: Matysiak - Wypij, Karasiński, Sadowski, Wesołowski (46 Szopiński) - Rzepa (56 Rzepa), Zyska, Sosnowski, Poręba (56 Młynarczyk) - Bejuk - Kuzimski (72 Pogranicznyj)

TAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY MECZ W SEZONIE, W KTÓRYM BAŁTYK W GDYNI STRZELIŁ WIĘCEJ NIŻ JEDNEGO GOLA

Dariusz Mierzejewski na stadionie outsidera grupy drugiej III ligi postawił na tę samą "11", która przed tygodniem po raz pierwszym w tym sezonie w Gdyni strzeliła więcej niż jednego gola. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 13. minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Kuzimski, a asystę zanotował Filip Sosnowski.

Niestety, zamiast pójść za ciosem gdynianie oddali inicjatywę rywalom. W pierwszej sytuacji gospodarzy dobrze obronił Marcin Matysiak. Jednak w 24. minucie musiał on wyciągnąć piłkę z siatki po strzale sprzed pola karnego Adriana Szatkowskiego.

Gdy do przerwy wynik się nie zmienił, trener Mierzejewski odwołał się do roszad w składzie. Już w przerwie zmienił ustawienie defensywny, a nim minął pierwszy kwadrans drugiej połowy dokonał dwóch zmian równocześnie.

Jednak zamiast korekty wyniku mieliśmy kolejne kartki dla biało-niebieskich. Ukarany został m.in. Wojciech Zyska, a to oznacza, że nie pomocnik nie zagra w następnej kolejce. Jednak to właśnie on dał prowadzenie Bałtykowi na kwadrans przed końcem gry. Wojtek najlepiej znalazł się w zamieszaniu podbramkowym, które powstało po strzale w mur z wolnego Sosnowskiego.

6 minut później Bałtyk poprawił wynik znów po stałym fragmencie gry. Tym razem rezerwowy Mateusz Młynarczyk dośrodkował z rogu, a mocnym uderzeniem z woleja popisał się obrońca Piotr Karasiński.

Gdy wydawało się, że wszystko co złe tego dnia za Bałtykiem, sędzia odgwizdał faul w polu karnym Filipa Szopińskiego. Z karnego trafił Szatkowski. Co ciekawe ten piłkarz do tego meczu nie zdobył żadnego gola w III lidze, a do siatki Bałtyku posłał piłkę 2 razy.

W końcówce było znów nerwowo, ale korzystny wynik został wybroniony. Dzięki temu podopieczni trenera Mierzejewskiego wspięli się na 3. miejsce w tabeli. Już w środę o godzinie 18 u siebie zagrają z Górnikiem o kolejne 3 punkty.

Wyniki 22 kolejki

• Leśnik Manowo - BAŁTYK GDYNIA 2:3 (1:1)
  • Elana Toruń - Sokół Kleczew 3:3 (2:2)
  • Lech II Poznań - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0)
  • Świt Skolwin - Pogoń Lębork 1:0 (0:0)
  • Górnik Konin - Chemik Bydgoszcz 1:3 (1:2)
  • KKS 1925 Kalisz - Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (0:1)
  • GKS Przodkowo - Vineta Wolin 1:0 (1:0)
  • Wda Świecie - Pogoń II Szczecin 2:0 (0:0)
  • Jarota Jarocin - KS Chwaszczyno 3:2 (2:2)

Opinie (58) ponad 20 zablokowanych

• 47 osób z biało-niebieskiej rodziny na wyjeździe w Manowie (6)

Baltyk będzie istniał puki my żyjemy

• 34 9

• (2)

Na zdjęciu 24 plus jeden co robi fotę, rozumiem ze reszta wstydziła się pozować czy jeden autokar odjechał wcześniej? Przez takie wpisy narażacie się na śmieszność. Jest dokument gdzie można policzyć ludzi a Ty bawisz się w cudowne rozmnożenie po co?

• 6 4

• (1)

Nie wszyscy chcieli być na fotce. Nie każdy jest modelem i nie każdy chce z wiadomych względów (policj) występować na fotkach dlatego odeszli z boku. Nas 47 osób dobrej ekipy i tyle od nas

• 65 9

• lepiej grac w ekstraklasie niz w 4 lidze (9)

• 10 20

• w III lidze Baltyckiej. Do lekarza chlopcze. (4)

• 8 2

• III liga to czwarty poziom rozgrywek, dawna 4 liga (3)

• 8 2

• 1 liga to 2 liga dawna (2)

Operuj teraźniejszymi terminami bo bredzisz zakompleksiony bajkopisarzu(1929:-)) a może 1924? Lepiej brzmi nie?:-)

• 2 4

• (1)

kolejny trep który będzie innym pisał historię.

• 0 0

• Kibice

25 osób nieoficjalna strona SKS , kto to łyknął że 47 ?

• 4 0

• Lepiej grać w 4 lidze niż być w ekstraklasie z latka (3)

Najbardziej korupcyjnego klubu w Polsce.

• 23 8

• Masz niezłe poczucie humoru (2)

zakompleksiony człowieczku.

• 4 9

• (1)

Faktycznie. Jeśli mowa o najbardziej korupcyjnym klubie w Polsce to pewnie nie o Arce. Arka nigdy meczów nie kupowała..... To taka sama prawda jak ta wasza data założenia klubu w 1929

• 12 3

• a co, piszesz alternatywny podręcznik historii razem z Antonim ?

• 1 4

• (7)

Panowie kibice muszą zrozumieć że piłkarze czytają strony i takie zapowiedzi noto bene wysmiewawcze mobilizuja ich do lepszego grania przeciwko Baltykowi. Panowie kibice muszą zrozumieć, że nie urosna w oczach rywali i nic nie zyskają, ale za to stracą. Straci na wizerunku również Bałtyk, ale to nie jest dla niektórych ważne, bo najważniejsze jest to, aby się pośmiać z mniejszych miejscowości itd. Ostatnie wasze akcje odbily się szerokim echem i takie szczeniackie zachowanie oby nie doprowadziło do odejścia sponsorów. Rywali należy szanować i nie ważne skąd są, a pizzernia w Manowie też jest. Mogę Pana zapewnić.

• 29 9

• (2)

Weź się w łeb walnij debilu.

• 5 9

• Te napinkowe zapowiedzi i relacje na kibicowskiej mają się nijak do rzeczywistości (1)

• 14 1

• Relacja na nieoficjalnej pisze jakiś bajkopisarz

Kultury trochę chamie

• 4 1

• Kibole bezmozgi

• 4 0

• Trzeci mecz nowego trenera i 9 punktów. (2)

Nowa miotla działa. Zdaje się, że stara była już mocno zmęczona.

• 26 4

• (1)

Przypominam ze Martyniuk naładował te akumulatory. I mielismy najmniej straconych bramek teraz spadamy na 2 pozycje. Bramkarze do roboty

• 9 6

• Tak samo jak wcześniej Budzik naładował Martyniukowi...

• 8 2

• (6)

Brawo Bałtyk ! Gonimy ! Pozdro z UK !

• 40 9

• (5)

Ta co gonią ? Arkę ? Jak będą tak długo grać na stadionie Arki ,a nie na własnym to nigdzie nie zajadą.

• 5 10

• (4)

Nie ma czegoś takiego jak stadion Arki

• 20 4

• (3)

Jak nie ma jak jest,na Olimpijskiej jest. Odebraliśmy go Bałtykowi bo za słabo grał już w latach 90 i dlatego krzesełka są żółto-niebieskie.

Pozdrawiam

• 3 17

• (2)

To nigdy nie byl stadion Baltyku. Baltyk nie mial stadionu. Kiedys gral na stadionie miejskim, ale strasznie go zaniedbali wiec Arka postanowila im pomoc i sprzedala swoj stadion i za te pieniadze kupila od miasta stadion na Olimpijskiej i doprowadzila go do dzisiejszego stanu. Takie sa fakty.

• 4 23

• Teraz taką bzdurę będziecie propagować??? :)))